Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


19.10.16
4431 4 Печатать

Чи скасовує рішення Державної регуляторної служби обов'язок подання алкогольно-тютюнової звітності

Нагадуємо, що  04.07.2016 Державна регуляторна служба України прийняла Рішення "Про необхідність усунення Міністерством фінансів України порушень принципів державної регуляторної політики згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", яким вимагала від Мінфіну внести зміни до наказу від 11.02.16 р. № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» та скасувати обов’язок подання зазначених звітів. ДРС зауважила, що у випадку невиконання цього Рішення у двомісячний строк із дня його прийняття, дію мінфінівського наказу щодо звітів № 1-РА та № 1-РТ буде зупинено Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.03 р. № 1160-IV.

Тому перед платниками податків постало питання: чи потрібно суб’єктам господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами, з урахуванням рішення Державної регуляторної служби України від 04.07.2016 №8, подавати звіти за формою №1-РА та №1-РТ?

Відповідь надала ДФС, яку розміщено в  Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі в категорії 115.03:

  Згідно з частиною третьою ст. 16 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами і доповненнями (далі – Закон № 481) суб’єкти господарювання, які отримали передбачені Законом № 481 ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.

     Форми звітів: № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» (далі – Звіт № 1-РА); № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» (далі – Звіт № 1-РТ) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» (далі – Наказ № 49), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.03.2016 за № 340/28470.

     За результатами аналізу набрання чинності Наказу № 49 Державною регуляторною службою України прийнято рішення від 04.07.2016 № 8 щодо необхідності усунення Міністерством фінансів України у двомісячний строк з дня прийняття такого рішення порушень принципів державної регуляторної політики.

     У порядку, визначеному ст.ст. 27 та 28 Закону України від 11 вересня 2003 року № 1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Міністерство фінансів України оприлюднило проект наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року № 49», яким, зокрема спрощено форми Звіту № 1-РА та Звіту № 1-РТ. 

     Таким чином, до внесення змін до Наказу № 49, суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами, продовжують подавати звіти за формою №1-РА та №1-РТ щомісяця до 10 числа наступного за звітним місяця.

 

 

Рубрика:
Комментарии
  • Алена
19.10.16 12:47

Держу кулаки, что бы убрали, а то пока сделаешь мозги в кучу, хочется заставить этих идиотов самих их делать и сразу штрафовать за ошибки.

Ответить
  • IrynaM
19.10.16 23:51

а у меня надежда потихоньку тает, сколько обещаний, а "воз и ныне там"

Ответить
  • міла
20.10.16 11:52

...., тобто наказ Державної регуляторної служби України - не наказ? І Державна регуляторна служба - не регуляторна? І Закон України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.03 р. № 1160-IV не має ніякого значення для Мінфіну?

Ответить
  • бухгалтер
28.10.16 16:05

Пані Ляпіна, ви боїтеся мінфіну і тому не приймаєте рішення про скасування дурного звіту ?

Ответить
фото автора В фокусе
Віталіна Клец Річна звітність ФОП за 2022 рік...
26683 22
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям