Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Приватний підприємець на загальній системі оподаткування виконав роботи та надав замовнику акт здачі-приймання виконаних робіт, але оплати виконаних робіт від замовника у звітному кварталі не отримав. Чи повинен приватний підприємець включати вартість виконаних робіт до загальної суми доходів за той звітний період, коли він виконав такі роботи, я

Приватний підприємець на загальній системі оподаткування виконав роботи та надав замовнику акт здачі-приймання виконаних робіт, але оплати виконаних робіт від замовника у звітному кварталі не отримав. Чи повинен приватний підприємець включати вартість виконаних робіт до загальної суми доходів за той звітний період, коли він виконав такі роботи, я

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю регулюється Декретом № 13-92 (розділ IV), положення якого продовжують діяти і в 2004 р. після набрання чинності з 01.01.2004 р. Законом № 889-IV відповідно до положень п. 9.12 ст. 9 цього Закону.
Розділом четвертим Декрету № 13-92 передбачено, що оподаткуванню підлягають доходи, одержані за звітний податковий період фізичною особою – суб’єктом підприємницької діяльності від продажу нею товарів (надання послуг, виконання робіт) у межах її підприємницької діяльності без створення юридичної особи.
Загальним оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між валовим доходом (виручкою у грошовій та натуральній формі) і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов’язаними з одержанням доходу.
Таким чином, виходячи із зазначеного, у приватного підприємця на загальній системі оподаткування момент виникнення доходів визначається за датою їх отримання (оплати), а не за датою відвантаження товарів (робіт, послуг).
Тобто, у даному випадку вартість робіт, виконаних у звітному періоді, включається приватним підприємцем до загальної суми доходів за наступний звітний період, коли такий приватний підприємець отримав оплату за ці виконані роботи.

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
115722 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно