Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Об утверждении Обобщающей налоговой консультации относительно расходов частного нотариуса

Об утверждении Обобщающей налоговой консультации относительно расходов частного нотариуса   
МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
   
   НАКАЗ
   
   від 30.12.2013 р. №884
   
   Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо витрат приватного нотаріуса

   
   Керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, з метою забезпечення однакового підходу до практичного застосування норм податкового законодавства
   
   НАКАЗУЮ:
   
   1. Затвердити Узагальнюючу податкову консультацію щодо витрат приватного нотаріуса (додається).
   
   2. Інформаційно-комунікаційному департаменту (Семченко О.В.) забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному веб-порталі Міндоходів та у засобах масової інформації.
   
   3. Координаційно-моніторинговому департаменту (Санжаревська І.С.) забезпечити внесення наказу до Репозиторія звітної і статистичної інформації Міністерства доходів і зборів України, затвердженого наказом Міндоходів від 06.09.2013 № 448.
   
   4. Начальникам головних управлінь Міндоходів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі довести наказ до відома підпорядкованих державних податкових інспекцій.
   
   5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Ігнатова А.П.
   
   
   Міністр
О.В. Клименко

   
   
ЗАТВЕРДЖЕНО
   наказ Міндоходів
   30.12.13 № 884

   
   
Узагальнююча податкова консультація щодо
   витрат приватного нотаріуса

   
   В Узагальнюючій податковій консультації вживаються такі скорочення:
   
   Закон України від 06 вересня 2013 року № 5208 „Про внесення змін до Закону України „Про нотаріат” щодо державного регулювання нотаріальної діяльності” – Закон № 5208;
   
   Закон України від 02 вересня 1993 року № 3425 „Про нотаріат” зі змінами та доповненнями – Закон № 3425;
   
   наказ Міністерства юстиції України від 23 березня 2011 року № 888/5 „Про затвердження Положення про вимоги до робочого місця (контори) приватного нотаріуса та здійснення контролю за організацією нотаріальної діяльності” – Наказ № 888.
   
   З метою професійного самоврядування приватних нотаріусів та об’єднання на професійній основі зусиль для виконання покладених на них обов’язків, Законом № 5208, який набув чинності з 1 січня 2013 року, внесено зміни до Закону № 3425 та створено Нотаріальну палату України.
   
   Згідно зі статтею 16 Закону № 3425 професійне самоврядування нотаріусів функціонує на засадах законності, гласності, незалежності, демократичності, колегіальності, виборності, обов'язковості членства нотаріусів та виконання рішень органів професійного самоврядування, прийнятих відповідно до їх компетенції, забезпечення рівних можливостей доступу нотаріусів до участі в професійному самоврядуванні.
   
   Членами Нотаріальної палати України можуть бути особи, які отримали свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю.
   
   Розмір членських внесків та інших платежів членів Нотаріальної палати України, необхідних для виконання її функцій, визначає з'їзд нотаріусів.
   
   Наказом № 888 встановлено окремі вимоги до робочого місця (контори) приватного нотаріуса, яке може бути власним або орендованим.
   
   Статтею 3 Наказу № 888 визначено, що робоче місце приватного нотаріуса підлягає обов’язковій сертифікації на предмет відповідності робочого місця (контори) приватного нотаріуса умовам, передбаченим статтею 25 Закону № 3425, та визнання його придатним для використання як робоче місце приватного нотаріуса з метою учинення нотаріальних дій.
   
   Враховуючи викладене, при визначенні сукупного чистого доходу приватних нотаріусів крім витрат, перелічених у Наказі ДПС України від 24.12.2012 № 1185, можуть також враховуватись витрати на:
   
   комунальні витрати (електро-, газо-, тепло-, водопостачання) на утримання робочого місця приватного нотаріуса, у разі якщо це нежитлове приміщення є власністю приватного нотаріуса;
   
   сплату щомісячних членських внесків нотаріусами на забезпечення нотаріального самоврядування, відповідно до статті 16 Закону № 3425.
   
   
   Директор Департаменту
   доходів і зборів з фізичних осіб
В.В. Бусарєв

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
115771 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно