Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Чи підлягає включенню до складу валових витрат витрати платника податку на забезпечення найманих працівників спеціальним одягом ?

Чи підлягає включенню до складу валових витрат витрати платника податку на забезпечення найманих працівників спеціальним одягом ?


Відповідно до пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України від 28.12.94 №334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (у редакції Закону України від 22.05.97 №283/97-ВР із змінами і доповненнями) до валових витрат платника податку – юридичної особи включаються витрати платника податку на забезпечення найманих працівників спеціальним одягом, взуттям, обмундируванням, що необхідні для виконання професійних обов'язків, а також продуктами спеціального харчування за переліком, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Перелік заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до валових витрат, затверджено постановою КМУ від 27.06.2006 №994
Розпорядженням КМ України від 21.08.97 №462-р встановлено, що до валових витрат підприємства витрати на забезпечення найманих працівників спеціальним одягом, взуттям, обмундируванням включаються відповідно до переліку та норм, встановлених чинними нормативно-правовими актами.
Наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 29.10.96 №170, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18.11.96 за №667/1692, затверджено Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.
Це Положення поширюється на підприємства, установи, організації незалежно від форм власності і видів їх діяльності, для працівників яких є обов'язковим застосування під час трудового процесу спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту.
Засоби індивідуального захисту видаються працівникам тих професій та посад, що передбачені у відповідних виробництвах, цехах, дільницях та видах робіт Типовими галузевими нормами безплатної видачі працівникам спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, або відповідними галузевими нормами, що введені на підставі типових. Засоби індивідуального захисту видаються працівникам згідно з встановленими нормами і строками носіння незалежно від форм власності та галузі виробництва, до якої відносяться ці виробництва, цехи, дільниці та види робіт.
Виходячи з вищезазначеного, витрати на забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, що необхідні для виконання професійних обов’язків, платник податку вправі віднести до складу валових витрат, якщо ці засоби включено до переліку спеціального одягу, що затверджено Кабінетом Міністрів України, та передбачено Типовими галузевими нормами безплатної видачі працівникам спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту.

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
115734 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно