Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Чи звільняються від оподатку-вання ПДВ послуги з професійно-технічної освіти?

Чи звільняються від оподатку-вання ПДВ послуги з професійно-технічної освіти?


Так, звільняються за умови наявності у закладу освіти ліцензії на надання окремих видів освітянських послуг та за умови відповідності таких послуг Переліку № 435.
Відповідно до пп. 5.1.3 п. 5.3 ст. 5 Закону України від 03.04.97 № 168/97 «Про податок на додану вартість» (далі – Закон № 168) звільняються від оподаткування операції з поставки послуг з виховання та освіти дітей дитячими музичними та художніми школами, школами мистецтв, будинками культури; послуг з дошкільного виховання, початкової, середньої, професійно-технічної та вищої освіти закладами, які мають спеціальний дозвіл (ліцензію) на поставку таких послуг, незалежно від їх організаційно-правового статусу та форми власності, згідно з переліком таких послуг, визначеним Кабінетом Міністрів України.
Перелік освітніх послуг, що підлягають ліцензуванню визначено п. 3 Порядку ліцензування освітніх послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.08.03 № 1380 "Про ліцензування освітніх послуг".
Перелік послуг з виховання та навчання, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.05 р .№ 435 "Про затвердження переліку послуг з виховання та навчання, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість" (далі - Перелік № 435).
Згідно з пунктом 4 Переліку № 435 до послуг з виховання та навчання, операції з надання яких звільняються від обкладення ПДВ, включено послуги з усіх видів освітньої діяльності, які надаються професійно-технічними навчальними закладами.
Статтею 17 Закону України від 10.02.98 № 103/98 «Про професійно-технічну освіту» (далі –Закон № 103/98) визначено, що професійно-технічний навчальний заклад - це заклад освіти, що забезпечує реалізацію потреб громадян у професійно-технічній освіті, оволодінні робітничими професіями, спеціальностями, кваліфікацією відповідно до їх інтересів, здібностей, стану здоров'я. Статтею 18 цього Закону визначено перелік типів професійно-технічних навчальних закладів.
Оскільки ст. 4 Закону № 103 передбачає, що система професійно-технічної освіти складається з професійно-технічних навчальних закладів незалежно від форм власності та підпорядкування, що проводять діяльність у галузі професійно-технічної освіти, навчально-методичних, науково-методичних, наукових, навчально-виробничих, навчально-комерційних, видавничо-поліграфічних, культурно-освітніх, фізкультурно-оздоровчих, обчислювальних та інших підприємств, установ, організацій та органів управління ними, що здійснюють або забезпечують підготовку кваліфікованих робітників, то за наявності у закладу освіти відповідного статистичного коду освіти, спеціального дозволу (ліцензії) на надання окремих видів освітянських послуг та за умови відповідності послуг Переліку № 435, операції з поставки таких послуг можуть бути звільнені від оподаткування податком на додану вартість.
Інша діяльність закладів освіти, яка відповідно до Закону № 168 не звільняється від оподаткування ПДВ, включається до об'єкта оподаткування ПДВ і оподатковується податком у загальновстановленому порядку.

Теги
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
218673 242
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд