Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Чи повинен комісіонер при повернені раніше імпортованого товару продавцю - нерезиденту відкоригувати податковий кредит на суму ПДВ, сплачену ним при імпорті такого товару безпосередньо з свого розрахункового рахунку?

Чи повинен комісіонер при повернені раніше імпортованого товару продавцю - нерезиденту відкоригувати податковий кредит на суму ПДВ, сплачену ним при імпорті такого товару безпосередньо з свого розрахункового рахунку?

Коротка відповідь : Комісіонер при повернені раніше імпортованого товару продавцю - нерезиденту повинен відкоригувати податковий кредит на суму ПДВ, що сплачена ним при імпорті такого товару безпосередньо з свого розрахункового рахунку.

Повна відповідь : Відповідно до пп. "в" п. 185.1 ст. 185 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) об’єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників податку з ввезення товарів (супутніх послуг) на митну територію України в митному режимі імпорту або реімпорту (далі - імпорт). У разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку (п. 201.12 ст. 201 р. V ПКУ). Порядок заповнення граф ВМД визначено Інструкцією про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженою наказом Державної митної служби України від 09.07.97 №307. Тобто, під час ввезення комісіонером - імпортером платником ПДВ на митну територію України товарів датою виникнення податкових зобов'язань згідно із п. 187.8 ст. 187 р. V ПКУ є дата подання митної декларації для митного оформлення, а датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту відповідно до п. 198.1 ст. 198 р. V ПКУ є дата сплати (нарахування) податку за такими податковими зобов'язаннями. При подальшій передачі ввезених товарів комісіонером - імпортером комітенту згідно із п. 187.1 ст. 187 р. V ПКУ податкові зобов'язання визначаються або на дату зарахування коштів від комітента, або на дату відвантаження таких товарів комітенту. Так як в подальшому комітентом товар повертається комісіонеру для подальшого його вивезення постачальнику – нерезиденту, то відповідно до ст. 192 р. V ПКУ податкові зобов’язання комісіонера та податковий кредит комітента підлягають коригуванню. Крім того, оскільки здійснюється повернення товару постачальнику – нерезиденту раніше імпортованих товарів, то має місце операція з вивезення (експорту) товарів, яка оподатковується ПДВ за ставкою 0% при наявності належно оформленої ВМД. При цьому, згідно із п. 200.16 ст. 200 р. V ПКУ право на застосування нульової ставки ПДВ має комітент. У зв'язку з викладеним вище та враховуючи те, що раніше імпортований товар не буде використаний комісіонером в оподатковуваних операціях, то такий комісіонер при повернені цього товару продавцю - нерезиденту повинен відкоригувати податковий кредит на суму ПДВ, що сплачена ним при імпорті товару безпосередньо з свого розрахункового рахунку.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям