Отключить рекламу

ПОДАРОК

950 грн. Бесплатно
325 Печатать

Група 45 Корок та вироби з нього

Примітка:

 

1. Ця група не включає:

 

(a) взуття та його частини групи 64;

 

(b) головні убори та їх частини групи 65; або

 

(c) вироби групи 95 (наприклад іграшки, ігри, спортивний інвентар).

 

Загальні положення

 

Корок одержують практично одним способом – із зовнішнього шару кори коркового дуба (Quercus suber), який росте в Південній Європі та Північній Африці.

 

Перша смуга знятої кори, відома як "незайманий" корок, тверда, ламка, позбавлена пружності, має низьку якість і мало цінується. Її зовнішня поверхня ніздрювата і покрита тріщинами, внутрішня поверхня  жовтуватого кольору з червоними плямами.

 

Набагато важливіші в комерційному плані наступні шари кори. Вони щільні та однорідні, а їх зовнішня поверхня, хоча на ній є деяка кількість тріщин, набагато менше шорсткувата, ніж у незайманого корку.

 

Корок відрізняється легкістю, пружністю, стисливістю, гнучкістю, водонепроникністю, стійкістю до гниття і  погано проводить тепло та звук.

 

До цієї групи включається корок натуральний та агломерований у всіх видах (включаючи вироби з корка та агломерованої пробки), крім виробів, що зазначені наприкінці пояснень до товарної позиції 4503.

 

Пояснення до товарної позиції 4501:

 

4501

Натуральний корок, необроблений або начорно оброблений; вiдходи корка; подрiбнені, гранульовані або мелені:

4501 10 00 00

- натуральний корок необроблений або підданий первинному обробленню

4501 90 00 00

- iнший

 

До цієї товарної позиції включаються:

 

(1) Натуральний корок, необроблений або начорно оброблений. Необроблений корок переважно має вигляд пластин із криволінійною поверхнею, знятих з коркового дерева. Натуральний корок, що пройшов первинну обробку, включає корок із скобленою чи будь-яким іншим способом очищеною поверхнею (наприклад, шляхом обвуглювання), причому зовнішній шар, що має тріщини, не вилучається, або ж із зачищеним краєм для вилучення часток, непридатних для використання (облагороджений корок). Корок, оброблений фунгіцидами або спресований після обробки в киплячій воді чи парою, також включається до цієї товарної позиції; проте, корок з вилученим зовнішнім шаром або начорно обрізаний не включається (товарна позиція 4502).

 

(2) Відходи натурального або агломерованого корка (тобто стружки, відходи та скрап), які використовують, у цілому, для виробництва подрібненого, гранульованого чи меленого корка. Сюди включаються відходи від обточування і т.д., корок у вигляді “коркової шерсті”, що іноді застосовується як матеріал для набивання чи як наповнювач.

 

(3) Подрібнений, гранульований або мелений корок, виготовлений з “незайманого” корка або відходів корка і використовуваний переважно у виробництві агломерованого корка, лінолеуму чи лінкрусту. Гранульований корок також використовується як тепло- і звукоізоляційний матеріал та іноді для упакування фруктів. До цієї товарної позиції включається подрібнений, гранульований чи мелений корок, якщо він пофарбований, просочений, обвуглений або підданий термообробці; але агломерований корок не включається (товарна позиція 4504).

 

Додаткові пояснення до товарних категорій: 

 

4501 10 00

 

Дивись Пояснення до товарної позиції  4501, пункт (1)

 

4501 90 00

 

Дивись Пояснення до товарної позиції  4501, пункт (2) і (3).

 

Пояснення до товарної позиції 4502:

 

4502 00 00 00

Натуральний корок, з вилученим зовнішнім шаром або начорно обрізаний, або у виглядi прямокутникiв (включаючи квадратнi), блокiв, плит, листiв або смуг (включаючи заготівки для виготовлення корків з незакругленими краями)

 

До цієї товарної позиції включаються плити з натурального корка:

 

(1) із усією корою (зовнішня кора), спиляною чи будь-яким іншим способом видаленої з поверхні (корок з видаленим зовнішнім шаром); або

 

(2) з обпиляними чи будь-яким іншим способом обробленими зовнішньою (кора) чи внутрішньої поверхнями, які в результаті цього стали приблизно паралельними (начорно обрізаний корок).

 

До цієї товарної позиції також включаються вироби з корка, піддані подальшій обробці та мають вигляд прямокутних (включаючи квадратні) блоків, плит, листів чи смуг, одержаних з корка, описаної в товарній позиції 4501, шляхом стругання обох поверхонь і обрізання країв під прямим кутом. Ці вироби включаються до цієї товарної позиції незалежно від того, чи складаються вони з розташованих один над іншим і склеєних разом шарів.

 

Блоки, плити, листи та смуги, яким надана інша, крім прямокутної (включаючи квадратну), форма, розглядаються як вироби з  корка (товарна позиція 4503).

 

Листи з корка, зміцнені папером або тканиною, включаючи смуги дуже тонкого корка, згорнуті в рулони та використовувані для виготовлення фільтрів для сигарет, включаються до цієї товарної позиції. (Термін “корковий папір” іноді застосовується до дуже тонких листу чи смуги корока, не зміцнених паперовою основою).

 

До цієї товарної позиції також включаються заготовки для виготовлення пробок або заглушок у вигляді кубиків чи пластин із квадратним поперечним перерізом, які мають гострі краї, включаючи заготовки, одержані з пластин із двох або більше склеєних разом шарів. Аналогічні вироби із закругленими краями, проте, не включаються (товарна позиція 4503).

 

Додаткові пояснення до товарної позиції.

 

Ця товарна позиція  включає покриття для стін, в рулонах, з тонкої натурального корка на паперовій основі.

 

Пояснення до товарної позиції 4503:

 

4503

Вироби з натурального корка:

4503 10

- корки та заглушки:

4503 10 10 00

- - циліндричні

4503 10 90 00

- - iншi

4503 90 00 00

- iншi

 

До цієї товарної позиції включаються, серед інших (inter alia):

 

(1) Корки та заглушки усіх видів, виготовлені з натурального корка, включаючи заготовки із закругленими краями. Коркові заглушки можуть мати кришки з металу, пластмас і т.д. Заглушки для посудин, призначених для рідин, вимірювальних приладів тощо, в яких коркова заглушка є допоміжною частиною, включаються до інших товарних позицій відповідно до виду основного виробу чи матеріалу, що визначає його головні властивості.

 

(2)  Диски, шайби та облатки з натурального корка, які використовують як прокладки для корончатих корків та інших пристосувань для закупорювання пляшок, глечиків і т.д.; прокладки чи оболонки для пробок, що вставляються усередину пляшкових шийок.

 

(3) Блоки, плити, листи та смуги з натурального корка, оброблені та з іншою формою, ніж прямокутна (включаючи квадратну); рятувальні пояси, поплавці для рибальських сіток, “килимки” для ванних кімнат, “килимки” для столів, підкладки під друкарські машинки чи інші підкладки.

 

(4) Ручки різних видів (ручки ножів і т.д.), прокладки та ущільнення (крім тих, які входять до комплектів товарної позиції 8484).

 

До цієї товарної позиції, проте, не включаються:

 

(а) взуття та його частини, включаючи вкладні устілки, групи 64;

 

(b) головні убори та їх частини групи 65;

 

(c) корончасті пробки з недорогоцінного металу з прокладкою з коркових дисків (товарна позиція 8309);

 

(d) коркові  пижі (товарна позиція 9306);

 

(e) іграшки, ігри, спортивний інвентар, включаючи поплавці для вудок і їх частини

(група 95).

 

Пояснення до товарної підпозиції.

 

4503 10

 

Корки та заглушки товарної підпозиції 4503 10 – є вироби з натурального корка, це прямі, чи конусоподібні циліндри, або прямі призми із закругленими поперечними краями. Вони можуть бути забарвлені, поліровані, покриті парафіном, перфоровані, мати клеймо, випалене чи фарбоване. Деякі суцільні коркові заглушки можуть мати збільшені головки чи кришки з металу, пластмас і т.д. Корки та заглушки застосовуються для закупорювання різних ємностей. Порожні заглушки (чи коркові оболонки) використовуються як покриття, наприклад, для скляних пробок, що застосовуються для закупорювання пляшок зі скла чи кераміки.

До цієї товарної підпозиції також включаються заготовки для корок або заглушок за умови, що їх краї закруглені.

До цієї товарної підпозиції не включаються тонкі коркові диски, використовувані як ущільнення в корончатих  пробках (товарна підпозиція 4503 90).

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4503 10 10 і 4503 10 90

 

Дивись Пояснення до товарної  підпозиції 4503 10.

 

Пояснення до товарної позиції 4504:

 

4504

Корок агломерований, пресований (з використанням сполучних речовин або без них) i вироби з нього:

4504 10

- блоки, плити, листи та смуги; плитки будь-якої форми; суцiльнi цилiндри, включаючи диски:

 

- -  пробки та заглушки:

4504 10 11 00

- - - для iгристих вин, включаючи пробки із шайбами з натурального корка

4504 10 19 00

- - - iншi

 

- - iншi:

4504 10 91 00

- - - із сполучними речовинами

4504 10 99 00

- - - iншi

4504 90

- iншi:

4504 90 20 00

- - пробки та заглушки

4504 90 80

- - інші:

4504 90 80 30

- - - прокладки, шайби та інші  вироби для ущільнення або герметизації для цивільної авіації

4504 90 80 90

- - - iншi

 

Агломерований корок виготовляють шляхом агломерування подрібненого, гранульованого чи меленого корка, як правило, за високої температури і під тиском:

 

(1) з доданням зв’язувальної речовини (наприклад, невулканізованої гуми, клею, пластмас, дьогтю, желатину); або

 

(2) без додання зв’язувальної речовини за температури близько 300 °C. В останньому випадку натуральна смола, що є присутня у корку, діє як зв’язувальна  речовина.

 

Агломерований корок цієї товарної позиції може просочуватися (наприклад, олією) або зміцнюватися паперовою чи текстильною основою за умови, що він не буде мати властивостей лінолеуму чи аналогічних матеріалів, що включаються до товарної позиції 5904.

 

Агломерований корок зберігає велику частину властивостей натурального корка і, зокрема, є хорошим тепло- і звукоізоляційним матеріалом. Проте у багатьох випадках додання зв’язувальних речовин, необхідних для агломерації, змінює ряд властивостей корка, зокрема, питому густину та міцність на розрив чи роздавлювання. Крім цього, агломерований корок має таку перевагу – він придатний для безпосереднього формування за будь-яким розміром чи формою.

 

Агломерований корок застосовують для виготовлення того ж асортименту виробів, що перерахований у товарній позиції 4503, проте рідко використовують для виготовлення заглушок, він частіше вживається для виготовлення дисків корончатих пробок, аніж натуральний корок.

 

Агломерований корок також широко вживається і визнається кращим за натуральний корок у виробництві будівельних матеріалів, таких як панелі, блоки та плити, і як фасонні вироби (циліндри, кожухи і т.д.) для ізоляції чи захисту труб опалення, облицювання нафтопроводів, з’єднань у будівельній промисловості і для виготовлення фільтрів.

 

Вироби, які не включаються до цієї товарної позиції, перераховані в поясненні до товарної позиції 4503.

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4504 10 11

 

Ця товарна категорія включає циліндричні пробки та заглушки до пляшок з ігристими винами. Діаметр цих пробок та заглушок значно більший за діаметр горла пляшки, через що вони сильно стискаються, коли їх вставляють в пляшку. Після використання (тобто, коли пляшку було відкорковано), вони набувають форму, показану в Поясненнях до товарної  категорій 2204 21 06 - 2204 21 09.

 

Верхня частина цих пробок та заглушок часто складається з агломерованого корка, а нижня частина (тобто частина, яка контактує з ігристим вином) -  з натурального корка:

 

                                                                агломерований корок

                                                                шайба з натурального корка

4504 10 19

 

Ця товарна категорія включає циліндричні пробки та заглушки з агломерованого корку до інших пляшок, крім призначених для ігристих вин.

 

Ця товарна категорія не включає тонкі коркові диски, використовувані як ущільнювачі (прокладки) для корончатих пробок (товарних категорій 4504 10 91 і 4504 10 99).

 

4504 10 91 і 4504 10 99

 

Ці товарні категорії також включають диски з агломерованого корка для корончатих пробок.

 

4504 90 20

 

Ця товарна категорія включає агломеровані пробки та заглушки нециліндричної форми. Це, наприклад, конічні пробки, які можуть мати отвір всередині.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют