Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


15.02.21
19796 15 Печатать

Перехід на електронні трудові книжки: вимоги до скан-копій документів

5 лютого 2021 року ВРУ Прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі". Про це ми писали тут.

Законом, зокрема, визначено, що внесення відомостей про трудову діяльність до Державного реєстру через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих або оцифрованих копій, передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок тощо), здійснюється працівником і роботодавцем із обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Яким вимогам повинні відповідати скан-копії документів розповіли у ПФУ:

  • скановані копії виготовляються з оригіналів трудової книжки та документів про стаж;
  • скан-копія повинна бути кольорова;
  • сканувати необхідно усі заповнені сторінки трудової книжки в хронологічному порядку (незаповнені сторінки трудової книжки (вкладиша) сканувати не потрібно);
  • скан-копія має бути чітка та читабельна;
  • відскановані документи необхідно зберігати у форматих jpg або pdf;
  • розмір кожного файла не має перевищувати 1 мб;
  • назви файлів мають відповідати виду відсканованого документа.
По материалам ГУ Пенсійного фонду в Кіровоградській області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Шурик
15.02.21 07:56

Фоткать не выйдет, там 3мб. Именно скан-копии 300кб.

Ответить
  • Сомневающийся Sкептиk
15.02.21 10:28

Шурик, фоткать-то можно, просто потом придётся "сжимать", объединять... Мне удобней, когда, например, штук 20 фоток одного документа объединяю в один pdf-файл в 20 (или 10, если возможно разместить на одной странице 2 фотки/скана) страниц

Ответить
  • Анн
15.02.21 12:08

Сомневающийся Sкептиk, т.е. фоткать смартфоном или фотоаппаратом для этого не получиться?

Ответить
  • Anastasiya
15.02.21 14:22

Анн,почему нет - получится. Потом онлайн программой(в гугле ищите) объединяйте,сжимайте....другой вопрос, что для многих возрастных бухгалтеров это все нелегко((

Ответить
  • 123
16.02.21 13:20

Anastasiya, почему опять бухгалтера??? пусть кадры этим занимаются. а то опять...

Ответить
  • Anastasiya
16.02.21 15:06

123,если фирмы-"малыши", увы: ни кадров, ни юристов - все всегда на бухгалтере, единственном,причем.

Ответить
  • Настя
15.02.21 08:54

И до когда это нужно сделать?

Ответить
  • Марина
15.02.21 10:28

Настя,5 років дається на те, щоб дані, які відсутні в пенсійному фонді були представлені в електронному вигляді.

Ответить
  • Ольга
15.02.21 10:13

Для выполнения данного Постановления прошу обеспечить цветным сканером и соответствующим программным обеспечением для преобразования и хранения информации

Ответить
  • Ещеневечер
15.02.21 10:20

скан-копія повинна бути кольорова;?????????????

Ответить
  • Виктория
15.02.21 13:42

Ещеневечер,тот же вопрос,а где ее взять

Ответить
  • Наталья
15.02.21 10:29

Пусть сами и сканят

Ответить
  • Елена
15.02.21 11:07

до каких пор над нами будут изголяться?

Ответить
  • Светлана
15.02.21 12:20

підпис чий?Того, хто сканує? я так зрозуміла . Тобто у випадку чогось- винен буде сканувальник. Раніше в ПФ самі це робили,і відповідали за недбалість. А зараз ? Знов бухгалтер ?,він же кадровик,рахувальник і т.п.

Ответить