Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Чи виписується розрахунок коригування до раніше виписаної податкової накладної на товари/послуги, які звільняються від оподаткування ПДВ та який порядок відображення такої операції в податковій декларації з ПДВ?

Чи виписується розрахунок коригування до раніше виписаної податкової накладної на товари/послуги, які звільняються від оподаткування ПДВ та який порядок відображення такої операції в податковій декларації з ПДВ?

Пунктом 9 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПА України від 21.12.2010 №969 (далі – Порядок №969), визначено, зокрема, що для операцій, що оподатковуються або звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні, тобто при одночасному постачанні одному покупцю як оподатковуваних товарів/послуг, так і таких, що звільнені від оподаткування, продавець складає окремі податкові накладні (не допускається заповнення в одній накладній одночасно графи 10 та граф 7, 8 і 9).
Згідно з п.192.1 ст.192 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.
Відповідно до п.18 Порядку №969, у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до ст.192 р.V ПКУ постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.
Результат перерахунку податкових зобов'язань і податкового кредиту постачальника та отримувача відображається у складі податкової декларації за звітний податковий період у порядку, визначеному центральним органом державної податкової служби (п.192.3 ст.192 р.V ПКУ).
Так, згідно з п.3.9 та п.4.5 р.V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 25.01.11 №41, збільшення або зменшення згідно зі ст.192 р.V ПКУ обсягів постачання/придбання, по яких не нараховувався ПДВ, продавцем товарів/послуг відображається у рядку 8.1.1 податкової декларації з ПДВ, а покупцем - у рядку 16.1.1 податкової декларації з ПДВ. При заповненні цих рядків обов'язковим є подання додатка 1 (Д1), який заповнюється в розрізі контрагентів та розрахунків коригування до податкових накладних.
Враховуючи зазначене, у разі якщо після постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ, здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати за такі товари/послуги, постачальник таких товарів/послуг повинен виписати розрахунок коригування до раніше виписаної ним податкової накладної та відкоригувати обсяги їх постачання. При цьому, збільшення або зменшення обсягів постачання/придбання, по яких не нараховувався ПДВ, продавцем товарів/послуг відображається у рядку 8.1.1 податкової декларації з ПДВ, а покупцем - у рядку 16.1.1 податкової декларації з ПДВ. При заповненні цих рядків обов'язковим є подання додатка 1 (Д1), який заповнюється в розрізі контрагентів та розрахунків коригування до податкових накладних.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям