Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Чи повинен приватний підприємець, який працює на спрощеній системі оподаткування та здає в оренду приміщення автомийки іншому приватному підприємцю платнику єдиного податку, який користується технічною водою, сплачувати збір за спеціальне використання водних ресурсів?

Чи повинен приватний підприємець, який працює на спрощеній системі оподаткування та здає в оренду приміщення автомийки іншому приватному підприємцю платнику єдиного податку, який користується технічною водою, сплачувати збір за спеціальне використання водних ресурсів?


Відповідно до пункту 3 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого постановою КМ України від 16.08.99 №1494, платниками збору є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують водні ресурси та користуються водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту.
Пунктом 6 Указу Президента України від З липня 1998 року №727/98 „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" визначено, що суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником, зокрема, збору за спеціальне використання природних ресурсів.
Оскільки відповідно до норм ст.39 Закону України від 25 червня 91 року №1264-ХІІ «Про охорону навколишнього природного середовища» вода відноситься до природних ресурсів, то збір за спецводокористування є складовою збору за спеціальне використання природних ресурсів.
Виходячи з викладеного, якщо суб'єкт малого підприємництва, що перебуває на спрощеній системі оподаткування, здає в оренду приміщення автомийки приватному підприємцю - платнику єдиного податку, який користується технічною водою, то такий суб'єкт не є платником збору за спеціальне використання водних ресурсів.

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
115726 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно