Отключить рекламу

Подпишитесь!


1993 Печатать

Група 30 Фармацевтична продукція

Примітки:

1. Ця група не включає:

(a) харчові продукти або напої (такі як дієтичні, діабетичні або збагачені поживними добавками харчові продукти, харчові добавки, тонізуючі напої та мінеральні води), крім поживних препаратів для внутрішньовенного введення (розділ IV);

(b) препарати, такі як таблетки, жувальна гумка або пластирі (трансдермальні системи), призначені для допомоги курцям кинути курити (товарна позиція 2106 або 3824)

(c)  спеціально кальциновані або тонкоподрібнені гіпси, що використовуються у стоматології (товарна позиція 2520);

(d) водні дистиляти або водні розчини ефірних олій, призначені для використання у медицині (товарна позиція 3301);

(e) препарати товарних позицій 3303 — 3307, навіть якщо вони мають терапевтичні або профілактичні властивості;

(f) мило або інші продукти товарної позиції 3401 із вмістом медикаментозних речовин;

(g) препарати на основі гіпсу, що використовуються у стоматології (товарна позиція 3407); або

(h) альбумін крові, не підготовлений для терапевтичного або профілактичного використання (товарна позиція 3502).

2. У товарній позиції 3002 термін “імунологічні продукти" застосовується до пептидів та білків (крім товарів товарної позиції 2937), які приймають безпосередню участь в регуляції імунологічних процесів, таких як моноклональні антитіла (МАВ), фрагменти антитіл, кон’югати антитіл та кон’югати фрагментів антитіл, інтерлейкіни, інтерферони (IFN), хемокіни та деякі фактори некрозу пухлини (TNF), фактори росту (GF), гематопоетини та колонієстимулюючі фактори (CSF).

3. У товарних позиціях 3003 і 3004 та примітці 4 (d) до цієї групи слід розуміти:

(a) як незмішані продукти:

(1) незмішані продукти, розчинені у воді;

(2) усі товари групи 28 або 29; та

(3) прості рослинні екстракти товарної позиції 1302, стандартизовані або розчинені у будь-якому розчиннику;

(b) як змішані продукти:

(1) колоїдні розчини та суспензії (крім колоїдної сірки);

(2) рослинні екстракти, одержані шляхом оброблення сумішей рослинної сировини; та

(3) солі та концентрати, одержані шляхом випаровування природних мінеральних вод.

4. До товарної позиції 3006 включаються продукти, зазначені тільки у цій товарній позиції і не зазначені в інших товарних позиціях УКТЗЕД:

(a) стерильний хірургічний кетгут, аналогічні стерильні матеріали для накладення швів (включаючи стерильні хірургічні або стоматологічні нитки, які розсмоктуються) та стерильні адгезиви для тканин для хірургічного закриття ран;

(b) ламінарія стерильна та стерильні тампони з ламінарії;

(c) стерильні хірургічні або стоматологічні кровоспинні засоби (гемостатики), які розсмоктуються; стерильні хірургічні або стоматологічні адгезивні засоби, які розсмоктуються або не розсмоктуються;

(d) контрастні препарати для рентгенографічних обстежень і діагностичні реактиви, призначені для введення хворим, а саме: незмішані речовини у дозованих формах або речовини, що складаються з двох або більше компонентів, змішаних для аналогічного використання;

(e) реагенти для визначення групи крові;

(f) стоматологічні цементи та інші матеріали для пломбування зубів; цементи для реконструювання (відновлення) кісток;

(g) санітарні сумки та набори для подання першої медичної допомоги;

(h) хімічні контрацептивні засоби на основі гормонів, інших сполук товарної позиції 2937 або сперміцидів;

(ij) препарати у вигляді гелю, призначені для використання в медицині або ветеринарії як засіб для змащення частин тіла в процесі хірургічних операцій або фізичних обстежень чи як сполучний агент між тілом і медичними інструментами;

(k) фармацевтичні відходи, такі як фармацевтичні продукти, не придатні для використання за призначенням, наприклад унаслідок закінчення строку їх придатності; і

(l) пристрої, що ідентифікуються як пристрої, призначені для стомічного використання, а саме мішечки, що використовуються при колостомії, ілеостомії, уростомії, виготовлені за формою, та їх адгезивні пластини або лицеві частини.

 

Додаткова примітка:

1. Товарна позиція 3004 включає лікарські засоби, виготовлені на основі рослинної сировини, та препарати, виготовлені на основі таких активних речовин, як вітаміни, мінеральні речовини, незамінні амінокислоти або жирні кислоти, в упаковках для роздрібної торгівлі. Ці препарати класифікують у товарній позиції 3004, якщо вони мають на етикетці, упаковці або в інструкції для користувачів відповідні вказівки:

(a) специфічні недуги, хвороби або їх ознаки, для лікування яких цей продукт повинен використовуватися;

(b) концентрація активної речовини або речовин;

(c) дозування; та

(d) спосіб застосування.

Ця товарна позиція включає гомеопатичні лікарські препарати, якщо виконуються умови, зазначені в пунктах (a), (c) і (d).

Якщо препарати виготовлені на основі вітамінів, мінеральних речовин, компонентів амінокислот або жирних кислот, рівень вмісту однієї з цих речовин у рекомендованій середньодобовій нормі вживання, яка зазначена в інструкції для користувачів, повинна бути значно більшою, ніж рекомендована середньодобова норма вживання з метою збереження загального стану здоров’я або доброго самопочуття.

 

Загальні положення

 

До цієї групи включаються пегільовані продукти, що складаються з полімерів поліетиленгліколю (ПЕГ), що зв’язані з фармацевтичними засобами групи 30 (наприклад, функціональними білками та пептидами, фрагментами антитіл) для підвищення їх ефективності як лікарських  препаратів. Пегільовані форми товарних позицій даної групи включаються в ту саме товарну позицію, що і їх непегільовані форми (наприклад, пегінтерферон (INN) товарної позиції 3002).

           Додаткові загальні положення:

У законодавстві Європейських Співтовариств (Європейського Союзу) або в національному законодавстві країн-членів ЄС опис продукту як лікарського засобу (крім такого, що конкретно стосується класифікації в Комбінованій номенклатурі), не є вирішальним чинником, якщо йдеться про його класифікацію в цій групі.

1. Трав’яні препарати є препаратами, які базуються на одній чи більше діючих речовинах, отриманих шляхом піддання рослин або їхніх частин такій обробці, як сушіння, дроблення, екстрагування або очищення.

 Діючі речовини означають хімічно визначені речовини, хімічно визначені групи сполук (наприклад, алкалоїди, поліфеноли, антоціани) або рослинні екстракти. Ці діючі речовини можуть мати лікувальні властивості для профілактики або лікування певних захворювань, нездужань або їх симптомів.

2. Гомеопатичні медичні препарати виготовлені з продуктів, речовин або сумішей, які називаються гомеопатичними основами (материнська тинктура). Ступінь розчинення повинен бути визначеним (наприклад, D 6).

3. Вітаміни або мінеральні препарати є препаратами на основі вітамінів товарної позиції 2936, на основі мінералів, в тому числі мікроелементів, або їх сумішей. Вони використовуються для лікування або профілактики захворювань, нездужань або їхніх симптомів. Такі препарати мають високий вміст вітамінів або мінералів, як правило, щонайменш у три рази більше, ніж рекомендовано середньодобовою нормою вживання (RDA).

Що стосується рекомендованої середньодобової норми вживання (RDA) для певних вітамінів та мінералів, дивіться, наприклад, таблицю, у додатку до Директиви Ради 90/496/EEC від 24 вересня 1990 про продовольче маркування для харчових продуктів (OJ L 276, 6.10.1990, стор 40) з поправками, внесеними Директивою Комісії 2008/100 /ЄС від 28 жовтня 2008 року (OJ L 285, 29.10.2008, стор 09), яка наведена нижче:

 

Вітаміни та мінерали

Рекомендована середньодобова норма вживання (RDA)

Вітамін А

800 мкг

Вітамін D

5 мкг

Вітамін E

12 мг

Вітамін К

75 мкг

Вітамін C

80 мг

Тіамін

1,1 мг

Рибофлавін

1,4 мг

Ніацин

16 мг

Вітамін В6

1,4 мг

Фолацин (фолієва кислота)

200 мкг

Вітамін В12

2,5 мкг

Біотин

50 мкг

Пантотенова кислота

6 мг

Калій

2000 мг

Хлорид

800 мг

Кальцій

800 мг

Фосфор

700 мг

Магній

375 мг

Залізо

14 мг

Цинк

10 мг

Мідь

1 мг

Марганець

2 мг

Фтор

3,5 мг

Селен

55 мкг

Хром

40 мкг

Молібден

50 мкг

Йод

150 мкг

Товарна позиція 3004 не охоплює, серед іншого (inter alia), харчові добавки або дієтичні препарати (див. також Примітку 1 (а) до цієї групи).

 

          Пояснення до товарної позиції  3001:

3001

Залози та iншi органи, призначенi для органотерапевтичного використання, висушенi, подрiбненi або не подрiбненi у порошок; екстракти залоз або iнших органiв чи їх секретiв, призначенi для органотерапевтичного використання; гепарин та його солi; iншi речовини людського або тваринного походження, підготовлені для терапевтичного або профiлактичного застосування, не включені до інших товарних позицій:

3001 20

- екстракти залоз або iнших органiв чи їх секретiв (продуктiв їх секрецiї):

3001 20 10 00

- - людського походження

3001 20 90 00

- - iншi

3001 90

- iншi:

3001 90 20 00

- - людського походження

 

- - iншi:

3001 90 91 00

- - - гепарин та його солi

3001 90 98 00

- - - iншi

До цієї товарної позиції включаються:

(А) Залози та інші органи тваринного походження, призначені для органотерапії (наприклад, мозок, спинний мозок, печінка, нирки, селезінка, підшлункова залоза, молочні залози, яєчка, яєчники), висушені, подрібнені в порошок чи не подрібнені.

(B) Екстракти залоз або інших органів чи їх секретів, призначені для органотерапії, одержані екстракцією розчинником, осадженням, коагуляцією чи будь-яким іншим способом. Ці екстракти можуть бути у твердому, напівтвердому або рідкому стані чи в розчині, або суспензії в будь-якому середовищі, необхідному для їхньої консервації.

Органотерапевтичні екстракти секретів залоз або органів включають екстракт жовчі.

(C) Гепарин та його солі. Гепарин складається із суміші складних органічних кислот (мукополісахаридів), одержаних з тканин ссавців. Його склад змінюється залежно від походження тканин. Гепарин та його солі знаходять переважне застосування в медицині, особливо як антикоагулянти крові. Вони включаються до цієї товарної позиції незалежно від ступеня їх активності.

(D) До інших речовин людського чи тваринного походження, підготовлених для терапевтичного або профілактичного застосування, не включених до інших більш специфічних товарних позицій УКТЗЕД, відносяться:

(1) Червоний кістковий мозок, консервований у гліцерині.

(2) Зміїна чи бджолина отрута, що постачається у вигляді сухих пластівців, і немікробні криптотоксини, одержані з таких отрут.

Продукти, згадані вище у пунктах 1 і 2, розфасовані у вигляді дозованих лікарських форм чи в упакування для роздрібної торгівлі , включаються до товарної позиції 3004.

(3) Кісткові тканини, органи та інші тканини людського або тваринного походження, як в інтактному вигляді, так і консервовані для перманентної трансплантації або імплантації, що постачаються в стерильних упаковках, які можуть мати вказівки щодо способу застосування, і т.д.

До цієї товарної позиції не включаються:

(а) Залози та інші органи тварин, свіжі, охолоджені, заморожені або оброблені іншим способом для тимчасового зберігання (група 2 або 5);

(b) Жовч, суха або ні (товарна позиція 0510);

(c) Окремі сполуки визначеного хімічного складу та інші продукти групи 29, одержані шляхом оброблення екстрактів залоз або інших органів, наприклад, амінокислоти (товарна позиція 2922), вітаміни (товарна позиція 2936), гормони (товарна позиція 2937);

(d) Кров людей, кров тварин, приготовлена для терапевтичного, профілактичного або діагностичного застосування, і сироватки імунні (антисироватки) (включаючи специфічні імуноглобуліни), та інші фракції крові (наприклад, "нормальні" сироватки, людський нормальний імуноглобулін, плазма, фібриноген, фібрин) (товарна позиція 3002);

(e) Продукти з властивостями лікарських засобів, товарної позиції 3003 або 3004 (див. відповідні пояснення);

(f) Глобуліни і фракції глобулінів (крім глобулінів крові чи сироватки), не призначені для терапевтичного або профілактичного застосування (товарна позиція 3504);

(g) Ферменти (товарна позиція 3507).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

3001 20 90

            Ця товарна категорія включає внутрішній фактор (сушені очищені екстракти слизуватих шлункових мембран свині).

 

3001 90 20 – 3001 90 98

            Поряд із продуктами, зазначеними в Пояснювальних примітках до позиції 3001, (A),  ці товарні категорії включають гіпофіс, надниркові капсули і щитовидну залозу.

 

3001 90 91

 

Дивись Пояснювальні примітки до товарної позиції 3001, (C).

 

Пояснення до товарної позиції 3002:

3002

Кров людей; кров тварин, приготовлена для терапевтичного, профілактичного або діагностичного застосування; сироватки імунні, інші фракції крові та імунологічні продукти, модифіковані або немодифіковані, у тому числі одержані із застосуванням біотехнологічних процесів; вакцини, токсини, культури мікроорганізмів (крім дріжджів) та аналогічні продукти:

3002 10

- сироватки iмуннi та iншi фракцiї кровi та iмунологiчні продукти, модифіковані або немодифіковані, у тому числі одержані із застосуванням біотехнологічних процесів:

3002 10 10 00

- - сироватки iмуннi (антисироватки)

 

- - iншi:

3002 10 91 00

- - - гемоглобiн, глобулiни кровi i сироватковi глобулiни

 

- - - iншi:

3002 10 95 00

- - - - людського походження

3002 10 99 00

- - - - iншi

3002 20 00 00

- вакцини для людей

3002 30 00 00

- вакцини ветеринарнi

3002 90

- iншi:

3002 90 10 00

- - кров людей

3002 90 30 00

- - кров тварин, приготовлена для терапевтичного, профiлактичного або дiагностичного застосування

3002 90 50 00

- - культури мiкроорганiзмiв

3002 90 90 00

- - iншi

До цієї товарної позиції включаються:

(А) Кров людей (наприклад, кров людей у запаяних ампулах).

(B) Кров тварин, приготовлена для терапевтичного, профілактичного або діагностичного застосування.

Кров тварин, не призначена для такого застосування, включається до товарної позиції 0511.

(C) Сироватки iмуннi та iншi фракцiї кровi та iмунологiчні продукти, модифіковані або немодифіковані, у тому числі одержані із застосуванням біотехнологічних процесів

Ці продукти включають:

(1) Сироватки iмуннi та iншi фракцiї кровi,  модифіковані або немодифіковані, у тому числі одержані із застосуванням біотехнологічних процесів.

Сироватки – рідкі фракції, відокремлювані від цільної крові після згортання.

До цієї товарної позиції включаються, серед іншого (inter alia), такі продукти, одержані на основі крові: "нормальні" сироватки, людський імуноглобулін, плазма, тромбін, фібриноген, фібрин та інші фактори згортання крові, глобуліни крові, сироваткові глобуліни і гемоглобін. До цієї групи також включаються модифіковані гемоглобіни, одержані із застосуванням біотехнологічних процесів, наприклад, гемоглобіни з поперечними зв’язками, такі як гемоглобін кросфумарил (INN), гемоглобін глутамер (INN) та гемоглобін рафимер (INN).

До цієї товарної позиції також включається альбумін крові (наприклад, альбумін людської крові, одержуваний фракціонуванням плазми цільної людської крові), приготовлений для терапевтичного або профілактичного застосування.

Сироватки імунні (антисироватки) одержують з крові людей або крові тварин, які мають імунітет або спеціально імунізовані проти захворювань чи патологічних станів, викликаних патогенними бактеріями і вірусами, токсинами або алергенами і т.п. Антисироватки застосовуються для лікування дифтерії, дизентерії, гангрени, менінгіту, пневмонії, правця, стафілококових або стрептококових інфекцій, зміїних укусів, отруєнь рослинними отрутами, алергійних захворювань і т.п. Антисироватки також застосовуються для діагностичного застосування, у тому числі в тестах in vitro. Специфічні імуноглобуліни є очищеними препаратами на основі антисироваток.

До цієї товарної позиції не включаються альбумін крові, не приготовлений для терапевтичного або профілактичного застосування (товарна позиція 3502), або глобуліни (крім глобулінів крові та глобулінів сироватки крові) (товарна позиція 3504). До цієї товарної позиції також не включаються лікарські засоби, що одержують не з крові, але які в деяких країнах називають "сироватками" або "штучними сироватками"; вони включають ізотонічні розчини на основі хлориду натрію або інших хімічних сполук і суспензії квіткового пилку, які застосовуються для лікування алергійних захворювань.

(2) Імунологiчні продукти, модифіковані або немодифіковані, у тому числі одержані із застосуванням біотехнологічних процесів.

Продукти,  які застосовуються в діагностиці, профілактиці та в імунологічних тестах, також вважаються продуктами цієї групи. Вони можуть мати такі визначення:

(а) моноклональні антитіла (МAB) – специфічні імуноглобуліни із селектованих і клонованих гібридомних клітин, культивованих на культуральному середовищі або асцитах;

(b) фрагменти антитіл – фрагменти білків антитіл, одержані специфічним ферментативним розщепленням;

(c) кон’югати антитіл і фрагментів антитіл – кон’югати, що містять принаймні, одне антитіло чи фрагмент антитіла. Найпростішими їх типами є наступні комбінації:

(і) антитіло - антитіло;

(іі) фрагмент антитіла - фрагмент антитіла;

(ііі) антитіло - фрагмент антитіла;

(iv) антитіло - інша субстанція;

(v) фрагмент антитіла - інша субстанція.

 

В дану товарну позицію також включаються інтерлейкіни, інтерферони (IFN), хемокіни та деякі фактори некрозу пухлини (TNF), фактори росту (GF), гематопоетини та колонієстимулюючі фактори (CSF).

(D) Вакцини, токсини, культури мікроорганізмів (крім дріжджів) та аналогічні продукти.

Такі продукти включають:

  1. Вакцини

Найбільш типові вакцини являють собою профілактичні препарати мікробного походження, що містять або віруси, або бактерії, суспендовані у фізіологічному розчині, олії (ліповакцини) або в інших середовищах. Такі препарати, як правило, обробляються для зниження їхньої токсичності за збереження імунологічних властивостей вакцин.

До цієї товарної позиції також включаються суміші, що складаються із вакцин і токсоїдів, (наприклад,  вакцина проти дифтерії, правця і коклюшу (ДПК))

(2) Токсини (отрута), токсоїди, криптотоксини та антитоксини.

(3) Культури мікроорганізмів (крім дріжджів). Ці культури містять ферменти молочнокислого бродіння, що використовуються у виробництві кисломолочних продуктів (кефіру, йогурту, молочної кислоти), а також містять ферменти оцтовокислого бродіння, культури застосовуються у виробництві оцту; мікроміцети для виробництва пеніциліну та інших антибіотиків; культури мікроорганізмів для технічного застосування (наприклад, для стимулювання росту рослин).

Молоко або молочна сироватка, які містять невеликі кількості ферментів молочнокислого бродіння, включаються до групи 4.

(4) Віруси людини, тварин та рослин і антивіруси.

(5) Бактеріофаг.

До цієї товарної позиції також включаються діагностичні реагенти мікробного походження, крім обговорених у Примітці 4 (d) до цієї групи – див. товарну позицію 3006. До цієї товарної позиції не включаються ані ферменти (сичуговий фермент (реннет), амілаза та ін.), навіть якщо вони мають мікробне походження (стрептокіназа, стрептодорназа та ін.) (товарна позиція 3507), ані мертві одноклітинні мікроорганізми (крім вакцин) (товарна позиція 2102).

(E) Діагностичні набори

Діагностичні набори включаються до цієї товарної позиції, якщо основні властивості набору обумовлені продуктами цієї товарної позиції. При використанні таких наборів загальними реакціями є агглютинація, осадження, нейтралізація, зв’язування комплементу, гемагглютинація, імуноферментний аналіз (ELISA) і т.д. Основні властивості визначаються тим компонентом, який надає найбільшу специфічність процедурі діагностики.

Продукти цієї товарної позиції включаються сюди незалежно від того, чи розфасовані вони у вигляді дозованих форм або в упаковки для роздрібної торгівлі, для торгівлі у великій чи дрібній упаковці.

Додаткові пояснення до товарних категорій:

3002 10 10

 

            Ця товарна категорія охоплює продукти, описані в Поясненнях до товарної позиції 3002, (С), (1), третій абзац .

      Вона не включає сироватки, використовувані як реагенти для визначення групи крові або факторів крові (товарна позиція 3006), або "нормальну" сироватку (товарна категорія 3002 10 95 або 3002 10 99).

 

3002 10 91

 

            Ця товарна категорія включає нормальний людський імуноглобулін.

 

3002 10 95 і 3002 10 99

 

            Ці товарні категорії включають "нормальну" сироватку, плазму, фибриноген, фибрин і, за умови, якщо він приготовлений для терапевтичних чи профілактичних цілей, кров’яний альбумін (наприклад, отримуваний розведенням плазми людської крові).

     Тому кров’яний альбумін, не приготовлений для терапевтичного чи профілактичного застосування, виключається (Примітка 1 (h) до цієї групи) (товарна позиція 3502).

 

3002 20 00

 

            Щодо інтерпретації терміна "вакцини" дивись Пояснювальні примітки до товарної позиції 3002, (D), (1).

 

3002 30 00

 

            Дивись Пояснювальні примітки до товарної категорії 3002 20 00.

 

3002 90 50

 

            Дивись Пояснювальні примітки до товарної позиції 3002, (D), (3).

 

3002 90 90

Ця товарна категорія включає токсини і, оскільки вони є "аналогічними продуктами", симбіотичних паразитів, використовуваних для лікування деяких хвороб, наприклад, Plasmodіum (малярійний паразит) і Trypanosoma cruzі.

Пояснення до товарної позиції 3003:

3003

Лiкарськi засоби (лiки) (за винятком товарів, включених до товарних позицiй 3002, 3005 або 3006), що складаються із суміші двох або більше продуктів для терапевтичного або профiлактичного застосування, але не у дозованому вигляді і не розфасовані для роздрібної торгівлі:

3003 10 00 00

- що мiстять пенiцилiни або їх похiднi, якi мають структуру пенiциланової кислоти, або стрептомiцини або їх похiднi

3003 20 00 00

- що мiстять iншi антибiотики

 

- що мiстять гормони або iншi сполуки товарної позицiї 2937, але без вмiсту антибiотикiв:

3003 31 00 00

- - що мiстять iнсулiн

3003 39 00 00

- - iншi

3003 40 00 00

- що мiстять алкалоїди або їх похiднi, але не мiстять гормонiв, iнших сполук товарної позицiї 2937 або антибiотикiв

3003 90 00

- iншi:

3003 90 00 10

- -  фітин (phytine)

3003 90 00 90

- - -інші

До цієї товарної позиції включаються лікарські засоби, які використовують для внутрішнього або зовнішнього застосування або для профілактики захворювань людини і тварин. Такі засоби одержують шляхом змішування двох або кількох компонентів. Проте розфасовані у вигляді дозованих лікарських форм або в упаковки для роздрібної торгівлі , вони включаються до товарної позиції 3004.

До цієї товарної позиції включаються:

 (1) Змішані лікарські засоби, такі як препарати, перераховані в офіційних фармакопеях, патентовані препарати і т.п., включаючи препарати, що випускаються у вигляді рідин для полоскання горла та рота, крапель для очей, мазей, лініментів, ін'єкцій, протизапальні та інші препарати, які не включаються до товарної позиції 3002, 3005 або 3006.

Проте це не слід розуміти таким чином, що препарати, зареєстровані в офіційних фармакопеях, патентовані препарати та ін. завжди включаються до товарної позиції 3003. Наприклад, препарати проти вугрів, призначені перш за все для очищення шкіри і які не містять досить високі концентрації активних інгредієнтів, щоб розглядати їх як препарати, що мають первинну терапевтичну або профілактичну дію проти вугрів, включаються до товарної позиції 3304.

(2) Препарати, які містять одну фармацевтичну речовину в суміші з наповнювачем, підсолоджувальною речовиною, агломерувальною речовиною, носієм і т.д.

(3) Препарати, призначені для харчування, які вводяться виключно внутрішньовенно, наприклад, шляхом внутрішньовенних вливань шприцом або крапельницею.

(4) Колоїдні розчини та суспензії (наприклад, колоїдний селен, колоїдна ртуть) для медичного застосування, крім колоїдної сірки або дорогоцінних металів у колоїдному стані. Колоїдна сірка включається до товарної позиції 3004, коли розфасована у вигляді дозованих лікарських форм або в упаковки для роздрібної торгівлі для терапевтичного або профілактичного застосування, і до товарної позиції 2802 у всіх інших випадках. Окремі дорогоцінні метали в колоїдному стані включаються до товарної позиції 2843 незалежно від того, чи застосовуються вони в медичних цілях. Суміші дорогоцінних металів у колоїдному стані або суміші одного або кількох дорогоцінних металів у колоїдному стані з іншими речовинами для терапевтичного або профілактичного застосування, включаються, проте, до цієї товарної позиції.

(5) Лікарські складні рослинні екстракти, включаючи екстракти, одержані обробленням рослинних сумішей.

(6) Лікарські суміші рослин або частин рослин товарної позиції 1211.

(7) Лікувальні солі, які одержують шляхом випарювання природних мінеральних вод, та аналогічні продукти, одержані штучним шляхом.

(8) Концентровані води соляних джерел (наприклад, води Крейцнаха), які застосовують в терапії; суміші солей, приготовлені для лікувальних ванн (сірчані, йодні та ін. ванни), без або з доданням ароматичних речовин.

(9) Лікувальні солі (наприклад, суміш гідрокарбонату натрію (бікарбонату натрію), винної кислоти, сульфату магнію і цукру) та аналогічні змішані шипучі солі, що спінюються, для медичного застосування.

(10) Камфорна олія, фенольна олія і т.п.

(11) Антиастматичні продукти, такі як антиастматичний папір і порошки.

(12) "Лікарські засоби пролонгованої дії", такі як препарати, в яких лікарський компонент зв'язується з полімерним іонообмінним матеріалом.

(13) Анестетики, які використовують в медицині, ветеринарії або хірургії.

Положення тексту цієї товарної позиції не стосуються харчових продуктів або напоїв, таких як дієтичні, діабетичні чи збагачені поживними добавками харчові продукти, тонізуючі напої чи мінеральні води (природні чи штучні), що включаються до відповідних товарних позицій. Це, як правило, стосується харчових добавок, які містять лише поживні речовини. Основними поживними речовинами в харчових продуктах є білки, вуглеводи та жири. Вітаміни і мінеральні солі також відіграють роль у харчуванні.

Аналогічно харчові продукти і напої, до складу яких входять лікарські речовини, не включаються до цієї товарної позиції, якщо ці речовини додані з єдиною метою поліпшення дієтичного балансу, збільшення енергетичного вмісту чи поживної цінності продукту або для поліпшення його смакових якостей за необхідної умови, що продукт зберігає свої властивості харчового продукту чи напою.

Крім того, продукти, що складаються із суміші рослин чи частин рослин або з рослин і частин рослин з домішкою інших речовин, які використовуються для приготування трав'яних настоїв або трав'яних "чаїв" (наприклад, які мають послаблюючу, проносну (очисну), сечогінну або вітрогінну дію), включаючи продукти, які, як вважається, полегшують стан при нездужанні і сприятливо впривають на загальний стан здоров'я та самопочуття, також не включаються до цієї товарної позиції (товарна позиція 2106).

До цієї товарної позиції також не включаються харчові добавки, до складу яких входять вітаміни чи мінеральні солі, які виготовляють з метою підтримки доброго здоров’я і самопочуття, але не мають показань щодо використання їх для лікування або профілактики яких-небудь захворювань чи нездужання. Такі продукти, які звичайно випускають в рідкому вигляді, але які можуть також постачатися в порошках чи таблетках, як правило, включаються до товарної позиції 2106 або групи 22.
 

Проте до цієї товарної позиції включаються препарати, в яких харчовий продукт чи напій служить лише як носій, наповнювач чи підсолоджувач для лікарських речовин (наприклад, для поліпшення травлення).

Крім харчових продуктів і напоїв, до цієї товарної позиції не включаються:

(а) товари товарної позиції 3002, 3005 або 3006;

(b) водні дистиляти чи водні розчини ефірних олій і препарати товарних позицій 3303–3307, навіть якщо вони мають терапевтичні чи профілактичні властивості (група 33);

(c) мила, які містять лікарські засоби (товарна позиція 3401);

(d) інсектициди, дезінфекційні засоби та ін. товарної позиції 3808.

Додаткові пояснення до товарних категорій:

3003 10 00

 Ця товарна категорія також включає сполуки пеніциліну і стрептоміцину.

 

 Пояснення до товарної позиції 3004:

 

3004

Лiкарськi засоби (ліки) (за винятком товарів, включених до товарних позицiй 3002, 3005 або 3006), що складаються із змiшаних або незмiшаних продуктiв для терапевтичного або профiлактичного застосування, у дозованому вигляді (включаючи лікарські засоби у вигляді трансдермальних систем) або розфасовані для роздрібної торгівлі:

3004 10 00 00

- що мiстять пенiцилiни або їх похiднi, якi мають структуру пенiциланової кислоти, або із вмiстом стрептомiцинiв або їх похiдних

3004 20 00 00

- що мiстять iншi антибiотики

 

- що мiстять гормони або iншi сполуки товарної позицiї 2937, але без вмiсту антибiотикiв:

3004 31 00 00

- - що мiстять iнсулiн

3004 32 00 00

- - що мiстять гормони кори надниркової залози, їх похідні або структурні аналоги

3004 39 00 00

- - iншi

3004 40 00 00

- що мiстять алкалоїди або їх похiднi, але без вмiсту гормонiв, iнших сполук товарної позицiї 2937 або антибiотикiв

3004 50 00 00

- iншi лiкарськi засоби, що мiстять вiтамiни або iншi сполуки товарної позицiї 2936

3004 90 00 00

- iншi

 

До цієї товарної позиції включаються лікарські засоби, що складаються зі змішаних або незмішаних продуктів, за умови, що вони:

(а) розфасовані у вигляді дозованих лікарських форм чи у формах, таких як таблетки, ампули (наприклад, бідистильована вода в ампулах місткістю 1,25–10 см3, що знаходить застосування або для безпосереднього лікування деяких захворювань, наприклад, алкоголізму, діабетичної коми, або як розчинник для виготовлення лікарських розчинів для ін'єкцій), капсули, крохмальні капсули, краплі чи пастилки, лікарські засоби у вигляді трансдермальних систем, або невеликі кількості порошку, приготовлені як одноразова доза для терапевтичного або профілактичного застосування.

До цієї товарної позиції також включаються дозовані лікарські форми у вигляді систем трансдермального призначення, які звичайно використовуються у вигляді самоклейких пластирів (звичайно прямокутної або круглої форми) і наносяться  безпосередньо на шкіру пацієнтів. Активна речовина міститься у частині пластиру, яка закрита пористою мембраною на стороні, яка контактує зі шкірою. Активна речовина, яка вивільняється з пластиру, шляхом пасивної молекулярної дифузії поглинається через шкіру і потрапляє безпосередньо у кровотік. Такі системи не слід плутати з медичними лейкопластирями товарної позиції 3005.

Ця товарна позиція поширюється на одноразові дози як у великому упакуванні, так і в упакуваннях для роздрібної торгівлі і т.д.; або

(b) в упаковках для роздрібної торгівлі для терапевтичного або профілактичного застосування. Це стосується продуктів (наприклад, бікарбонат натрію чи порошок тамаринду), які, завдяки своєму упакуванню і, особливо, завдяки вказівкам щодо застосування (опис захворювання чи стану, коли їх слід використовувати, способи застосування чи використання, опис доз і т.д.), які прикладені до них, явно призначені для продажу безпосередньо споживачам (приватним особам, лікарням і т.д.) для застосування у вищезазначених цілях без перепакування.

Ці вказівки (будь-якою мовою) можуть бути на етикетці, вкладиші чи в іншому місці. Проте сама по собі вказівка на те, що продукт має фармацевтичний чи якийсь інший ступінь чистоти, не є достатньою підставою для включення його до цієї товарної позиції.

Проте незмішані продукти, які не супроводяться жодними вказівками, слід розглядати як розфасовані для роздрібної торгівлі для терапевтичного та профілактичного застосування, якщо вони розфасовані у форму, явно призначену для такого використання.

Лікарські засоби, що складаються зі змішаних продуктів для терапевтичного або профілактичного застосування і не розфасовані у вигляді дозованих лікарських форм або в упаковки для роздрібної торгівлі, включаються до товарної позиції 3003 (див. відповідне пояснення).

Відповідно до Примітки 3 до цієї групи слід також вважати незмішаними такі продукти:

(1) Незмішані продукти, розчинені у воді.

(2) Усі товари групи 28 або 29. Такі продукти включають колоїдну сірку і стабілізовані розчини пероксиду водню.

(3) Прості рослинні екстракти товарної позиції 1302, лише стандартизовані чи розчинені в будь-якому розчиннику (див. Пояснення до товарної позиції 1302).

Проте слід зазначити, що незмішані продукти товарних позицій 2843–2846 та 2852 ніколи не включаються до товарної позиції 3004, навіть якщо вони задовольняють вимоги перерахованого вище пункту (а) чи (b). Наприклад, срібло в колоїдному стані включається до товарної позиції 2843, навіть якщо розфасоване у вигляді дозованих лікарських форм або упаковане і представлене як лікарський засіб.

До цієї товарної позиції включаються пастилки, таблетки, краплі та ін., придатні лише для лікарського застосування, такі як препарати на основі сірки, вугілля, тетраборату натрію, бензоату натрію, хлорату калію чи оксиду магнію.

Проте препарати, які випускають у вигляді пастилок для горла чи крапель від кашлю, які містять переважно цукор (незалежно від того, чи містять вони також інші харчові продукти, такі як желатин, крохмаль чи борошно) та ароматизатори (включаючи речовини, що мають лікарські властивості, такі як бензиловий спирт, ментол, евкаліптол і толуанський бальзам), включаються до товарної позиції 1704. Пастилки для горла чи краплі від кашлю, що містять речовини, які мають лікарські властивості, крім ароматизаторів, включаються до цієї товарної позиції, коли розфасовані у вигляді дозованих лікарських форм або в упаковки для роздрібної торгівлі, за умови, що вміст цих речовин у кожній пастилці чи краплі є достатнім для їх терапевтичного або профілактичного застосування.

До цієї товарної позиції включаються також такі продукти за умови, що вони випускаються відповідно до вищенаведеного пункту (а) або (b):

(1) Органічні поверхнево-активні речовини та препарати з активним катіоном (наприклад, четвертинні амонієві солі), які мають антисептичні, дезінфекційні, бактерицидні чи герміцидні властивості.

(2) Полівінілпірролідон-йод, продукт реакції йоду та полівінілпіролідону.

(3) Замінники кісткового трансплантанту, які виготовлені з сульфату кальцію хірургічного призначення, які вводяться у порожнину зламаної кістки за допомогою шприца та довільно розсмоктуються і замінюються кістковою тканиною; ці продукти утворюють кристалічну матрицю, на якій може рости нова кістка по мірі того, як матриця розсмоктується.

Проте до цієї товарної позиції не включаються цементи, які реконструюють кістку, звичайно містять отверджувач (лікуючу речовину) та активатор, використовувані, наприклад, для кріплення протезних імплантантів до вже існуючої кістки (товарна позиція 3006).

Положення тексту цієї товарної позиції не стосуються таких харчових продуктів або напоїв, як дієтичні, діабетичні чи збагачені поживними добавками харчові продукти, тонізуючі напої або мінеральні води (природні чи штучні), що включаються у відповідні товарні позиції. Це, як правило, стосується харчових добавок, що містять лише поживні речовини. Основними поживними речовинами в харчових продуктах є білки, вуглеводи та жири. Вітаміни і мінеральні солі також відіграють роль у харчуванні.

Аналогічно харчові продукти і напої, що містять лікарські речовини, не включаються до цієї товарної позиції, якщо ці речовини додані з єдиною метою поліпшення дієтичного балансу, збільшення енергетичного вмісту чи поживної цінності продукту або для поліпшення його смако-ароматичних якостей, за неодмінної умови, що продукт зберігає свої властивості харчового продукту або напою.

Крім того, продукти, що складаються із суміші рослин чи частин рослин або з рослин і частин рослин з домішкою інших речовин, які використовуються для приготування трав'яних настоїв або трав'яних "чаїв" (наприклад, які мають послаблюючу, проносну (очисну), сечогінну або вітрогінну дію), включаючи продукти, які, як вважається, полегшують стан при нездужанні і сприятливо впривають на загальний стан здоров'я та самопочуття, також не включаються до цієї товарної позиції (товарна позиція 2106).

До цієї товарної позиції також не включаються харчові добавки, що містять вітаміни чи мінеральні солі, які виготовлені з метою підтримки доброго здоров’я і самопочуття, але не мають показань щодо застосування цих продуктів для лікування або запобігання яких-небудь захворювань чи нездужання. Такі продукти, які звичайно випускають в рідкому вигляді, але які можуть також постачатися в порошках чи таблетках, як правило, включаються до товарної позиції 2106 або групи 22.

Проте до цієї товарної позиції включаються препарати, в яких харчовий продукт чи напій служить лише як носій, наповнювач чи підсолоджувач для лікарських речовин (наприклад, для поліпшення травлення).

До цієї товарної позиції також не включаються:

(а) зміїна чи бджолина отрута, яку випускають не як лікарський препарат (товарна позиція 3001);

(b) товари товарної позиції 3002, 3005 або 3006, незалежно від їх упакування;

(c) водні дистиляти або водні розчини ефірних олій і препарати товарних позицій 3303–3307, навіть якщо вони мають терапевтичні або профілактичні властивості (група 33);

(d) мила, які містять лікарські засоби, незалежно від їх упаковки (товарна позиція 3401);

(e) інсектициди, дезінфекційні засоби та ін. товарної позиції 3808, не призначені для внутрішнього або зовнішнього вживання як лікарські засоби.

(f) препарати, такі як таблетки, жувальна гумка чи пластирі (трансдермальні системи), призначені допомагати курцям кинути курити (товарна позиція 2106 або 3824).  

Додаткові пояснення до товарної позиції:

Дивись Додаткову примітку 1 до цієї групи.

На відміну від попередньої товарної позиції, ця позиція охоплює "незмішані продукти". Щодо інтерпретації терміну "незмішані продукти" дивись Примітку 3 (a) до цієї групи і Пояснення до товарної позиції 3004, четвертий і п’ятий абзаци.

Терміни "у вигляді дозованих лікарських форм (включаючи лікарські засоби у вигляді трансдермальних систем )" і "форми або в упаковки для роздрібної торгівлі для терапевтичного або профілактичного застосування" визначені в Поясненнях до товарної позиції 3004, перший і другий абзаци.

Лікарські засоби, розфасовані в упаковки для довготривалого лікування або для лікарень та аналогічних закладів, включаються в цю товарну позицію. У цьому випадку в упаковках міститься більша кількість одиниць продукту і на упаковках звичайно зазначається, що ліки призначені для довготривалого лікування або для лікарень.

Той факт, що до лікарських засобів, що містять, наприклад, антибіотики, гормони або ліофілізовані продукти і розфасовані в ампули або пляшечки, необхідно перед вживанням додати апірогенну воду або інший розріджувач, не є основою для їх виключення із цієї товарної позиції.

 

Додаткові пояснення України  до товарної позиції:

 

3004

 

1. Ця товарна позиція включає плацебо -  речовини, приготовлені у вигляді лікарського препарату, що не має лікувальних властивостей (використовується для вивчення лікувального ефекту якого-небудь лікарського препарату при дослідженні фармакологічного ефекту лікарських речовин) у разі якщо плацебо разом з лікарським засобом упаковані в одну упаковку (тип упаковки для роздрібної торгівлі).

 

Плацебо представлені у вигляді внутрішньовенних розчинів з поживними властивостями класифікуються у товарних позиціях 3003 або 3004 в залежності від того, як вони представлені.

До цієї товарної позиції не включаються плацебо:

 

- виготовлені виключно з хімічних речовин ( товарна позиція 3824);

- до складу  якого входять поживні речовини або речовини з поживними властивостями (товарна позиція  2106).

 

2. Ця товарна позиція не включає антисептичні засоби, які є етиловим спиртом різної концентрації  та розфасовані в упаковки для роздрібної торгівлі з відповідним маркуванням для медичного використання.

Такі препарати класифікуються в межах товарних позицій 2207 або 2208 в залежності від концентрації етилового спирту.

 

Пояснення до товарної позиції 3005:

3005

Вата, марля, бинти та аналогiчнi вироби (наприклад, перев’язувальнi вироби, липкий пластир, гiрчичники), просоченi або вкритi фармацевтичними речовинами або розфасовані для роздрiбної торгiвлi для застосування у медицинi, зокрема хiрургiї, стоматологiї або ветеринарiї:

3005 10 00 00

- перев’язувальнi адгезивнi та iншi вироби, що мають липкий шар (липку поверхню)

3005 90

- iншi:

3005 90 10 00

- - вата та вироби з вати

 

- - iншi:

 

- - - з текстильних матерiалiв:

3005 90 31 00

- - - - марля та вироби з марлi

3005 90 50 00

- - - - iншi

3005 90 99 00

- - - iншi

До цієї товарної позиції включаються такі вироби, як вата, марля, бинти та аналогічні вироби, виготовлені з текстильних матеріалів, паперу, полімерних матеріалів та ін., просочені або вкриті фармацевтичними речовинами (протизапальними, антисептичними та ін.), призначені для застосування в медицині, хірургії, стоматології або ветеринарії.

Ці вироби включають вату, просочену йодом чи метилсаліцилатом та ін., різноманітні попередньо оброблені перев’язувальні матеріали, попередньо оброблені припарки (наприклад, припарки з гірчиці та лляного насіння), лікарські лейкопластири і т.д. Вони можуть бути в куску, дисках чи у будь-якій іншій формі.

Вата і марля для перев'язування (як правило, із бавовни, яка всмоктує), бинти та ін., не просочені або не покриті фармацевтичними речовинами, також включаються до цієї товарної позиції за умови, що вони призначені винятково (це може бути зазначено, наприклад, на етикетці чи на спеціальному вкладиші) для безпосереднього продажу споживачу (приватним особам, лікарням і т.д.) без перепакування для застосування у медицині, хірургії, стоматології або ветеринарії.

До цієї товарної позиції також включаються такі типи перев'язувальних матеріалів:

(1) Шкірні пов'язки, що складаються з попередньо заморожених чи ліофілізованих (висушених) смужок шкірної тканини тварини, як правило, свинячої, які використовують як тимчасові біологічні пов'язки для безпосереднього нанесення на ділянки ушкодженої шкіри, відкриті тканинні рани, місця занесеної хірургічної інфекції і т.д. Вони бувають різних розмірів і їх упаковують в стерильні упаковки (для роздрібної торгівлі), а також забезпечують інформацією про їхнє застосування.

(2) Рідкі пов'язки виготовляють у вигляді аерозолів (для роздрібної торгівлі) і використовуються для покриття ран захисною прозорою плівкою. Такі пов'язки можуть містити стерильний розчин полімерного матеріалу (наприклад, модифікований вініловий сополімер або полімер на основі метакрилату) у леткому органічному розчиннику (наприклад, етилацетаті) і пропелант незалежно від того, містять вони чи не містять добавки фармацевтичних речовин (зокрема, антисептиків).

До цієї товарної позиції не включаються бинти, лейкопластири і т.п., що містять оксид цинку, і вкриті гіпсом бинти, не розфасовані у форми чи упакування для роздрібної торгівлі, призначені для застосування у медицині, хірургії, стоматології чи ветеринарії.

До цієї товарної позиції також не включаються:

(а) спеціально кальциновані чи дрібно подрібнені гіпси та препарати на основі гіпсу для застосування в стоматології (товарні позиції 2520 та 3407, відповідно);

(b) лікарські засоби у вигляді трансдермальних систем (товарна позиція 3004)

(c) товари, згадані в Примітці 4 до цієї групи (товарна позиція 3006);

(d) жіночі гігієнічні прокладки (підкладки) та тампони, дитячі пелюшки та підгузки та аналогічні вироби товарної позиції 9619.

Додаткові пояснення до товарних категорій:

3005 10 00

           

            Ця товарна категорія не охоплює рідкі перев'язувальні матеріали (товарна категорія 3005 90 99).

 

Пояснення до товарної позиції 3006:

3006

Фармацевтичнi товари, зазначенi у примiтцi 4 до цiєї групи:

3006 10

- кетгут хiрургiчний стерильний, аналогiчнi стерильнi матеріали для накладання швів (включаючи стерильні хiрургiчнi або стоматологічні нитки, що розсмоктуються) і стерильнi адгезиви для тканин для хірургічного закриття ран; ламінарія стерильна та тампони з ламінарії стерильні; стерильні хiрургiчні або стоматологiчні кровоспинні засоби, що розсмоктуються (гемостатики); стерильні хірургічні або стоматологічні адгезивні засоби, які розсмоктуються або не розсмоктуються:

3006 10 10 00

- - кетгут хiрургiчний стерильний

3006 10 30 00

- - стерильні хірургічні або стоматологічні адгезивні бар’єри, які розсмоктуються або не розсмоктуються

3006 10 90 00

- - iншi

3006 20 00 00

- реагенти для визначення групи кровi

3006 30 00 00

- контрастні препарати для рентгенографiчних обстежень; дiагностичнi реактиви для введення хворим

3006 40 00 00

- зубні цементи та iншi стоматологiчнi матерiали для пломбування зубiв; цементи для реконструювання (відновлення) кісток

3006 50 00 00

- санiтарнi сумки та набори для надання першої допомоги

3006 60 00 00

- хiмiчнi контрацептивнi засоби на основi гормонiв,інших сполук товарної позиції 2937 або спермiцидiв

3006 70 00 00

- препарати у вигляді гелю, призначені для використання в медицині або ветеринарії як засіб для змащення  частин тіла в процесі хірургічних операцій або фізичних обстежень чи як сполучний агент між тілом і медичними інструментами

 

- інші:

3006 91 00 00

- - пристрої, що ідентифікуються як пристрої для стомічного використання

3006 92 00 00

- - фармацевтичні відходи та не придатні для використання фармацевтичні засоби

 

До цієї товарної позиції включаються лише такі товари:

(1) Кетгут хiрургiчний стерильний, аналогiчнi стерильнi матеріали для накладання швів і стерильнi адгезиви для тканин для хірургічного закриття ран.

Цей пункт включає всі типи лігатур для хірургічних швів за умови, що вони є стерильними. Такі лігатури, як правило, постачаються в антисептичних розчинах або в запечатаних стерильних упаковках.

Матеріали, використовувані для таких лігатур, включають:

(а) кетгут (перероблений колаген, який одержують з кишок великої рогатої худоби, овець чи інших тварин);

(b) натуральні волокна (бавовна, шовк, льон);

(c) синтетичні полімерні волокна, такі як поліаміди (нейлони), поліефіри;

(d) метали (нержавіюча сталь, тантал, срібло, бронза).

Цей пункт також включає адгезивні тканини, такі як тканини на основі бутилціаноакрилату і барвника; після накладення мономер полімеризується і внаслідок цього замінює традиційні матеріали для накладення швів для закриття внутрішніх чи зовнішніх ран на тілі хворого.

До цієї товарної позиції не включаються нестерильні матеріали для накладення швів. Вони класифікуються відповідно до їхньої природи, наприклад, кетгут (товарна позиція 4206), фіброїн шовкопряда, текстильна пряжа та ін. (розділ ХI), металевий дріт (група 71 або розділ ХV).

(2) Стерильна ламінарія і стерильні тампони з ламінарії.

Цей пункт обмежується розглядом стерильної ламінарії та стерильних тампонів з ламінарії (коротких водоростей, що бувають іноді коричневого кольору і мають шорсткувату рифлену поверхню). Ламінарія суттєво набухає в контакті з вологими речовинами і стає гладкою та гнучкою.

Тому ламінарія використовується в хірургії як розширювальний засіб.

Нестерильні продукти не включаються до цієї товарної позиції (товарна позиція 1212).

(3) Стерильні хiрургiчні або стоматологiчні кровоспинні засоби, що розсмоктуються (гемостатики).

Цей пункт включає стерильні матеріали, що використовуються в хірургії чи стоматології для зупинки кровотеч і здатні розсмоктуватися в рідинах організму. До таких матеріалів відноситься окиснена целюлоза, як правило, у вигляді марлі чи волокон ("вата"), пакетів, тампонів чи смужок; желатинова губка чи піна, марля з альгінату кальцію, "вата" або "плівка".

(4) Стерильні хірургічні або стоматологічні адгезивні бар’єри, які розсмоктуються або не розсмоктуються.

(5) Реагенти для визначення групи крові.

Реагенти цієї товарної позиції мають бути придатними для безпосереднього вживання під час визначення групи крові. Ці реагенти виробляють або із сироватки людського чи тваринного походження, або з рослинних екстрактів насіння чи інших частин рослин (фітагглютиніни). Такі реагенти використовуються для визначення групи крові шляхом виявлення властивостей формених елементів чи сироватки крові. Крім основних інгредієнтів, вони можуть включати речовини, що підсилюють їхню активність або стабілізують їх (антисептики, антибіотики та ін.).

А. Такі препарати повинні розглядатися як реагенти для визначення групи крові за властивостями формених елементів крові:

(i) препарати для визначення груп А, В, О і АВ, підгруп А1 і А2 та фактору Н;

(ii) препарати для визначення груп М, N, S і Р, а також інших груп, таких як Lu, К і Lе;

(iii) препарати для визначення груп Rh і підгруп Сw, F, V та ін. підгруп;

(iv) препарати для визначення груп крові у тварин.

B. Препарати, які повинні розглядатися як реагенти для визначення властивостей сироватки, є препаратами, які використовують для визначення:

(i) характеристик систем Gm, Кm та ін.;

(ii) груп сироватки Gс, Аg та ін.

C. Антисироватка людини (сироватка Кумбса), яка є важливою в деяких методиках визначення групи крові, також повинна розглядатися як реагент цієї товарної позиції.

Сира сироватка та інші речовини-напівфабрикати, що потребують попереднього оброблення перед їхнім використанням як реагентів, повинні розглядатися там же, де і їхні складові компоненти.

D. До цієї товарної позиції включаються реагенти для визначення властивостей НLА (НLА-антигенів); вони повинні бути придатними для безпосереднього вживання. Вони являють собою сироватку або людського, або тваринного походження. Такі реагенти вступають у реакцію з лімфоцитами периферичної крові досліджуваного зразка, у результаті чого визначаються антигени системи НLА. Антигени HLA у досліджуваній пробі можна визначити за типом реакцій, що протікають з різними стандартними сироватками НLА. Крім активних інгредієнтів, такі реагенти містять добавки для стабілізації і консервації.

Сюди включаються:

(а) препарати для визначення антигенів А, В і С системи НLА;

(b) препарати для визначення антигенів DR системи НLА;

(c) препарати для визначення антигенів D системи НLА;

(d) готові реагенти для визначення антигенів А, В і С у системі НLА, що містять ряд різних антисироваток системи НLА (наприклад, тест-пластинки);

(e) готові реагенти для визначення локусу DR системи НLА (наприклад, тест-пластинки).

(6) Контрастні препарати для рентгенографічних обстежень (рентгеноконтрастні препарати) і діагностичні реагенти, призначені для введення хворим, а саме, незмішані речовини у дозованих формах або речовини, що складаються з двох або більше компонентів, змішаних для аналогічного використання.

Контрастні препарати використовуються в рентгенографічних обстеженнях внутрішніх органів, артерій, вен, сечовивідних шляхів, жовчних проток і т.д. Ці препарати виготовляються на основі сульфату барію чи інших речовин, не прозорих для рентгенівських променів, і можуть вводитися в організм шляхом ін'єкцій або перорально (наприклад, прийом барієвої суспензії).

Діагностичні реагенти (включаючи мікробні діагностичні реагенти) цієї товарної позиції вводяться в організм перорально, шляхом ін'єкцій і т.п.

Діагностичні реагенти, не призначені для введення хворим (наприклад, реагенти, що використовуються для проведення аналізів крові, сечі та ін., для дослідження проб, взятих у хворих, і для проведення лабораторних аналізів), не включаються; вони розглядаються в товарних позиціях, що відповідають матеріалам, з яких вони виготовлені (наприклад, група 28, група 29 або товарна позиція 3002 або 3822).

(7) Зубні цементи та матеріали для пломбування зубів, цементи для реконструювання кістки.

Зубні цементи та матеріали для пломбування зубів, як правило, мають в своїй основі солі металів (хлорид цинку, фосфат цинку і т.д.), оксиди металів, гутаперчу або полімерні матеріали. Вони можуть також складатися зі сплавів металів (включаючи сплави дорогоцінних металів), спеціально оброблених для використання як пломбувальні матеріали. Такі сплави іноді називають амальгамами, навіть якщо вони і не містять ртуті. До цієї товарної позиції включаються як тимчасові, так і постійні пломбувальні матеріали, а також цементи та пломбувальні матеріали, що містять добавки лікарських речовин і які мають профілактичні властивості.

Вони, як правило, у вигляді порошків чи таблеток, іноді в комплекті з рідиною, яка необхідна для їхньої підготовки, а на упаковках вказується, що препарат призначений для застосування у стоматології.

До цієї товарної позиції також включаються стержні (наприклад, зі срібла, гутаперчі, паперу) для пломбування зубних каналів.

До цієї товарної позиції включаються цементи для реконструювання кістки, звичайно містять отверджувач та активатор, використовувані, наприклад, для кріплення протезних імплантантів до вже існуючої кістки; ці цементи затвердівають за температури, рівній температурі тіла.  

До цієї товарної позиції не включаються спеціально кальциновані чи дрібно подрібнені гіпси та препарати на основі гіпсу для використання в стоматології (товарні позиції 2520 і 3407, відповідно).

Замінники кісткового трансплантанту, які виготовлені з сульфату кальцію хірургічного призначення і які утворюють кристалічну матрицю, на якій може рости нова кістка по мірі того, як матриця розсмоктується, також не включаються (товарна позиція 3004).

(8) Санітарні сумки та набори для надання першої допомоги.

Вони містять невеликі кількості найбільш розповсюджених лікарських засобів (наприклад, пероксид водню, настойку йоду, меркурохром, настойку арніки, т.д.), небагато перев'язувального матеріалу, бинтів, пластирів і т.д., а також вибірково деякі інструменти, такі як ножиці, пінцети та ін.

До цієї товарної позиції не включаються спеціальні медичні набори, якими користуються лікарі.

(9) Хімічні контрацептивні засоби на основі гормонів, інших сполук товарної позиції 2937 або сперміцидів, розфасовані або не розфасовані в упаковки для роздрібної торгівлі.

(10) Препарати у вигляді гелю, призначені для використання в медицині або ветеринарії як засіб для змащення частин тіла в процесі хірургічних операцій або фізичних обстежень чи як сполучний агент між тілом і медичними інструментами.

Ці препарати зазвичай містять поліспирти (гліцерин, пропіленгліколь і т.д.), воду та загусник. Як правило, вони використовуються як засіб для змащення між частинами тіла в процесі фізичних обстежень (наприклад, піхвововий засіб для змащення) або між частинами тіла і руками хірурга, перчатками або медичними інструментами для цілей медицини або ветеринарії. Вони також використовуються в якості зв’язуючого агенту між тілом та медичними інструментами (наприклад, електрокардіографом, ультразвуковим сканером).

(11) Пристрої, що ідентифікуються як пристрої для стомічного використання, тобто колостомні, ілеостомні та уростомні мішки, розрізані по формі, та їх липкі пластини або лицьові частини.

(12) Фармацевтичні відходи та непридатні для використання фармацевтичні засоби.

До цієї товарної позиції також включаються фармацевтичні продукти, які не придатні для використання за початковим призначенням, наприклад, внаслідок закінчення їх терміну придатності. 

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

3006 10 10 і 3006 10 90

     

Терміни цих товарних категорій слід тлумачити дуже чітко. Тому вони не охоплюють стерильні шовні затискачі (товарна позиція 9018).

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться