Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


9982 Печатать

Група 19 Готові продукти із зерна зернових культур, борошна, кро¬хмалю або молока; борошняні кондитерські вироби

Примітки:

 

1. Ця група не включає:

 

(а) готові харчові продукти з вмістом понад 20 мас. % ковбаси, м’яса, м’ясних субпро­дуктів, крові, риби або ракоподібних, молюсків або інших водяних безхребетних чи будь-які суміші цих продуктів (група 16), за винятком виробів з начинкою, зазначених у товарній позиції 1902;

 

(b) сухе печиво або інші вироби на основі борошна чи крохмалю, вироблені спеціально для годівлі тварин (товарна позиція 2309); або

 

(c) лікарські засоби та інші продукти групи 30.

 

2. У товарній позиції 1901:

 

(а) термін “крупи” означає крупи із зерна зернових культур групи 11;

 

(b) терміни “борошно” і “крупка” означають:

 

  1. борошно та крупку із зерна зернових культур групи 11, і

 

  1. борошно, крупи та порошки рослинного походження будь-якої групи, крім борошна, крупів та порошків із сушених овочів (товарна позиція 0712), картоплі (товарна позиція 1105) або сушених бобових овочів (товарна позиція 1106).

 

3. До товарної позиції 1904 не включаються вироби з вмістом понад
6 мас. % какао в перерахунку на повністю знежирену основу або ж покриті шоколадом чи інші харчові продукти з вмістом какао (товарна позиція 1806).

 

4. У товарній позиції 1904 вислiв “приготовлені іншим способом” означає, що вироби піддано особливій обробці чи приготуванню, відмінним від передбачених у товарних позиціях або в примітках групи 10 чи 11.

 

Додаткові примітки:

 

1. Термін “солодке сухе печиво” у підпозиції 1905 31 означає продукти з вмістом води не більш як 12 мас. % і жиру не більш як 35 мас. % (начинка та покриття під час визначення зазначених показників не враховуються).

2.Товарна підкатегорія 1905 90 20 00 поширюється лише на сухі та крихкі продукти.

 

 

Загальні положення

 

До цієї групи включається цілий ряд готових продуктів, зазвичай уживаних для харчування, які приготовляються або безпосередньо з зерна зернових культур групи 10 і продуктів групи 11, або з харчових борошна, крупи та порошку рослинного походження інших груп (борошно та крупка зернових культур, крохмаль, фруктове чи овочеве борошно, крупка  та порошок), або з продуктів товарних позицій 0401–0404. До цієї групи включаються також кондитерські вироби і печиво, у тому числі які не містять борошно, крохмаль чи інші продукти з зерна зернових культур.

 

У контексті Примітки 3 до цієї групи в товарній позиції 1901 вміст какао в продукті можна розрахувати шляхом множення загального вмісту теоброміну і кофеїну на коефіцієнт 31. Слід зазначити, що термін “какао” означає какао в усіх формах, включаючи пастоподібну і тверду.

 

До цієї групи не включаються:

 

(а) готові харчові продукти (крім виробів з начинкою товарної позиції 1902), що містять понад 20 мас. % ковбаси, м’яса, м’ясних субпродуктів, крові, риби чи ракоподібних, молюсків чи інших водяних безхребетних, або будь-якої комбінації цих продуктів (група 16);

 

(b) готові харчові продукти з борошна, крупки, крохмалю чи солодового екстракту, що містять 40 мас. % чи більше какао в перерахунку на повністю знежирену основу, і готові харчові вироби з сировини товарних позицій 0401–0404, що містять 5 мас. % чи більше какао в перерахунку на повністю знежирену основу (товарна позиція 1806);

 

(c) смажені замінники кави, що містять каву в будь-яких пропорціях (товарна позиція 0901), та інші обсмажені замінники кави, наприклад, обсмажений ячмінь (товарна позиція 2101);

 

(d) порошки для виробництва заварних кремів, десерту, морозива чи аналогічних готових продуктів, відмінні від готових продуктів, основу яких складають борошно та крупка, крохмаль, солодовий екстракт або сировина товарних позицій 0401–0404 (зазвичай товарна позиція 2106);

 

(e) продукти, приготовлені з борошна або крохмалю спеціально використовувані для годівлі тварин, наприклад, галети для собак (товарна позиція 2309);

 

(f) лікарські засоби та інші товари групи 30.

 

Додаткові загальні положення

 

“Вміст какао-порошку” в продуктах цієї групи обчислюється множенням суми вмісту теоброміну і вмісту кофеїну на коефіцієнт 31.

 

Вміст теоброміну і кофеїну визначається методом HPLC (високоефективна рідинна хроматографія).

 

Якщо продукти містять кофеїн або теобромін з джерел, інших, ніж какао, ці додаткові кількості кофеїну або теоброміну не слід брати до уваги при обчисленні вмісту какао.

 

Пояснення до товарної позиції 1901:

 

1901

Екстракти солодовi; готовi харчовi продукти з борошна, крупки, крупів, крохмалю або солодового екстракту, без вмiсту какао або з вмiстом менш як 40 мас.% какао в перерахунку на повнiстю знежирену основу, в іншому місці не зазначені; готові харчовi продукти iз сировини товарних позицiй 0401—0404, без вмiсту або з вмiстом какао менш як 5 мас.% у перерахунку на повнiстю знежирену основу, в іншому місці не зазначені:

1901 10 00 00

- продукти дитячого харчування, розфасованi для роздрiбної торгiвлi

1901 20 00 00

- сумiшi та тiсто для виробництва хлiбобулочних та борошняних кондитерських виробiв товарної позицiї 1905

1901 90

- iншi:

 

- - екстракт солодовий:

1901 90 11 00

- - - з вмiстом сухого екстракту 90 мас.% або бiльше

1901 90 19 00

- - - iншi

 

- - iншi:

1901 90 91 00

- - - без вмiсту молочних жирiв, цукрози, iзоглюкози, глюкози, крохмалю або

 

з вмiстом менш як 1,5 мас.% молочних жирiв, менш як 5 мас.% цукрози (включаючи iнвертний цукор) чи iзоглюкози, менш як 5 мас.% глюкози або крохмалю, крiм харчових продуктiв у виглядi порошку із сировини товарних позицiй 0401—0404

1901 90 99 00

- - - iншi

 

(I) Екстракт солодовий.

 

Солодовий екстракт приготовляють шляхом згущення розчину, одержуваного під час затирання солоду у воді.

 

Солодовий екстракт включається до цієї товарної позиції незалежно від того, чи знаходиться він у вигляді блоку або в порошкоподібній формі чи являє собою більш-менш в’язку рідину.

 

Солодовий екстракт з добавками лецитину, вітамінів, солей і т.д. також включається до цієї товарної позиції за умови, що він у цьому випадку не утворить лікарські засоби групи 30.

 

Солодовий екстракт застосовується переважно для приготування продуктів типу дитячого харчування, для дієтичних чи кулінарних цілей або для виробництва фармацевтичної продукції. Солодовий екстракт у вигляді в’язкої рідини без додаткового оброблення може використовуватися в хлібопекарській та текстильній промисловості.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) кондитерські вироби з цукру, що містять солодовий екстракт, товарної позиції 1704;

 

(b) пиво та інші напої (наприклад, солодовий напій мальтон) на основі солодового екстракту (група 22);

 

(c) солодовий фермент (товарна позиція 3507).

 

(II) Готовi харчовi продукти з борошна, крупки, крупів, крохмалю або солодового екстракту, без вмiсту какао або з вмiстом менш як 40 мас.% какао в перерахунку на повнiстю знежирену основу, в іншому місці не зазначені.

 

До цієї товарної позиції включаються готові харчові продукти на основі борошна, крупки, крохмалю або солодового екстракту, основні відмітні властивості яких визначаються цими речовинами, незалежно від того, які з цих інгредієнтів переважають у них за масою чи об’ємом.

 

До цих основних інгредієнтів можуть бути додані інші речовини, такі як молоко, цукор, яйця, казеїн, альбумін, жир, масло, ароматичні добавки, клейковина, барвники, вітаміни, плоди чи інші речовини для збільшення їхньої дієтичної цінності або какао, в останньому випадку в будь-якій пропорції, але менше 40 мас. % у перерахунку на повністю знежирену основу (дивись Загальні положення до цієї групи).

 

Проте, слід відзначити, що готові продукти, які містять понад 20 мас. % ковбаси, м’яса, м’ясних субпродуктів, крові, риби чи ракоподібних, молюсків чи інших водяних безхребетних, або будь-яку комбінацію цих продуктів, не включаються (група 16).

 

У цій товарній позиції:

 

(А) Термін “борошно” та “крупка” означає не лише борошно чи крупку з зерна зернових культур, що включається до групи 11, але і харчове борошно і крупку та порошок рослинного походження будь-якої групи, таке як соєве. Проте цей термін не стосується борошна, крупки чи порошку сушених овочів (товарна позиція 0712), картоплі (товарна позиція 1105) або сушених бобових овочів (товарна позиція 1106).

 

(B) Термін “крохмаль” означає як невидозмінений (нативний) крохмаль, так і крохмаль, попередньо клейстеризований чи розчинений, але не перетворений далі в крохмалепродукти, такі як мальтодекстрин.

 

Готові продукти, включені до цієї товарної позиції, можуть бути рідкі або у вигляді порошку, гранул, тіста або в іншій твердій формі, такій як пластини чи диски.

 

Ці готові продукти часто використовуються для приготування напоїв, рідкої каші, продуктів дитячого харчування, дієтичних продуктів і т.д. простим змішуванням чи кип’ятінням у молоці чи у воді, або для виготовлення тістечок (тортів), пудингів, заварних кремів або аналогічних кулінарних виробів.

 

Вони можуть бути також проміжним продуктом для харчової промисловості.

 

До цієї товарної позиції, серед іншого (inter alia), включаються такі продукти як:

 

(1) борошняні продукти, одержувані шляхом випарювання суміші, що складається з молока з цукром і борошна;

 

(2) готові продукти, що складаються з суміші яєчного порошку, сухого молока, солодового екстракту і какао-порошку;

 

(3) ракахат, готовий харчовий продукт, що складається з рисового борошна, різних видів крохмалю, борошна з солодких жолудів, цукру і какао-порошку, ароматизований ваніллю;

 

(4) готові продукти, що складаються з суміші борошна зернових культур з плодовим порошком, зазвичай які містять добавки какао-порошку, або з плодового борошна з добавками какао-порошку;

 

(5) солодове молоко та аналогічні готові продукти, що складаються з сухого молока і солодового екстракту з добавками цукру чи без них;

 

(6) галушки (фрикадельки), з такими інгредієнтами як семолина (питлівка), борошно зернових культур, крихти хліба, жир, цукор, яйця, спеції, дріжджі, джем чи плоди. Проте подібні продукти на основі картопляного борошна включаються до групи 20;

 

(7) дозріле тісто, що складається переважно з борошна зернових культур з добавками цукру, жиру, яєць чи плодів (включаючи піддані заокругленню або формуванню заготовки тіста);

 

(8) піца, не піддана тепловій обробці, яка складається з основи для піци (тіста), на яку покладено різні інгредієнти, такі як сир, помідори, олію, м’ясо, анчоуси. Проте, піца, повністю або частково піддана тепловій обробці, включається в товарну позицію 1905.

 

Крім готових продуктів, не включених сюди Загальними положеннями до цієї групи, до цієї товарної позиції також не включаються:

 

(а) самопіднімальне борошно та “набрякле” (попередньо клейстеризоване) борошно товарної позиції 1101 або 1102;

 

(b) борошняні суміші зернових культур (товарна позиція 1101 або 1102), борошняні суміші бобових овочів і плодово-ягідні борошняні суміші чи порошки (товарна позиція 1106), не піддані іншому обробленню;

 

(c) макаронні вироби та кускус товарної позиції 1902;

 

(d) тапіока та її замінники (товарна позиція 1903);

 

(e) повністю або частково піддані тепловій обробці хлібобулочні та борошняні кондитерські вироби, останні потребують подальшого оброблення перед вживанням (товарна позиція 1905);

 

(f) продукти для приготування соусів і готові соуси (товарна позиція 2103);

 

(g) супи і бульйони готові, заготовки для їхнього приготування та гомогенізовані складені харчові продукти (товарна позиція 2104);

 

(h) текстуровані рослинні білкові продукти (товарна позиція 2106);

 

(ij) напої групи 22.

 

(III) Готові харчові продукти iз сировини товарних позицiй 0401 — 0404, без вмiсту або з вмiстом какао менш як 5 мас.% у перерахунку на повнiстю знежирену основу, в іншому місці не зазначені.

 

Готові продукти цієї товарної позиції відрізняються від продуктів товарних позицій 0401–0404 тим, що вони крім натуральних молочних компонентів містять інгредієнти, що не допускаються в продуктах товарних позицій 0401–0404. Наприклад, до товарної позиції 1901 включаються:

 

(1) готові продукти у вигляді порошку чи в рідкому стані, використовувані як продукти дитячого харчування або для дієтичних цілей, що складаються з молока, до якого додані інші інгредієнти (наприклад, зерна зернових культур, дріжджі);

 

(2) молочні готові продукти, одержані заміщенням одного чи більше компонентів молока (наприклад, молочного жиру) іншою речовиною (наприклад олеїновим жиром).

 

Продукти цієї товарної позиції можуть бути підсолоджені і можуть містити какао. Проте до цієї товарної позиції не включаються продукти, що мають властивості кондитерських виробів з цукру (товарна позиція 1704), продукти, що містять 5 мас. % чи більше какао в перерахунку на повністю знежирену основу (дивись Загальні положення до цієї групи) (товарна позиція 1806), та напої (група 22).

 

До цієї товарної позиції включаються також суміші та основи (наприклад, порошки) для приготування морозива, але не включаються морозиво та інші види харчового льоду на основі молочних компонентів (товарна позиція 2105).

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

            У товарній позиції 1901 тільки продукти, які містять какао-боби, какао-пасту або какао-порошок, вважаються такими, що містять какао.

 

1901 20 00

 

Ця товарна категорія включає суміші у вигляді тіста, описані в Поясненнях до товарної позиції 1901, (ІІ), восьмий абзац, (7) і (8).

 

Ця товарна категорія не включає сушені або жарені вафлі з борошна або крохмалю, призначені або не призначені для використання у хлібобулочних та кондитерських виробах (товарна позиція 1905).

 

1901 90 11 і 1901 90 19

Дивись Пояснення  до товарної позиції 1901, (І).

 

Солодовий екстракт містить декстрини, мальтозу, білки, вітаміни, ензими та ароматизатори.

 

Ці товарні категорії не включають готові продукти дитячого харчування, розфасовані для роздрібної торгівлі, які містять солодові екстракти, навіть якщо солодовий екстракт становить одну з основних складових (товарна категорія 1901 10 00).

 

Пояснення до товарної позиції 1902:

 

1902

Вироби з макаронного тіста варені або неварені, начинені (м’ясом чи іншими продуктами) або неначинені, або приготовлені iншим способом, наприклад, спагетi, макарони, локшина, ріжки, галушки, равіолі, канелоні; кускус, готовий або не готовий до вживання:

 

- вироби з макаронного тіста, неначинені, неварені або не приготовлені iншим способом:

1902 11 00 00

- - з вмiстом яєць

1902 19

- - iншi:

1902 19 10 00

- - - без вмiсту борошна або крупки з м’якої пшеницi

1902 19 90 00

- - - iншi

1902 20

- вироби з макаронного тіста начинені, варені або неварені, або приготовлені iншим способом:

1902 20 10 00

- - з вмiстом понад 20 мас.% риби, ракоподiбних, молюскiв або iнших водяних безхребетних

1902 20 30 00

- - з вмiстом понад 20 мас.% ковбас i аналогiчних продуктiв із м’яса та м’ясних субпродуктiв усiх видiв, включаючи жири будь-якого виду або походження

 

- - iншi:

1902 20 91 00

- - - варені

1902 20 99 00

- - - iншi

1902 30

- iншi вироби з макаронного тiста:

1902 30 10 00

- - висушенi

1902 30 90 00

- - iншi

1902 40

- кускус:

1902 40 10 00

- - неприготовлений

1902 40 90 00

- - iнший

 

Макаронні вироби  цієї товарної позиції являють собою прісні продукти, приготовлені з пшеничної, кукурудзяної, рисової, картопляної та іншої крупки (семолини) або борошна.

 

Ці види крупки (семолини) чи борошна (або їхні суміші) спочатку змішуються з водою і замішуються в тісто, яке може містити інші інгредієнти (наприклад, дуже тонко нарізані овочі, овочевий сік чи пюре, яйця, молоко, клейковину, діастазу, вітаміни, барвники, ароматичні добавки).

 

Потім тісто формують (наприклад, пропускають крізь екструдер і розрізають або розкочують і розрізають, пресують, формують чи агломерують в обертовому барабані) у певні форми (такі як трубочки, смужки, нитки, раковини, кульки, зірочки, гранули, ріжки, літери). У процесі формування іноді додають невелику кількість олії. Ці форми часто обумовлюють назви кінцевого продукту (наприклад, макарони, локшина домашнього приготування, спагеті, локшина промислового приготування).

 

Продукцію зазвичай висушують до її реалізації, щоб спростити перевезення, складування і зберігання; у такому висушеному вигляді вироби стають ламкими. До цієї товарної позиції включаються також не висушені (тобто сирі чи свіжі) і заморожені продукти, наприклад, свіжі галушки та заморожені равіолі (пельмені).

 

Макаронні вироби цієї товарної позиції можуть бути піддані тепловій кулінарній обробці (варінню),  начинені  м’ясом, рибою, сиром або іншими продуктами у будь-якій пропорції  чи приготовлені іншим способом (наприклад, готові страви, що містять інші інгредієнти, такі як овочі, соус, м’ясо). За теплової кулінарної обробки (варіння) макаронні вироби стають м’якими, але зберігають свою первинну форму.

 

Макаронні вироби з начинкою можуть бути повністю закритими (наприклад, равіолі), відкритими на кінцях (наприклад, канелоні) або шаруватими, такими як лазанья.

 

До цієї товарної позиції включається також кускус, що являє собою крупку (семолину), піддану тепловій обробці. Кускус цієї товарної позиції може бути підданий тепловій кулінарній обробці (варінню) або приготовлений іншим способом (наприклад, приготовлений з м’ясом, овочами та іншими інгредієнтами у вигляді готової страви, яка має ту ж назву).

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) готові продукти, крім виробів макаронних виробів з начинкою, які містять понад 20 мас. % ковбасного фаршу, м’яса, м’ясних субпродуктів, крові, риби або ракоподібних, молюсків та інших водяних безхребетних, або будь-якої комбінації цих продуктів (група 16);

 

(b) супи і бульйони готові та заготовки для їхнього приготування, що містять макаронні вироби (товарна позиція 2104).

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

1902 20 91

 

Ця товарна категорія також включає макаронні вироби піддані частковій тепловій кулінарній обробці (відварені до часткової готовності).

 

1902 40 90

 

Ця товарна категорія включає приготовлений кускус, наприклад, кускус, фарширований м’ясом, овочами та іншими інгредієнтами, за умови, що вміст м’яса у виробі не перевищує   20 мас. %.

 

Пояснення до товарної позиції 1903:

 

1903 00 00 00

Тапiока та її замiнники, приготовлені з крохмалю, у формі пластiвцiв, гранул, кульок, крупинок, горошин і в інших аналогiчних формах

 

До цієї товарної позиції включаються харчові продукти, приготовлені з маніокового крохмалю (тапіоки), сагового крохмалю (саго), картопляного крохмалю (фариноки, картопляної тапіоки, картопляного саго) або з інших аналогічних видів крохмалю (з коренів маранти, салепа, касави та ін.).

 

Крохмаль змішується з водою та утворюють густу масу, яку поміщають на сітку для проціджування чи перфорований лоток, з якого вона краплями падає на металеву плиту, нагріту до температури 120–150 °C. Краплі утворюють невеликі таблетки або пластівці, які іноді дроблять або гранулюють. За іншим способом крохмальний клейстер агломерують в нагрітому парою резервуарі.

 

Продукція реалізується у формі пластівців, гранул, кульок (перлин), крупинок, насіння або в аналогічних формах. Її використовують для приготування супів, пудингів або дієтичного харчування.

 

Пояснення до товарної позиції 1904:

 

1904

Готовi харчовi вироби, одержанi шляхом здуття або смаження зерна зернових культур чи зернових продуктів (наприклад кукурудзянi пластiвцi); зернові культури (крiм кукурудзи) у виглядi зерна або пластiвцiв, гранул чи оброблені iншим способом (за винятком борошна, крупки, крупів), попередньо проваренi або приготовленi iншим способом, в іншому місці не зазначені:

1904 10

- готовi харчовi вироби, одержанi шляхом здуття або смаження зерна зернових культур або зернових продуктів:

1904 10 10 00

- - виготовленi з кукурудзи

1904 10 30 00

- - виготовленi з рису

1904 10 90 00

- - iншi

1904 20

- готовi харчовi продукти, виготовленi з несмажених зернових пластiвцiв або із сумiшей несмажених зернових пластiвцiв із смаженими зерновими пластівцями чи з обробленими шляхом здуття зернами зернових культур:

1904 20 10 00

- - вироби типу мюслi (Musli) на основi несмажених пластiвцiв із зерна зернових культур

 

- - iншi:

1904 20 91 00

- - - виготовленi з кукурудзи

1904 20 95 00

- - - виготовленi з рису

1904 20 99 00

- - - iншi

1904 30 00 00

- пшениця Bulgur

1904 90

- iншi:

1904 90 10 00

- - рис

1904 90 80 00

- - iншi

 

(А) Готовi харчовi вироби, одержанi шляхом здуття або смаження зерна зернових культур чи зернових продуктів (наприклад, кукурудзянi пластiвцi)

 

Сюди включається ряд готових харчових продуктів, приготовлених з зерна зернових культур (кукурудзи, пшениці, рису, ячменя і т.д.), що стали хрусткими внаслідок здування або смаження. Ці продукти, з молоком чи без молока, вживаються переважно як сніданок. У процесі їх виготовлення або після нього до них можуть бути додані сіль, цукор, меляса, солодовий екстракт, плоди чи какао (дивись Примітку 3 та Загальні положення до цієї групи).

 

Сюди включаються також аналогічні харчові продукти, одержані шляхом здування або смаження, з борошна чи висівок.

 

Кукурудзяні пластівці готують з зерна кукурудзи шляхом видалення оплодня та зародка, додання цукру, солі і солодового екстракту, розм’якшення на парі, а потім розплющування та смаження в ротаційній печі. Та ж технологія може застосовуватися до пшениці або зерна інших зернових культур.

 

“Повітряний” рис і “повітряна” пшениця теж відносяться до цієї групи товарів. Ці продукти готують під тиском у вологій тепловій камері. Різке зниження тиску і викид назовні в холодне повітряне середовище приводять до збільшення початкового об’єму зерна в декілька разів.

 

До цієї групи товарів включаються також хрусткі пікантні харчові продукти, одержувані шляхом здування вологого зерна (цілого чи дробленого) нагріванням і наступного приправлення сумішшю олії, сиру, екстракту дріжджів, солі та глутамату мононатрію. Аналогічні продукти з тіста, смажені в олії, не включаються (товарна позиція 1905).

 

(B) Готовi харчовi продукти, виготовленi з несмажених зернових пластiвцiв або із сумiшей несмажених зернових пластiвцiв із смаженими зерновими пластівцями чи з обробленими шляхом здуття зернами зернових культур.

 

Ця група включає готові харчові продукти, одержані з несмажених зернових пластівців або сумішей несмажених зернових пластівців із смаженими зерновими пластівцями чи з обробленими шляхом здуття зернами зернових культур. Ці продукти (часто називані “мюслі”) можуть включати сухі плоди, горіхи, цукор, мед та ін. Вони зазвичай використовуються як готові сніданки.

 

(C) Пшениця Bulgur (“bulgur wheat”)

 

До даної групи товарів відноситься  пшенична крупа (“bulgur wheat”) у вигляді оброблених частинок, одержуваних шляхом теплової обробки зерен твердої пшениці, які потім висушуються, очищаються від плівок, а потім розламуються, дробляться або розмелюються і, нарешті, просіюються на пшеничну крупу (“bulgur wheat”) великого і дрібного дроблення. Крупа може бути також подана цілими зернами.

 

(D) Інші зернові, крім кукурудзи, попередньо відварені чи приготовлені іншим способом.

 

До цієї групи включаються попередньо відварені чи приготовлені іншим способом зернові у вигляді зерен (включаючи дроблене зерно). Так, наприклад, до цієї товарної позиції включається рис, попередньо відварений до повної або часткової готовності, а потім зневоднений, з відповідними змінами в структурі зерна. Рис, попередньо відварений до повної готовності, перед вживанням потребує лише замочування у воді та доведення до кипіння, тоді як рис, відварений до часткової готовності, перед вживанням слід варити від 5 до 12 хв. Аналогічно цьому, до цієї товарної позиції включаються, наприклад, продукти, що складаються з попередньо відвареного рису, до якого додані інші інгредієнти, такі як овочі чи приправи, за умови, що ці інгредієнти не змінюють властивостей продуктів як продуктів з рису.

 

До цієї товарної позиції не включається зерно зернових культур, оброблене способами, зазначеними в групі 10 або в групі 11.

 

До цієї товарної позиції також не включаються:

 

(а) готові зернові продукти, глазуровані цукром або які містять його в кількості, що надає їм властивості кондитерських виробів з цукру (товарна позиція 1704);

 

(b) готові продукти, що містять понад 6 мас. % какао в перерахунку на повністю знежирену основу чи покриті шоколадом, або інші харчові продукти, що містять какао, товарної позиції 1806 (товарна позиція 1806);

 

(с) готові їстівні кукурудзяні качани та зерно (група 20).

 

 

Додаткові пояснення до товарної позиції:

 

Дивись Примітки 3 і 4 до цієї групи.

 

У товарній позиції 1904 тільки продукти, які містять какао-боби, какао-пасту або какао-порошок, вважаються такими, що містять какао.

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

1904 10 10 - 1904 10 90

 

Продукти, одержувані за допомогою процесу, описаного в Поясненнях до товарної позиції 1904, (A), четвертий абзац, включаючи продукти, одержувані з злакових, залишаються класифіковані в цих категоріях, якщо вони після здуття перетворені на борошно, крупу або гранули.

 

Ці товарні категорії включають вироби неоднакової форми, призначені для фасування, навіть якщо вони не придатні для споживання людиною, виготовлені екструдуванням продуктів таких як кукурудзяна крупка.

 

1904 20 10 – 1904 20 99

 

Дивись Пояснення до товарної позиції 1904, (B).

 

1904 30 00

 

Дивись Пояснення до товарної позиції 1904, (C).

 

1904 90 10 і 1904 90 80

 

Дивись Пояснення до товарної позиції 1904, (D)

 

Пояснення до товарної позиції 1905:

 

1905

Хлiбобулочнi, борошняні кондитерськi вироби, з вмiстом або без вмiсту какао; вафельнi пластини, порожнi капсули, придатнi для використання у фармацевтицi, вафельнi облатки для запечатування, рисовий папір та аналогічні продукти:

1905 10 00 00

- хрусткi хлiбцi

1905 20

- пряники:

1905 20 10 00

- - з вмiстом менш як 30 мас.% цукрози (включаючи iнвертний цукор, виражений як цукроза)

1905 20 30 00

- - з вмiстом 30 мас.% або бiльше, але менш як 50 мас.% цукрози (включаючи iнвертний цукор, виражений як цукроза)

1905 20 90 00

- - з вмiстом 50 мас.% або більше цукрози (включаючи iнвертний цукор, виражений як цукроза)

 

- печиво солодке сухе; вафлi та вафельнi облатки:

1905 31

- - печиво солодке сухе:

 

 - - - повнiстю або частково покрите шоколадом чи iншими виробами, з вмiстом какао:

1905 31 11 00

- - - - у первинних упаковках, масою нетто не бiльш як 85 г

1905 31 19 00

- - - - iншi

 

- - - iншi:

1905 31 30 00

- - - - з вмiстом 8 мас.% або бiльше молочних жирiв

 

- - - - iншi:

1905 31 91 00

- - - - - печиво сухе з начинкою у вигляді сандвічів

1905 31 99 00

- - - - - iншi

1905 32

- - вафлi та вафельнi облатки:

1905 32 05 00

- - - з вмістом води понад 10 мас.%

 

- - - інші:

 

 

- - - - повнiстю або частково покритi шоколадом чи iншими виробами, з вмiстом какао:

1905 32 11 00

- - - - - у первинних упаковках, масою нетто не бiльш як 85 г

1905 32 19 00

- - - - - iншi

 

- - - - iншi:

1905 32 91 00

- - - - - пiдсоленi, з начинкою або без неї

1905 32 99 00

- - - - - iншi

1905 40

- сухарi, грiнки та аналогічні смаженi вироби:

1905 40 10 00

- - сухарi

1905 40 90 00

- - iншi

1905 90

- iншi:

1905 90 10 00

- - прiсний хлiб (маца)

1905 90 20 00

- - вафельнi пластини, порожнi капсули для використання у фармацевтицi, вафельнi облатки для запечатування, рисовий папір і аналогічні продукти

 

- - iншi:

1905 90 30 00

- - - хлiбобулочнi вироби без додання меду, яєць, сиру або плодів, з вмiстом у сухому станi не бiльш як 5 мас.% цукру і не бiльш як 5 мас.% жиру

1905 90 45 00

- - - печиво сухе

1905 90 55 00

- - - продукти екструдованi або експадованi, пряні або пiдсоленi

 

- - - iншi:

1905 90 60 00

- - - - з доданням пiдсолоджувальних речовин

1905 90 90 00

- - - - iншi

 

(А) Хлiбобулочнi, борошняні кондитерськi вироби, з вмiстом або без вмiсту какао.

 

До цієї товарної позиції включаються всі хлібобулочні і борошняні кондитерські вироби. Самими звичайними інгредієнтами таких продуктів є борошно з зерна зернових культур, розпушувачі і сіль, але вони можуть містити також інші інгредієнти, такі як клейковина, крохмаль, борошно з бобових овочів, солодовий екстракт, молоко, насіння маку, кмину, анісу, цукор, мед, яйця, жири, сир, плоди, какао в будь-якій пропорції, м’ясо, рибу, “поліпшувачі” хлібобулочних виробів і т.д. “Поліпшувачі” хлібобулочних виробів служать переважно для полегшення замішування тіста та прискорення його бродіння, а також для поліпшення властивостей, зовнішнього вигляду і збережуваності одержуваних продуктів. Вироби цієї товарної позиції також можуть бути одержані з тіста на основі борошна або крупки або порошку з картоплі.

 

До цієї товарної позиції включаються такі продукти:

 

(1) Простий хліб, що часто містить лише борошно з зерна зернових культур, розпушувачі і сіль.

 

(2) Клейковиний хліб для діабетиків.

 

(3) Безопарний хліб, або маца.

 

(4) Хрусткий хліб (також відомий як хрусткі хлібці), що являє собою сухий хрусткий хліб, зазвичай у вигляді тонких проколотих шматочків прямокутної чи круглої форми. Хрусткі хлібці приготовляють з тіста на основі борошна чи крупки, непросіяного борошна або борошна з цілого зерна жита, вівса, ячменя чи пшениці, розпушеного за допомогою дріжджів, закваски чи інших розпушувачів або стиснутого повітря. Вміст води не перевищує 10 мас. %.

 

(5) Сухарі, грінки та аналогічні смажені продукти, нарізані чи не нарізані скибочками, у розмеленому чи в нерозмеленому вигляді, з доданням чи без додання вершкового масла або інших жирів, цукру, яєць чи інших поживних речовин.

 

(6) Імбирне печиво та аналогічні вироби – продукти пористої, частіше еластичної консистенції, приготовлені з житнього чи пшеничного борошна, підсолоджені (наприклад, медом, глюкозою, інвертним цукром, очищеною мелясою), з ароматичними добавками або приправлені прянощами, що містять також чи не містять яєчний жовток або плоди. Деякі сорти імбирного печива покриті шоколадом або глазур’ю, приготовленої з продуктів на основі жиру і какао. Інші сорти можуть містити цукор або бути глазуровані цукром.

 

(7) “Претцелі”, тобто крихкі, глазуровані і посолені крекери, приготовлені з довгого тіста циліндричної форми, частіше згорнуті у форму, що нагадує літеру “В”.

 

(8) Сухе печиво. Вироби подібного роду зазвичай виготовляють з борошна і жиру, до яких можуть додавати цукор або деякі з інгредієнтів, згаданих нижче в пункті (10). Їх випікають протягом тривалого часу для поліпшення збережуваності і зазвичай розфасовують у закриту упаковку. Різні види печива включають:

 

(а) звичайне печиво, що містить незначну кількість підсолоджувальних речовин, чи без них, але відносно велику кількість жиру; сюди входять вершкові крекери і печиво з борошна, води і жиру;

 

(b) солодке печиво, тонкий борошняний кондитерський виріб тривалого зберігання на основі борошна, цукру чи інших підсолоджувальних речовин та жиру (ці інгредієнти складають щонайменше 50 мас. % продукту), який містить чи не містить добавки солі, мигдалю, фундука, ароматичних речовин, шоколаду, кави і т.д. Вміст води в готовому продукті повинен бути 12 мас. % або менше, а максимальний вміст жиру 35 мас. % (начинка та оболонка не враховуються під час визначення вмісту цих речовин). Печиво промислового виготовлення зазвичай буває без начинки, але іноді може містити тверду чи іншу начинку (цукор, рослинний жир, шоколад і т.д.). Печиво майже завжди є промислово виготовленим продуктом;

 

(c) ароматне (пікантне) і солоне печиво, що зазвичай містить невелику кількість цукрози.

 

(9) Вафлі і вафельні облатки, легкі високоякісні борошняні кондитерські вироби, запечені між візерунковими металевими пластинами. У цю категорію продуктів входять також тонкі вафельні вироби, згорнуті в трубочку, вафлі, що складаються зі смачної начинки, розміщеної між двома чи більше шарами тонкого вафельної здоби, а також вироби, виготовлені шляхом екструзії вафельного тіста крізь спеціальну машину (наприклад, ріжки для морозива). Вафлі можуть бути також покриті шоколадом. Облатки є продуктами, аналогічними вафлям.

 

(10) Борошняні кондитерські вироби та тістечка, або торти, що містять інгредієнти у вигляді борошна, крохмалю, вершкового масла або інших жирів, цукру, молока, вершків, яєць, какао, шоколаду, кави, меду, лікеру, бренді, білка, сира, м’яса, риби, ароматичних речовин, дріжджів або інших розпушувачів.

 

(11) Деякі хлібобулочні вироби, виготовлені без борошна (наприклад, меренги з яєчного білка і цукру).

 

(12) Млинці, у тому числі на молочній основі.

 

(13) Пироги або запіканки, що складаються з оболонки зі здобного тіста та начинки, приготовленої з різних інгредієнтів, наприклад, сира, яєць, вершків, вершкового масла, солі, перцю, мускатного горіха, а у випадку лотарінгської запіканки – бекону або шинки.

 

(14) Піца (повністю або частково піддана тепловій обробці), яка складається з основи для піци (тіста), на яку покладено різні інгредієнти, такі як сир, томати, олію, м’ясо, анчоуси. Проте піца, не піддана тепловій обробці, включається в товарну позицію 1901.

 

(15) Хрусткі гострі харчові продукти з тонким смаком, наприклад, приготовлені з тіста на основі кукурудзяного борошна з ароматичними добавками, що складаються з суміші сира, глутамату натрію і солі, підсмажені на олії та готові до вживання.

 

До даної товарної позиції не включаються:

 

(а) продукти, що містять понад 20 мас. % ковбаси, м’яса, м’ясних субпродуктів, крові, риби чи ракоподібних, молюсків чи інших водяних безхребетних, або будь-якої комбінації цих продуктів (наприклад, пироги, що складаються з м’яса, укладеного в здобне тісто) (група 16);

 

(b) продукти товарної позиції 2005.

 

(B) Вафельні пластини, порожні капсули, придатні для використання у фармацевтиці, вафельні облатки для запечатування, рисовий папір та аналогічні продукти.

 

До цієї товарної позиції включається ряд продуктів, приготовлених з борошняної чи крохмальної тістоподібної маси, зазвичай спечених у формі диска або смужки. Вони використовуються для різних цілей.

 

Вафельні пластини являють собою тонкі вироби у формі дисків, приготовлених шляхом теплової обробки дуже чистої тістоподібної маси з пшеничного борошна між сталевими пластинами.

 

Порожні капсули, придатні для використання у фармацевтиці – невеликі порожні стаканчики, виготовлені з борошняної чи крохмальної тістоподібної маси. Їх виготовляють так, щоб вони збігалися один з одним попарно та утворювали ємність.

 

Вафельні облатки для запечатування вирізують з тонких аркушів спеченої і підсушеної, а іноді забарвленої тістоподібної маси. Облатки можуть містити речовину, що склеює.

 

Рисовий папір складається з тонких аркушів спеченої і підсушеної борошняної чи крохмальної тістоподібної маси. Він використовується для покриття деяких кондитерських виробів, особливо нуги. Рисовий папір не слід плутати з так званим “рисовим папером ”, виготовленим шляхом нарізування м’якоті деяких видів пальм (дивись Пояснення до товарної позиції 1404).

 

Додаткові пояснення до товарної позиції:

 

Ця товарна позиція включає готові харчові продукти, (закуски), що використовуються як закуски до коктейлів у вигляді сушеного гороху або арахісу, що повністю вкриті тістом, якщо з огляду на товщину його шару та смак, це покриття визначає основний характер продукту.

 

У товарній позиції 1905 тільки продукти, які містять какао-боби, какао-пасту або какао-порошок,  вважаються такими, що містять какао.

 

Ця товарна позиція не включає сире (тобто не піддана тепловій обробці) тісто, у будь-якій формі, для виробництва хлібобулочних, кондитерських виробів, з вмістом або без вмісту какао (товарна категорія 1901 20 00).

 

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

1905 10 00

 

Дивись Пояснення до товарної позиції 1905, пункт (A), (4).

 

Ця товарна категорія також включає продукти, одержувані шляхом екструзії (видавлювання).

 

1905 20 10 - 1905 20 90

 

Дивись Пояснення  до товарної позиції 1905, (A), (6).

 

Ці товарні категорії не включають, зокрема. печиво “speculoos”, або “російський хліб” (“patience”).

 

1905 31 11 - 1905 31 99

 

Дивись Додаткові примітки 1 та 2 до цієї групи і Пояснення до товарної позиції 1905, пункт (A) (8) (b).

 

Ці товарні категорії включають продукти, одержувані шляхом екструзії (видавлювання).

 

1905 31 30

 

Ця товарна категорія включає масляне сухе печиво (butter biscuits).

 

1905 31 91

 

Ця товарна категорія включає продукти, які складаються з окремого шару (начинки) будь-якого харчового продукту між двома шарами печива. Начинкою можуть бути, наприклад, шоколад, джем, помадковий крем або горіхова паста.

 

1905 32 05 – 1905 32 99

 

Дивись Додаткові примітку 1 до цієї групи і Пояснення до товарної позиції 1905, пункт (A) (9).

 

1905 32 91

 

Ця товарна категорія включає пікантні (гострі) вафлі, що містять сир.

 

1905 40 10 і 1905 40 90

 

Дивись Пояснення до товарної позиції 1905, пункт (A) (5).

 

1905 90 20

 

Дивись Пояснення до товарної позиції 1905, пункт (B).

 

1905 90 30

 

Термін "хлібобулочні вироби" включає вироби різних розмірів.

 

Ця товарна категорія включає звичайний хліб різноманітної форми, спеціальні хлібобулочні вироби, наприклад, хліб з клейковини для діабетиків і “корабельне” сухе печиво (наприклад, галетне печиво, крекер).

 

1905 90 45

 

Дивись Пояснення до товарної позиції 1905, пункт (A) (8) (a) та (с).

 

1905 90 55

 

Дивись Пояснення  до товарної позиції 1905, пункт (A) (7) та (15).

 

1905 90 60

 

Ця товарна категорія включає всі борошняні кондитерські вироби, не охоплені попередніми товарними категоріями, наприклад, торти, тістечка, печиво і меренги (meringues).

 

1905 90 90

 

Ця товарна категорія включає запіканки, піцу та хлібобулочні вироби, не включені в товарні категорії 1905 90 30 та 1905 90 60.

 

Ця товарна категорія включає вироби неоднакової форми, що використовуються як упаковочні матеріали, навіть якщо вони не придатні для споживання людиною в якості їжі, виготовлені екструдуванням крохмалю.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям