Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


18.11.16
13374 31 Друкувати

Підвищення мінімальної зарплати посилить податковий тиск на малий бізнес: підприємці вимагають від Уряду пом’якшити умови роботи на єдиному податку

Всеукраїнське об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» звернулося з вимогою до прем’єр-міністра та Уряду пом’якшити умови роботи на єдиному податку. Причина: у разі збільшення мінімального розміру заробітної плати з 1 січня 2017 року, вдвічі зросте податкове навантаження на легальний малий і середній бізнес в Україні.

Зокрема, сума сплаченого протягом року єдиного соціального внеску зросте із 4224 грн. до 8448 грн.

Сума єдиного податку для першої групи – з 1920 грн. до 3840 грн.

Сума єдиного податку для другої групи – з 3840 грн. до 7680 грн.

Внаслідок цього підприємці першої групи, а це переважно ті, хто займається роздрібною торгівлею на ринках, надає побутові послуги, щороку сплачуватимуть щонайменше 12 288 грн, тобто понад 1000 грн. за місяць. В умовах падіння купівельної спроможності, частина підприємців змушені будуть припинити свою діяльність. Як наслідок, зросте безробіття та тіньовий сектор економіки.

На переконання членів «Фортеці», оптимальним було б підвищити розмір мінімальної зарплати на 20%. Таке рішення не вплинуло б на інфляцію і дало можливість малому бізнесу сплачувати податки.

Якщо Уряд продовжить наполягати на дворазовому підвищенні «мінімалки» з 1 січня 2017 року, підприємці вимагатимуть переглянути умови роботу на єдиному податку, а саме:

1. Ініціювати зміни до Податкового кодексу.

Зокрема, прив’язати граничні обсяги доходів для платників єдиного податку 1-3 груп до «мінімалки» і встановити їх на такому рівні: 220 розмірів мінімальних заробітних плат – для першої групи, 1100 розмірів мінімальних заробітних плат – для другої групи і 3650 розмірів мінімальних заробітних плат – для третьої групи.

Крім того, дати право органам місцевого самоврядування переглянути ставки єдиного податку з 1.01.2017 року, а також зобов’язати підприємців другої і третьої групи застосовувати касові апарати лише у разі, якщо обсяг їх доходу перевищує 730 «мінімалок».

2. Перерозподілити витрати роботодавця на оплату праці таким чином, щоб 50% обов’язкових платежів до бюджету сплачувалися роботодавцем і 50% – найманим працівником.

3. Дати можливість фізичними особами-підприємцями, які працюють на спрощеній системі оподаткування, отримувати субсидії на оплату комунальних послуг.

4. Зменшити ставку єдиного соціального внеску до 18%.

5. Прив’язати розмір штрафів, пені, інших обов’язкових платежів і зборів до неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а не до мінімальної заробітної плати.

 

Нагадуємо, що Проектом Закону № 5132 передбачено, що ставка єдиного податку для платників першої групи єдиного податку встановлюється у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року у межах до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму (наразі ставка розраховується від розміру мінімальної заробітної плати).  Також  у Раді зареєстровано законопроект № 5130, який має за мету зробити послаблення для платників, віднесених до групи 1 платників єдиного податку. Для них місячний розмір ЄСВ може становити не менш ніж 0,5 мінімального страхового внеску.

 

Інформація по темі:
Доопрацьований проект Держбюджету на 2017 рік внесено до Верховної Ради з урахуванням мінзарплати 3200 гривень

Двукратное повышение минимальной зарплаты: мифы и реальность
Уряд відповідає на питання, пов’язані з підвищенням мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року
Правительство изменит систему привязки лицензий, штрафов и других платежей к "минималке"
Павло Розенко: Підвищення мінімальної зарплати стане потужним ударом по «тіньовим» зарплатам
Прем'єр-міністр: Наступний виклик Уряду після підвищення мінімальної заробітної плати удвічі - створення справедливої системи пенсійного забезпечення
Голова ДФС пропонує збільшення мінімальної заробітної плати до 7500 гривень
Андрій Рева: При збільшенні зарплати бюджетникам удвічі мова про зрівнялівку, у розрізі зростання мінімальної зарплати, не доречна
Голова Уряду: Підвищення мінімальної заробітної плати в Україні до 3200 грн - це тільки перший крок в удосконаленні оплати праці українців

 

 

За матеріалами Всеукраїнське об'єднання малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Алла
18.11.16 10:36

1-а група - це ринок та послуги населенню. 2-а група - торгівля. Якщо ФОП орендує невеличке місце в приміщенні, він повинен бути на 2-й групі. З такими податками вижити не можна.

Відповісти
  • данет
19.11.16 12:01

Алла, 2 группа- это быт + торг.Якщо ФОП орендує невеличке місце в приміщенні-он может оставаться на 1 группе главное исключить торг.

Відповісти
  • Новый ФОП
18.11.16 12:27

Регистрация ФОП в конце октября, объясните, плиз, - "Сума єдиного податку для другої групи – з 3840 грн. до 7680 грн." - откуда взялась сумма 3840,00грн. Спасибо!!!

Відповісти
  • Тала
18.11.16 15:29

Новый ФОП, если мин ЗП на 01.01.17 1600грн., то единый налог за 2017 год = 1600*12*0,2=3840

Відповісти
  • Olga
18.11.16 13:13

3840.00 - це 20% від мін.з/п на весь рік

Відповісти
  • Новый ФОП
18.11.16 13:36

Olga, мин.з/пл за год - 1378*12 = 16536,00*20% = 3307,20????

Відповісти
  • Ника
18.11.16 14:24

Новый ФОП, мин. з/п 1 мая – 30 ноября 1450,00*12=17 400*20%=3 480,00 . Но для меня тоже не понятна откуда цифра 3 840,00???

Відповісти
  • 111
18.11.16 14:09

Новый ФОП, минимальная з/п менялась в течении года, в декабре будет изменение в третий раз, т.е. Минимальная зарплата в Украине - 2016 год, по месяцам: c января по апрель - 1378 гривен, с мая по ноябрь - 1450 гривен, с декабря - 1600 гривен. Каждый раз считаем 20% на тот месяц, что надо

Відповісти
  • 555
21.11.16 11:03

Учитесь сами, перед тем, как учить других!!

Відповісти
  • 555
21.11.16 11:01

Единый налог рассчитывается на 1 января текущего года и не меняется на протяжении года, независимо от повышения з/п

Відповісти
  • //
18.11.16 14:37

111, есв пересчитываем с увеличением минималки, а единый нет,он считается от минималки на начало года (Предприниматели на 2-й группе уплачивают фиксированную ставку ЕН в размере до 20% от минимальной зарплаты, установленной на 1 января текущего года (п. 293.2 НКУ).)не путайте народ.

Відповісти
  • 1234
18.11.16 13:26

Це ж тільки єдиний податок. А ще ж ЄСВ 22%

Відповісти
  • вика
18.11.16 18:42

С 1 января 2016 года процентная ставка по единому налогу составляет 18%, откуда взяли 20%

Відповісти
  • Шурик
19.11.16 05:28

вика, 18% - налог на доход для работников и ФОП на общей системе. 20% - единый налог от минимальной зарплаты на 01 января для ФОП на упрощённой системе.

Відповісти
  • Люда
18.11.16 19:37

Да, нет, у меня тоже 20%-торговля.

Відповісти
  • Цветик
19.11.16 00:03

Уважаемые, процентная ставка по единому 2-я группа не может превышать 20% мин.з/п на 1 января текущего года и устанавливается решением местного самоуправления в зависимости от КВЕДов, поэтому у кого-то может быть 18%, у кого-то 19%, а большинство имеют 20%

Відповісти
  • Кира
22.11.16 12:32

Пока не видела ни одного фопа со ставкой меньше 20%

Відповісти
  • Микола
30.11.16 14:11

Я фермер. Вже зараз не сплю ночами думаю, як же ж вижити? Оренда землі дорожчає з кожним роком, все ті коефіцієнти накручують. Дизпаливо, як завжди, як тільки посівна і убока - росте, як на дріжджах. Запачстини дорогущі, міндобрива і гербіциди теж захмарно коштують. А тут ще й податки з НР полізуть. Не можливо вижити... думаю кого скорочувати, а в усіх же ж дітки маленькі, роботи в селі немає, хлопці просяться не скорочувати... є ще один варіант: закритися і стати на біржу, або відмовитися від землі... в догоду агромонстрам, чого вони з нетерпінням чекають. Земля важкий бізнес, якщо робиш все своїми руками...

Відповісти
  • А я за справедливость.
19.11.16 10:13

Мое мнение ставить поголовно РРО+постоянный контроль за субъектом в плане пробития/ непробития чеков, независимо какой оборот или группа ЕН.Возможно и деньги появятся на пенсии и зп европейские. На тех же рынках оборотки будь здоров, а платят на 1 группе три копейки в год. Не правильно это. И таких сфер ооочень много в стране, где оборачивать можешь миллион, а писать 10 грн в деку...

Відповісти
  • 555
21.11.16 11:05

Умные слова и вовремя сказаны. Я с вами!!!!

Відповісти
  • Gedda
20.11.16 13:21

А я за справедливость., деньги на пенсии и европейские зарплаты появятся тогда, когда налоги будет платить крупный бизнес, который 25 лет лоббируют в ВР - малый бизнес с рынка не сделает бюджета государства. ну и хорошо бы, чтоб тырить из этого бюджета перестали

Відповісти
  • нато
19.11.16 19:22

А я за справедливость., Я согласна, таких на рынке большинство.

Відповісти
  • Елена
21.11.16 11:48

У меня небольшой ресторан. Я знаю свою прибыль за год. От сезонности колеблется по месяцам: то убыток, то прибыль. Вот один раз села и подумала, а что если я буду работать по БЕЛОМУ со всеми налогами. Вышел полный абсурд: с налогами на сегодня у меня вообще не светит прибыли и окупаемости. Я даже зарплату не смогу выплатить. А вы говорите всем честно работать. БРЕД.

Відповісти
  • Елена
21.11.16 11:52

Мечтаю не платить взятки, а как ???? Так специально все устроено ими. И ни что не изменится.

Відповісти
  • Елена
21.11.16 11:55

Все пишут бредовые якобы реформы и налоги устанавливают. А с каждым годом выручка падает и думаешь только о выживаемости. Не там ДУРАКИ роете. Малый бизнес особенно сейчас трогать нельзя!!!!!

Відповісти
  • евгения
21.11.16 13:45

Поднимается минималка-поднимаются цены,просто надо снизить стоимость валюты,ведь в Украине нет своего производства,а все в основном привозное,вспомните был доллар по 8 и при минимальной зарплате 1200 можно было покупать бытовую технику,и др. товары ,а сейчас все в основном в секонде,и половина супермаркетов позакрывалось!!!

Відповісти
  • NADIJA
23.11.16 17:15

Это все фарс. Они давно мечтают избавиться от от упрощенной системы. Это лишь бы прикрыть повышение зарплаты себе любимым. Уроды недоразвитые. А народ ????? Сколько терпеть можно???

Відповісти
  • бух
24.11.16 11:11

что значит дорого? Считаем: наемный работник на предприяти при з/п 5000грн - 19,5%+22% = 2075 грн налогов в месяц, 24900грн/год. А для ЧП 1000 грн это много. Это же сума налога для з/п в 2400грн! Но полицию, пожарных и скорую все хотят вызывать. Как и школы, больницы, садики и даже бесплатное высшее образование требуют. Да, забыл, пенсию европейскую. Но налог 35 эвро в месяц - много.

Відповісти
  • .kbz
03.02.17 14:51

бух, вы смотрите с уровня своей з/платы небось еще и с киева.

Відповісти
  • Олена
24.11.16 18:55

А я за "Фортецю". Молодцы, нельзя молчать. Нужно поддержать тех, кто обеспечил себя работой, а не сидит на пособия.У нас маленький город и налог с 3200 для многих "мелких сошек" предпринимателей нереален! Я в малом городе знаю много таких, которые получают социальные поосбия, помощь и в открытую говорят - чем за 2 рубля бежать, лучше за рубль лежать. А Вы платите налоги, платите...если хотите работать. Но ведь хочется ещё и заработать, а не работать на налоги

Відповісти
  • Елена
15.12.16 18:39

Ре бята ! У меня тоже нет сна последний месяц ! У меня маленький магазин с товарооборотом в месяц ( который последнее время стремительно падает ) 5-6 тысяч гривен .Прийдеться закрываться.

Відповісти