Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


08.10.21
26264 53 Друкувати

Краще пізно, ніж ніколи! Юрособам надали ще 9 місяців на подання бенефіціарів

Верховна Рада України нарешті прийняла довгоочікуваний Закон про бенефіціарів (законопроєкт № 5807). 

Законом відтермінували необхідність внесення до ЄДР інформації про кінцевого бенефіціарного власника для всіх без виключення суб’єктів господарювання та громадських організацій ще на 9 місяців.

Зверніть увагу! Депутати не погодилися скасувати цей обов'язок для підприємств, де засновниками є виключно фізичні особи. 

Таким чинном, подавати доведеться всім, але тепер вже у термін до 11 липня 2022 року.  

Очікуємо на скоріше підписання Закону новообраним головою Верховної Ради та Президентом. 

Все, що Вам необхідно знати про подання інформації бенефіціарів, Ви знайдете в наших матеріалах:

Бенефіціари: про що це? 
Подаємо відомості про бенефіціарів: як не стояти в черзі? 
Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]
Бенефіціари: час спливає… 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Любов
08.10.21 12:25

Пофиг. Уже кучу нервов потратила, но сдала. 

Відповісти
  • Вита
08.10.21 12:33

Я вчора об'їхала півобласті, але знайшла реєстратора, який був вільний і все прийняв

Відповісти
  • Елена
08.10.21 12:34

Вита, не дадите контакт его?

Відповісти
  • Вита
08.10.21 17:00

Елена,могу дать, но это Житомирская область

Відповісти
  • Яна
08.10.21 13:02

Елена, в Узине (Киевская обл) пусто.

Відповісти
  • Валентина
08.10.21 12:44

Купи козу, продай козу...   і буде тобі щастя!Всім витріпали всі нерви - і підприємтствам, і нотаріусам, і Держреєстраторам,  тепер можна продовжувати термін. А ле ж нервові клітини не відновлюваються. Крім матюкальних, інших слів не знаходжу!

Відповісти
  • Любов
08.10.21 12:53

Валентина, нервові клітини восстанавливаются коньячком. Будьмо@

Відповісти
  • Валерий
08.10.21 12:45

Регистраторы принимали этот бред практически не глядя, на столах кучи документов для просмотра - "когда время будет". Вот они сегодня вечером напьются)

Відповісти
  • Mariya A.
08.10.21 12:47

Ну вот и славненько! А теперь выдохнули-отдохнули и аккуратненько  убрали оттуда физиков-бенефициаров, упоротые вы наши борцуны с мельницами...

Відповісти
  • Тамара
08.10.21 13:55

Mariya A., не убрали только отодвинули срок

Відповісти
  • гость
08.10.21 13:11

но его еще не подписал же президент. когда он вступит в силу? 12 октября????))))

Відповісти
  • Светлана
08.10.21 13:35

гость, и опубликовать еще надо в "Урядовому кур''єрі".

Відповісти
  • Елена
08.10.21 13:16

это все платно или безплатно

Відповісти
  • Наталья
08.10.21 13:18

Елена, у гос.регистратора бесплатно, у нотариуса платно (берут 1000-1300грн. в Одессе)

Відповісти
  • Сахно
08.10.21 15:47

Наталья, добрый день, подскажите телефон нотариуса. 

Відповісти
  • Наталия
08.10.21 14:32

Наталья,в Одессе я заплатила 2000 грн, к сожалению, нашла только по такой цене.

Відповісти
  • Светлана
08.10.21 13:40

Наталья,вчера диретор 3 компании оформлял. Радовался очень, когда заплатил 10500,00 грн

Відповісти
  • Елена
08.10.21 16:53

Светлана,

Відповісти
  • Светлана
08.10.21 13:38

Наталья, :) А у нас в Киеве по 3500 грн. Повезло вам, одесситам :)))

Відповісти
  • Елена
09.10.21 10:08

Светлана, есть и по 1500, ажиотаж спадет будет 1000 )))

Відповісти
  • Светлана
08.10.21 13:36

Наталья, бесплатно, если саи директор придет, а иначе - с нотариальной доверенностью, которая тоже денег стоит

Відповісти
  • Ирис
08.10.21 13:36

Главное - интрига!  

Відповісти
  • дина
08.10.21 13:40

так не убрали  же єту глупость - необходимость юр/л с  бенефиц.- физ/л  дублировать ежегодно, какое  с в и  н с т в о

Відповісти
  • Лара
08.10.21 13:52

дина, убрали. "«У разі, якщо засновниками юридичної особи є виключно фізичні особи, які є кінцевими бенефіціарними власниками такої юридичної особи, інформація про її кінцевого бенефіціарного власника не зазначається;»

Відповісти
  • Наталія
08.10.21 14:01

Лара, ні, на жаль, не прибрали- до голосування законопроект "підкоригували"

Відповісти
  • Ирина
08.10.21 13:47

подождем
, может в июне 22 года  примут очередную поправку и физикам -бенефициарам сдавать не надо . старо как мир - не спеши выполнять , поступят новые вводные

Відповісти
  • Сусанна
09.10.21 09:41

Ирина, Всегда лучше подождать. Никогда не спишу. Даже ничего делать не начинала. Они же для себя любимых обязательно примут. Как говорил Карлсон: "Спокойствие, только спокойствие" 

Відповісти
  • зеленый змей
08.10.21 13:49

пиииииииииииииииииииииздно

Відповісти
  • Інна
08.10.21 13:54

Да уж.... 
Лучше поздно чем никогда. 
Неделю ходили занимать очередь в 7 часов утра. были по номеру после 70 . На весь Житомир всего 2 человека реестратора работает . Сегодня наш сотрудник занял в  3 часа ночи очередь. ( так как живет недалеко . Спасибо ему огромное за это)  . Был первым . В 6 часов утра уже была очередь из 30 человек +-. 
Вот таким образом и подучилось только попасть в ЦНАП ((  
А это век цифровых технологий . Когда " космические корабли бороздят просторы вселенной "!!!! 

Відповісти
  • 0810
08.10.21 14:50

Інна,страна в смартфоне!!!

Відповісти
  • Анна
08.10.21 14:25

Інна, вот из-за таких сотрудников, которые в 3 часа ночи занимают очередь, так и живем!!! На таких лохах воду нужно возить бочками!!!!!!!!! А Вы еще и похвастались этим здесь, трудолюбивая Вы наша. Нормальные директора пошли и заплатили нотариусам, не сподвигая на этот  идиотский "героизм" своих бухов. А потом удивляемся, почему бухи копейки получают и  на троллейбусе ездят, а нотариусы и  юристы  имеют хороший доход и на машинах ездят. Умеют заработать, в отличии от некоторых, которые будут в очередях стоять.Стыдно за Вас!

Відповісти
  • Светлана
11.10.21 13:51

Анна, Не судите, да не судимы будете. Не надо стыдить человека, не зная его и всех обстоятельств. Не у всех, как Вы пишите, "нормальные" директора. Если Вам повезло, радуйтесь. А мне знаком нервный тик директора, когда приходится оплачивать даже 1-С.

Відповісти
  • Анжела
08.10.21 14:45

вот если бы тот сотрудниик, что в три очередь занимал премию получил в размере штрафа от которого свою родную фирму спасал!!!

Відповісти
  • Анна
08.10.21 15:18

Анжела, ага, как в том старом древнем анекдоте, идет торжественное заседание, роздают награды   и премии в колхозе, председатель получил волгу, главный экономист-путевку на курорт, а стахановка баба Параска- грамоту и "велику подяку", а иностранец сидит спрашивает, а что такое "велика подяка", а ему отвечают-дуля з маком, а може й без маку. Было бы смешно, если бы не так печально.

Відповісти
  • Міла
08.10.21 14:38

Дочекались поки всі здадуть і прийняли))

Відповісти
  • Вікторія
08.10.21 16:22

Міла, я сдала половину. У одного учредителя надо менять паспорт. Документы зависли

Відповісти
  • ИринаКиев
08.10.21 14:39

смотрела на это на все,  читала,  даже думала на этим вопросом, ничего это не изменит и никому это не нужно,  разве что тем,  кто за ЭТО  премию  получит!!!!  грустно и печально наблюдать эти реформы непонятно  чего.....

Відповісти
  • Mariya A.
08.10.21 14:40

У меня по двум товкам в ЕГР есть такое:Прямий вирішальний вплив Відсоток частки статутного капіталу в юридичній особі або відсоток права голосу в юридичній особі: 100
Это значит им не надо вообще подавать эту фигню, я так понимаю?..

Відповісти
  • Nika
08.10.21 21:15

Mariya A.,надо обновить информацию (форма 2) и добавить  схематическое изображение.

Відповісти
  • Ольга
08.10.21 14:51

Mariya A.,У нас тоже такая запись была, так как недавно меняли директора, а без этой записи не принимали смену директора. Уточняли у госрегистратора - сказали надо! Так как тогда не было структуры собственности ещё в природе.

Відповісти
  • Mariya A.
08.10.21 14:59

Ольга, блин, это сюр какой-то Я со времен школы, когда без галстука или с серёжками в ушах не пускали на уроки, такого абсурда не вспомню (((

Відповісти
  • Денис
08.10.21 15:23

Обещаю на выборах поддерживать СН.... 

Відповісти
  • Евгений
08.10.21 15:45

Денис, да, миллион+ юрлиц они зря так по беспределу напрягают...
Цена вопроса несколько миллионов голосов, которым на ровном месте создали пожизненный головняк с угрозой диких штрафов.
Сторонники может и простили бы, но на ежегодной пересдаче в разные сроки этого отчета ни о чем много кто забудет и попадет на штрафы.

Відповісти
  • Евгения
08.10.21 15:57

Так он еще не подписан президентом и не опубликован, указано что "Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування", т.е. если его сегодня опубликуют - ок.А если они дотянут до понельника?

Відповісти
  • Евгений
08.10.21 16:55

Евгения, формально в полночь понедельника можно включить компы финмониторинга и в автомате за пару-тройку часов подготовить и распечатать письма о штрафах 17000 директорам 800000+ юрлиц, у кого в ЕДР не заполнена строка с бенефициарами.
Это бы за каких-то полдня пополнило бы бюджет на 13,6 миллиарда гривен.
А если для начала штрафовать на 25000, например, то это 20 миллиардов админштрафов примерно до НГ.
Интересный закон они приняли, несколько миллиардов админштрафов без вариантов этот закон принесет...
Рассылка писем может занять пару недель - листочки сложить, в конверт засунуть, на почту сдать и мешками разослать...
Но и здесь можно автоматизировать: взять конвертики с окошками и кому штраф в самом письме напечатать, чтобы в окошко было видно - а обратный адрес минфина еще в типографии при изготовлении конвертов напечатать на конвертах.
Правда, придется нанять сотню студентов заклеивать конверты: и у кого язык до основания сотрется от заклеивания - заменять новыми с еще не стершимися языками.
Шутки шутками, но за понедельник 11 октября распечатать 800000 админштрафов директорам не сдавших бенефициаров юрлиц технические реально - инфа есть, несколько принтеров и небольшой грузовичек бумаги в пачках...

Відповісти
  • Mariya A.
08.10.21 17:07

В сердцах накатала официальное обращение в Комитет и некоторым инициаторам...

Шановні наші депутати, законотворці, невгамовні борцуни з офшорами и «чорним налом»!


            В меня до вас є декілька запитаннь щодо обов'язку всіх без винятку підприємств подавати та щорічно підтверджівати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників (надалі – КБВ):


            1) Чому в початковому варіанті законопроекту № 5807 від 20.07.2021р. був здоровий глузд, а по дорозі до сесійної зали Верховної Ради цей здоровий глузд кудись зник?


            2) Чому малі підприємства, де засновниками є виключно(!) фізичні особи, повинні подавати інформацію держреєстраторам про КБВ, дублюючи вже наявну в ЄДР інформацію і додаючи якісь «розмальовки» із квадратиками і стрілками?! При цьому бігати до нотаріусів завіряти «старі» паспорти і платити за це гроші? А потім ще витрачати свій час на похід до держреєстратора або знов платити гроші посередникам?! Хто і для якої такої «великої» цілі це видумав?


            3) Чи розумієти ви, шановні, всю абсурдніть та нікчемність цієї ініціативи?


            4) Чи розумієте ви, найсвітліші наші розуми століття, що в разі, якщо засновниками підприємств є виключно фізичні особи, вся ця інформація вже є в ЄДР на сайті Міністерства юстиції? Просто вона має вигляд, який ви (чи хтось) не в змозі засвоїти.


            5) Чи вважаєте (сподіваєтесь) ви, що хтось із засновників - фізичних осіб намалює вам в цій «розмальовці» свою дружину або тещу, принесе їх нотаріально завірені паспорти і вкаже що саме вони є справжніми КБВ?


            6) Навіщо ви принижуєте платників податків, за рахунок яких ви живете, таким абсурдом, навіть не зробивши можливість подання цієї інформації в електронному вигляді?!

Відповісти
  • Mariya A.
08.10.21 17:07

7) Навіщо ви змушуєте платників податків витрачати свої гроші та час на те, що не має ніякого сенсу і економічної доцільності? Це будуть гори нікому не потрібної макулатури! Навіщо робота заради роботи з нульовим ККД?!


 


Всі ці питання я задаю вам від імені бухгалтерської спільноти малого бізнесу, де немає юристів і помічників, де вся робота лягає на плечі єдиного бухгалтера, який між розблокуванням незаконно заблокованих податкових накладних, вникненням в маразматичні зміни в звітності з ЄСВ, ПДФО і ВЗ,  відстежуванням законодавчих змін, тощо…. повинен взяти на себе ще й цю роботу! Ніхто з вас не «працював в полі»? Заповніть хоч раз новий об'єднаний звіт, який ви напридумували, мабуть, уві сні! Підіть подайте держреєстратору інформацію що «Вася – це насправді Вася, а не Пєтя» і відчуйте на собі – як це кайфово ходити, принижатися і доказувати, що ти «не верблюд» і «масло воно ж масляне»! Чому ваші маячневі «хотєлкі» повинні виконувати платники податків, за рахунок яких ви живете (чи ні?)? Чому ви не відповідаєте за свої помилки штрафами? Чому ви дозволяєте собі закривати засідання ВР і закінчувати свій робочий день не зробивши роботу, тоді, як бухгалтери малих підприємств займають чергу до держреєстратора о третій ночі, щоб виконати вашу колективну рафіновану маячню?! Чому?..


 

Відповісти
  • Mariya A.
08.10.21 17:08

Дуже прошу відповісти на всі мої запитання. Я їх оприлюдню на професіональних сайтах малого бізнесу і бухгалтерської спільноти.


            Також дуже прошу (вимагаю) відмінити все ж таки зобов'язання подавати інформацію про КБВ для підприємств і організацій засновниками яких є виключно фізичні особи і внести необхідні зміни до Закону України № 361-IX від 06.12.2019р. А також відмінити обов'язок щорічно підтверджувати інформацію про КБВ – це взагалі щось за межею здорового глузду, бо зміна КБВ взагалі не можлива без участі держреєстратора.


            В самому крайньому випадку – якщо колективна законотворча маячня всеж таки переможе здоровий глузд -  зробіть можливість подавати весь цей абсурд із КБВ в електронному вигляді і абсолютно безкоштовно (маю на увазі нотаріальне посвідчення паспортів)! І зробити це не в останній день, а якомога раніше.


 


Відповідь прошу надати на електронну пошту:

Відповісти
  • Олена Деркач
08.10.21 17:28

Mariya A.,  Здоровий глузд і наш парламент поняття не сумісні

Відповісти
  • Mariya A.
08.10.21 17:08

Присоединяйтесь, кто через Фейсбук, кто как может...

Відповісти
  • Mariya A.
08.10.21 17:12

Сорри за опечатки в тексте ))

Відповісти
  • Елена
08.10.21 18:04

Президент подписал сегодня эти изменения к Закону!!!

Відповісти
  • Nika
08.10.21 21:10

Та які нерви? В серпні та й до 20 вересня  можна було записатися в електронну чергу та іти спокійно здавати))))

Відповісти