Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Чи справляється збір за спеціальне використання водних ресурсів організацією, яка утримується за рахунок бюджетних коштів і використовує воду виключно для задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб та здає приміщення іншій організації для здійснення діяльності у сфері громадського харчування?

Чи справляється збір за спеціальне використання водних ресурсів організацією, яка утримується за рахунок бюджетних коштів і використовує воду виключно для задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб та здає приміщення іншій організації для здійснення діяльності у сфері громадського харчування?


Пунктом 2.1 Інструкції про порядок обчислення i справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики i водного транспорту, затвердженої наказом Мінфіну України, ДПА України, Мінекономіки України, Мінекобезпеки України від 01.10.99 №231/539/118/219 із змінами і доповненнями (далі – Інструкція №231), визначено, що платниками збору є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також громадяни - суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують водні ресурси і користуються водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту.
Об’єктом обчислення суми збору за спеціальне використання водних ресурсів є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання (п.4.1 Інструкції №231).
Збір за спеціальне використання водних ресурсів не справляється за воду, яка використовується для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення, в тому числі для задоволення винятково власних питних і санітарно-гігієнічних потреб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності (п.4.8 Інструкції №231).
Таким чином , якщо організація утримується за рахунок бюджетних коштів, але здає приміщення іншій організації для здійснення діяльності у сфері громадського харчування, яка використовує водні ресурси для виробничих цілей, то така бюджетна організація повинна сплачувати збір за спеціальне використання водних ресурсів на загальних підставах за весь обсяг спожитої води: як для задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, так і за воду, спожиту орендарем для виробничих потреб.

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
115736 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно