За загальним правилом, безперервний стаж роботи - це тривалість останньої безперервної роботи на підприємстві, в установі, організації або декількох підприємствах за умови безпосереднього переходу з одного підприємства до іншого. Що стосується тривалості перерви у роботі для обчислення стажу, то такий термін чинним законодавством не визначений.
Відповідно до статті 21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" страховий стаж обчислюється як сума періодів, протягом яких особа підлягала страхуванню на випадок безробіття та сплачувала страхові внески особисто або через рахунки роботодавця та роботодавцем. Період, протягом якого застрахована особа була звільнена відповідно до цього Закону від сплати страхових внесків або отримувала виплати за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсій по інвалідності, державної соціальної допомоги, яка призначається інвалідам замість пенсії), включається до страхового стажу. До страхового стажу прирівнюється трудовий стаж, набутий працівником за час роботи на умовах трудового договору (контракту).
Крім того, згідно частини 1 статті 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, визнанні у встановленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) не менше 26 календарних тижнів та сплачували страхові внески, мають право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу.
Частиною 2, 3, 4 статті 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачається: особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали менше 26 календарних тижнів, а також особи, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більше 6 місяців) перерви, та застраховані особи, звільнені з останнього місця роботи з підстав, передбачених статтею 37, пунктами 3,4,7,8 статті 40, статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України, мають право на допомогу по безробіттю без урахування страхового стажу. Допомога по безробіттю виплачується з 8 дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості. Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років.
А статтею 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" визначається розмір допомоги по безробіттю з урахуванням страхового стажу.
Щодо запитання який максимальний проміжок часу між записами в трудовій книжці про звільнення та наступним працевлаштуванням на роботу, повідомляємо, що воно не входить до компетенції центрів зайнятості, тому радимо звернутися до Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю, який знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Крутий узвіз, 5.