Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Чи є підприємство, що має на балансі об’єкти соціального, культурного і побутового призначення й транспортні засоби, платником збору за спеціальне використання водних ресурсів?

Чи є підприємство, що має на балансі об’єкти соціального, культурного і побутового призначення й транспортні засоби, платником збору за спеціальне використання водних ресурсів?


Відповідно до п.3 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого постановою КМУ від 16 серпня 1999 року №1494 із змінами і доповненнями, (далі - Порядок №1494) платниками збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, а також громадяни - суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують водні ресурси та користуються водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту.
Згідно з п.5 Порядку №1494 об’єктом обчислення збору за спеціальне використання водних ресурсів є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання.
Водночас, відповідно до п.16 Порядку №1494 та п.4.8 Інструкції про порядок обчислення і справляння збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженої наказом Мінфіну України, ДПА України, Мінекономіки України, Мінекобезпеки України від 01.10.99 №231/539/118/219 із змінами і доповненнями (далі - Інструкція №231) збір за використання водних ресурсів, зокрема, не справляється за воду, що використовується виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення.
Оскільки підприємство використовує воду одночасно для власних потреб (задоволення питних, санітарно-гігієнічних потреб) і для потреб соціально-культурного призначення або інших допоміжних служб, то відповідно до п.4.5 Інструкції №231 це підприємство є платником збору за спеціальне використання водних ресурсів на загальних підставах за всю використану воду з урахуванням втрат води в їх системах водопостачання.

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
115907 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно