Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


30.08.21
6414 12 Печатать

Коли е-лікарняний стає підставою для призначення допомоги

Щодня в Україні зростає кількість медичних висновків про тимчасову непрацездатність, які лікарі створюють для пацієнтів замість видачі звичних паперових лікарняних. Сьогодні за даними НСЗУ сформовано вже майже 177 тисяч медвисновків, 92,9% з яких – у разі захворювання або травми загального характеру.

Як і паперові, автоматично сформовані на підставі медвисновку е-лікарняні є підставою для отримання матеріального забезпечення від Фонду соціального страхування України.

Однак на відміну від паперових листків, які видаються після одужання, електронний лікарняний сформується після засвідчення початку тимчасової непрацездатності працівника медичним висновком.

Такий лікарняний з першого дня доступний для перегляду в особистих кабінетах пацієнта та страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України і одразу має статус «закритий». Але використати його для призначення матеріального забезпечення роботодавець може лише після завершення визначеного у ньому періоду непрацездатності – аби відслідковувати це було легше, статус е-лікарняного автоматично зміниться на «готово до сплати».

Портал електронних послуг: https://portal.pfu.gov.ua 

Гаряча лінія з питань користування кабінетом страхувальника: 0-800-503-753

Призначити працівнику матеріальне забезпечення на підставі готового до сплати е-лікарняного роботодавець має упродовж не більш ніж 10 календарних днів з дня закінчення періоду тимчасової непрацездатності.

Тоді як у випадку паперових лікарняних призначення матеріального забезпечення має відбуватись упродовж 10 календарних днів з дня отримання лікарняного від працівника. Ще 5 робочих днів після призначення допомоги як для паперових, так і е-лікарняних відведено на подання заяви-розрахунку.

Процедура призначення, розрахунку та виплати матеріального забезпечення за е-лікарняними не змінилась, однак якщо роботодавець має декілька листків непрацездатності різних видів, він має подати дві заяви-розрахунки окремо: за паперовими і електронними лікарняними. Це пов’язано з тим, що в е-лікарняних відсутня серія та оновлено коди причин тимчасової непрацездатності.

Детальніше щодо особливостей оформлення заяв-розрахунків за е-лікарняними за посиланням.

Гаряча лінія з питань оплати е-лікарняних: 0-800-501-892.

Подати заяву-розрахунок за е-лікарняними можливо:

- в електронному виді за допомогою клієнтського спеціалізованого програмного забезпечення із застосування електронного підпису/печатки (так до Фонду подають вже близько 80% заяв-розрахунків),

- або на паперових носіях.

Зверніть увагу, що наявний в електронному кабінеті страхувальника інтерфейс для подання заяв-розрахунків наразі не має функціональної реалізації. У випадку подання роботодавцем заяви-розрахунку через кабінет на сайті Пенсійного фонду України така заява-розрахунок не передається до органів Фонду соціального страхування України. Скористайтесь клієнтським спеціалізованим програмним забезпеченням.

Детальніше про дії роботодавця, якщо його працівнику відкрили електронний лікарняний за посиланням.

Як діяти працівнику, якщо йому відкрили е-лікарняний за посиланням.

По материалам Фонд соцстраху

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Подуставший от законотворцев бухгалтер
30.08.21 12:47

Как в электронном больничном можно будет понять, новый он или продление?

Ответить
  • Зоя
30.08.21 16:01

вже змінився інтерфейс лікарняного на сайті ПФУ. В ньому відображається номер випадку непрацездатності. От якщо він однаковий в подальших лікарняних, то означає продовження. Номер самого лікарняного різний.

Ответить
  • Наnf
30.08.21 17:46

Зоя, cпасибо

Ответить
  • Зоя
30.08.21 16:04

● Тож тепер аби з’ясувати, є е-лікарняний первинним чи продовженням, достатньо звернути увагу на унікальний номер страхового випадку.
 ● Якщо в працівника декілька електронних лікарняних, створених як продовження, всі вони матимуть однаковий унікальний номер – «номер випадку непрацездатності».
 ● Крім того, в інтерфейсі з’явилась інформація про наявність ознак алкогольного/наркотичного сп’яніння пацієнта, порушення ним режиму лікування, а також щодо причини непрацездатності, зокрема, встановленої ФССУ (наприклад, щодо зв’язку хвороби або травми із виробництвом).

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/trudovi-vidnosini/yak-robotodavtsyu-zyasuvati-ye-e-likarnyaniy-pervinnim-chi/?utm_source=gravitec&utm_medium=push&utm_campaign=push

Ответить
  • Ніна-Н
30.08.21 17:50

Хто знає наскільки зараз затримка у виплаті декретних? 27.07.21 прийнята заявка, а грошей нема.

Ответить
  • Наталья
31.08.21 16:19

почти 2 месяца

Ответить
  • Вікторія
31.08.21 08:47

Ніна-Н,30 августа ФССУ профинансированы заявки от 08.07.21 (42%)

Ответить
  • Ніна-Н
31.08.21 10:36

Вікторія,дякую

Ответить
  • Светлана
31.08.21 08:53

а как с беременными? тоже ждать статуса "готов к выплате"? после родов?

Ответить
  • Тетяна
02.09.21 13:23

Светлана, больничный по беременности и родам оплачиваем сразу при появлении в базе

Ответить
  • Мимо проходила
31.08.21 09:40

У меня декретчица получила,когда детям было уже по месяцу

Ответить
  • Тетяна
02.09.21 13:21

А кто знает, если не успели подать заявку в течении 10 дней?

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям