Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, жовтень, 2018/№41
Друкувати

Отримали допомогу з ФСС? Потрібно відзвітувати — подати Повідомлення про виплату коштів

Огай Елена, эксперт по вопросам оплаты труда
Ви вже знаєте, що з 01.10.2018 р. введений обов’язок страхувальників повідомляти ФСС про проведення виплат застрахованим особам. Таким чином, отримавши «соцстрахівські» допомоги на спецрахунок, виплативши їх працівникам, страхувальник тепер зобов’язаний відзвітувати про це перед Фондом. Детальніше про такий обов’язок поговоримо в цій статті*.

* Нагадуємо, що загальний механізм отримання допомоги з ФСС з урахуванням останніх змін був розглянутий у статті «Як отримати допомогу з ФСС: нові правила з 1 жовтня» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 40). А в статті «Як заповнити Заяву-розрахунок: детальний приклад» (у тому ж номері) ми навели порядок заповнення оновленої форми Заяви-розрахунку.

Розпочнемо з того, що форму Повідомлення (повна назва — Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам), про яке ми зараз говоритимемо, можна знайти в додатку 2 до Порядку № 12**.

** Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затверджений постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 р. № 12.

Згідно з п. 10 Порядку № 12 таке Повідомлення роботодавець може відправити ФСС:

— в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису;

— направити листом з повідомленням;

— надати особисто до ФСС.

Ми вже говорили про те, що умовою для «електронного спілкування» із ФСС є укладення договору про надання електронних документів у ФСС. А щоб це зробити, потрібно відвідати робочий орган виконавчої дирекції Фонду або його відділення.

На практиці, щоб спростити завдання, Фонд може на електронну пошту надіслати вам договір для заповнення. Потім ви приносите до Фонду цей договір і роздруковані/завізовані сертифікати ключів. Потім забираєте підписаний договір.

Подробиці знайдете за посиланням: https://buhgalter911.com/news/news-1039522.html.

Якщо з укладенням договору справа затягується або вам «електронка» не є цікавою, Повідомлення подаємо вручну або поштою.

Як заповнити Повідомлення? Його форма достатньо проста в заповненні. Вважаємо, ви легко в ній розберетеся. Усе, що потрібно, — зазначати за кожною застрахованою особою, якій були видані допомоги:

— П. І. Б.;

— дані листка непрацездатності;

— дату виплати і суму виплачених за рахунок Фонду коштів.

Відзвітувати потрібно у встановлені Порядком № 12 строки:

Строк подання Повідомлення — протягом місяця з дня проведення виплат.

Що робити, якщо в позначений строк ви не уклалися, забувши подати Повідомлення і згадавши про нього, наприклад, через півтора місяці після виплати допомоги? Не хвилюйтеся. Порядком № 12 штрафів за це не передбачено. Тож сміливо подавайте Повідомлення.

Але! Якщо ви подасте Повідомлення після 3 місяців з дня виплати допомоги, то зауважте, п. 11 Порядку № 12 уже передбачено таке «попередження»: «у разі відсутності інформації від страхувальника про виплату застрахованим особам протягом 3 місяців робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють перевірку щодо використання страхувальником грошових коштів Фонду».

Інакше кажучи: якщо ви забули відзвітувати про витрачені «соцстрахівські» кошти протягом 3 місяцівчекайте на перевірку.

І ще один момент. З огляду на те, що обов’язок страхувальників повідомляти ФСС про проведення виплат застрахованим особам уводиться з 01.10.2018 р., виникає таке запитання. Чи потрібно подавати Повідомлення за Заявами-розрахунками, поданими до 01.10.2018 р. (за старими формами) і профінансованими до 01.10.2018 р. або після цієї дати, якщо виплата допомоги працівникові здійснена 01.10.2018 р. або пізніше?

Вважаємо, що так, потрібно. На нашу думку, Повідомлення «про дату виплати» допомоги (адже саме дату виплати від нас у ньому і вимагають) саме собою визначає, що якщо ця виплата здійснена 01.10.2018 р. (день «набрання чинності Повідомленням) або пізніше, то Повідомлення вже потрібно подавати. Такої ж думки дотримуються фахівці ФСС у своїх усних консультаціях.

Ну а тепер наведемо приклади заповнення Повідомлення.

Приклад 1. Заяву-розрахунок подано 19.09.2018 р. ФСС надіслав фінансування 28.09.2018 р. Виплата лікарняних працівниці (Сіренко О. В.) здійснена 01.10.2018 р.

Строк подання Повідомлення — до 01.11 2018 р.

Приклад 2. Заяву-розрахунок було подано роботодавцем до ФСС 24.09.2018 р. ФСС уклався в 10-денний строк і надіслав допомогу 01.10.2018 р. Виплата допомоги працівникові (Кальченку М. В.) здійснена 02.10.2018 р.

Строк подання Повідомлення — до 02.11.2018 р.

Оскільки Повідомлення ми повинні подати протягом місяця з дня проведення виплат, то в нас є можливість об’єднати інформацію про виплати за декількома Заявами-розрахунками, зазначивши їх в одному Повідомленні.

Заповнимо в таблиці Повідомлення за прикладами 1 і 2.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться