Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Що є об’єктом обчислення збору за спеціальне використання водних ресурсів?

Що є об’єктом обчислення збору за спеціальне використання водних ресурсів?


Згідно з п. 4.1. Інструкції про порядок обчислення і справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженої наказом Мінфіну України, ДПА України, Мінекономіки України та Мінекобезпеки України від 01.10.99 № 231/539/118/219 із змінами і доповненнями, (далі – Інструкція №231) об'єктом обчислення збору за спеціальне використання водних ресурсів є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання.
Водокористувачі, які використовують у встановленому законодавством порядку воду, отриману від інших водокористувачів, справляють збір до відповідних бюджетів за обсяги фактично використаної води з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання (п.4.2 інструкції №231).
Якщо водокористувачі отримують воду із змішаного джерела, то вважається, що такі водокористувачі використовують обсяги поверхневих водних об'єктів і підземних вод у тому співвідношенні, у якому формується (наповнюється) таке змішане джерело. Це співвідношення вказується в договорах поставки води і використовується при розрахунку суми збору за спеціальне використання водних ресурсів (п.4.3 Інструкції №231).
Підприємства, які використовують для потреб охолодження обладнання оборотну систему водопостачання, збір до бюджетів вносять за обсяги води, використаної на підживлення оборотної системи. За всі інші обсяги використаної води збір вноситься на загальних підставах (п.4.4 Інструкції №231).
При використанні водокористувачами води одночасно для власних потреб і для потреб об'єктів соціально-культурного призначення, житлово-комунального господарства (за винятком обсягу води, переданої населенню), підсобного сільського і рибного господарства або інших допоміжних служб збори до бюджетів вносять за всю фактично використану воду з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання (п.4.5. Інструкції №231).

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
115856 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно