Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


13.11.16
10550 29 Печатать

Повідомлення Державної регуляторної служби щодо подання алкогольно-тютюнової звітності

Нагадуємо, що  04.07.2016 Державна регуляторна служба України прийняла Рішення "Про необхідність усунення Міністерством фінансів України порушень принципів державної регуляторної політики згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", яким вимагала від Мінфіну внести зміни до наказу від 11.02.16 р. № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» та скасувати обов’язок подання зазначених звітів. ДРС зауважила, що у випадку невиконання цього Рішення у двомісячний строк із дня його прийняття (а саме з 05.09.2016 року), дію мінфінівського наказу щодо звітів № 1-РА та № 1-РТ буде зупинено Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.03 р. № 1160-IV.

Тому перед платниками податків постало питання: чи потрібно суб’єктам господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами, з урахуванням рішення Державної регуляторної служби України від 04.07.2016 №8, подавати звіти за формою №1-РА та №1-РТ?

Державною фіскальною службою у жовтні було надано консультацію, в якій посилаючись на  проект наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року № 49», фіскали дішли висновку, що  до внесення змін до Наказу № 49, суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами, продовжують подавати звіти за формою №1-РА та №1-РТ щомісяця до 10 числа наступного за звітним місяця.

1 листопада 2016 року Державною регуляторною службою прийнято рішення про відмову в погодженні проекту наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року № 49» як розробленого без дотримання ключових принципів державної регуляторної політики ефективності, збалансованості, прозорості та врахування громадської думки. 

І нарешті, 10 листопада 2016, коли сплинув строк подання звітності за жовтень, Державна регуляторна служба на сторінках «Урядового кур’єра» оприлюднила повідомлення, в якому зазначила, що у зв'язку з тим, що Міністерство фінансів України у встановлений строк не виконало і не оскаржило рішення ДРС від 04.07.2016 року та виходячи зі змісту повноважень Державної регуляторної служби України, регламентованих частиною сьомою статті 28 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», дію форм звітів № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» та  № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» та порядків їх заповнення, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» зупинено з 05 вересня 2016 року. 

Незважаючи на таке обнадійливе рішення Державної регуляторної служби, хотілося б почути подібну позицію і від фіскальних органів.

 

Нагадуємо, що 2 листопада 2016 року на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики схвалено проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (щодо скорочення звітності для суб'єктів малого бізнесу)" від 17.06.2016 року реєстр. №4841. Законопроектом передбачено внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", в частині виключення обов'язку з подачі суб'єктами малого бізнесу звітності про обсяги обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, передбаченої наказом Міністерства фінансів України "Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення" від 11.02.2016 року № 49, а також скасування штрафів за неподання чи несвоєчасне подання звітів. На жаль, досі зазначений законопроект не було розглянуто Верховною Радою України.

Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • evka
13.11.16 09:58

Да ладно! Да неужто! Яка приємна новина! Еще и 13 (!!!!) жовтня.)

Ответить
  • Чернобаева Анна
14.11.16 11:46

Звонила в налоговую, отчет сдала 09.1116 по новой форме - сказали, если в квитанции №2 написано, результат обробки: автоматична обробка електронного документу/звіту виконана вдало.Дані завантажено до Реєстру застрахованих осіб - то все нормально

Ответить
  • Ірина
13.11.16 10:18

13 листопада

Ответить
  • evka
13.11.16 10:48

Ірина, это я на радостях название месяцев перепутала)

Ответить
  • ИРА
13.11.16 16:11

НЕУЖЕЛИ ЗА НОЯБРЬ М-Ц НЕ СДАВАТЬ ОТЧЕТЫ......

Ответить
  • Мария
13.11.16 16:23

АААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ответить
  • Ива
13.11.16 17:50

Неужели маразм убрали

Ответить
  • Ірина
13.11.16 18:42

Щось все дуже пілозріло....... Одні - здавай, одні - не здавай.......

Ответить
  • луд
13.11.16 19:53

Мне не понятна позиция-что скажет Минфин.. У нас уже никто не приделживаеться законов. Ведь это решение и есть отмена. Это однозначно как суд отменил Постановление № 426 на мин. цены на алкоголь, а кабмин не признает.У нас что нет признания всех законных действий

Ответить
  • Шурик
14.11.16 07:33

луд, Любой Закон можно отменить, они все нарушают Конституцию. Например Конституцией Власть дана Народу а Чиновники сами себе её присвоили по разъяснениям Конституционного Суда, хотя чиновники этого суда не имели никакого юридического права эту статью перекручивать. Они сами лично заинтересованы - возникает КОНФЛИКТ ИНТЕРЕСОВ который запрещает им судить, это не соблюдено. Юридически пояснения к статье №6 Конституции Украины давшие чиновникам Власть неправомерные. Мало того это привело к узурпации Власти Государством, что запрещено самой Конституцией Украины. Все Законы написаны чиновниками по этим пояснениям, а значит не действительные, вот они свой любой Закон запросто и игнорируют.Маразм - это имя той черепахи которая тащит глобус Украины.

Ответить
  • ИринаМ
13.11.16 20:44

мы это еще 10 нояря прочитали, но радости мало, ведь это просто повидомлення. Тут еще вопрос, а что скажут фискалы. Вот завтра позвоню на линию консультаций и спрошу. Уверена, что они или не знают или будут делать вид, что не знают и не слышали

Ответить
  • 777
13.11.16 23:11

Хто зможе дізнатися про відміну звіту швиденько відпишіться чи відмінили на справді, я неврю прочитаному!

Ответить
  • Люба
14.11.16 10:06

Коллеги! Так здаем или нет эту форму. Ничего не поняла. За Октябрь сдали . А дплее что делать?

Ответить
  • Лариса
14.11.16 10:22

А теперь ждем толкований. У ВР -свое, у Регулятора - свое, у Минфина-свое, у ДПС - свое.

Ответить
  • Таня
14.11.16 10:25

А дальше будем ждать, только что звонила на линию консультации и они конечно же ни о какой такой отмене не знают, отчет подается

Ответить
  • Иван
14.11.16 10:26

Более 1800 просмотров, а петицию (https://petition.president.gov.ua/petition/28631) про отмену этого маразма подписали 367 чел.

Ответить
  • Натали
14.11.16 10:40

Не стоит радоваться этому сообщению. Сама сдаю это бред. Но на основанию этого письма никто не отменит этот отчет.

Ответить
  • Алена
14.11.16 11:12

Если отменят будет большая радость, а то пока я делаю эти отчеты меня трусит. Ждем, что скажут налоговики, у них семь пятниц на неделе поэтому боюсь радоваться раньше времени.

Ответить
  • Ирина
14.11.16 12:36

В конце концов в этом государстве когда- нибудь прекратится весь этот маразм?Кто кому у нас подчиняется или чьи законы должен выполнять рядовой бухгалтер?

Ответить
  • Алена
14.11.16 14:02

Ирина, у нас государство, как змей Горыныч, три головы и каждая говорит, что хочет, поэтому понять кого слушать неизвестно, теперь ждем реакцию налоговой, хотя этим только делайте есть повод для штрафов и взяток, поэтому не надо радоваться заранее они такие могут сказать, что такие письма им не указ.

Ответить
  • Аля
14.11.16 14:23

МОжливо кому допоможе. Я веду по ФОП рух товару і 1С. програмісти внесли зміни в 1с і звіти гарненько формуються самі. Я розумію що цей звіт нікому не потрібен, але це вже не така велика проблема.

Ответить
  • evka
14.11.16 15:17

Аля, звІт, конечно не проблема. Проблема штрафы, невозможность сдать новий звітний или уточненку. Проблема куча нолей в количестве товара. Проблема в классификациях и тд и тп.

Ответить
  • Галина
14.11.16 15:07

Аля я Вам завідую у Вас є 1С і рух товару а у мене ні 1С і сумарний облік

Ответить
  • ок
14.11.16 15:43

Налоговая сказала, что разъяснений по поводу отмены не получала.

Ответить
  • Ірина
15.11.16 09:13

Підпишіть петицію до президента, слід якось впливати на ситуацію

Ответить
  • Владимир
15.11.16 12:32

Ірина, Вы наивны, если считаете, что петиция созданы для нас. Назовите хоть одну, которая выполнена.Петиции - это фикция.

Ответить
  • natella
15.11.16 10:37

и чего 1-ОА за компанию не сняли? кому этот маразм в безнале нужен?

Ответить