Отключить рекламу

Подпишитесь!


1573 Печатать

Група 18 Какао та продукти з нього

Примітки:

 

1. До цієї групи не включаються продукти товарних позицій 0403, 1901, 1904, 1905, 2105, 2202, 2208, 3003 і 3004.

2. До товарної позиції 1806 включаються і кондитерські вироби з цукру, що містять какао, а також за умови дотримання положень примітки 1 до цієї групи — інші харчові продукти з вмістом  какао.

 

Додаткова примітка:

 

1. До товарних підкатегорій 1806 90 11 00 і 1806 90 19 00 не включаються шоколадні цукерки, вироблені виключно з шоколаду одного типу.

 

Загальні положення

 

До цієї групи включаються всі види какао (включаючи какао-боби), какао-масло, какао-жир та готові харчові продукти, що містять какао (у будь-якій пропорції), крім:

 

(а) йогурту та інших продуктів товарної позиції 0403;

 

(b) білого шоколаду (товарна позиція 1704);

 

(c) готових харчових продуктів з борошна, крупки, крохмалю або солодового екстракту, що містять менше 40 мас. % какао в перерахунку на повністю знежирену основу, і готових харчових продуктів з сировини товарних позицій 0401–0404, що містять менше 5 мас. % какао в перерахунку на повністю знежирену основу, товарної позиції 1901;

 

(d) готових харчових продуктів, одержаних шляхом здування або смаження зерна зернових культур, що містять не більше 6 мас. % какао в перерахунку на повністю знежирену основу (товарна позиція 1904);

 

(e) борошняних кондитерських виробів, тістечок, печива та інших хлібобулочних і борошняних кондитерських виробів, що містять какао (товарна позиція 1905);

 

(f) морозива та інших видів харчового льоду, що містять какао в будь-якій пропорції (товарна позиція 2105);

 

(g) алкогольних напоїв чи безалкогольних напоїв (наприклад, крем-какао), що містять какао і готових до вживання (група 22);

 

(h) лікарських засобів (товарна позиція 3003 або 3004).

 

До цієї групи не включається також теобромін — алкалоїд, екстрагований з какао (товарна позиція 2939).

 

Пояснення до товарної позиції 1801:

 

1801 00 00 00

Какао-боби, цiлi або розмеленi, сирi або смаженi

 

Какао-боби – це насіння, що містяться у великій кількості (від 25 до 80) у плодах дерева какао (Theobroma cacao). Вони мають плоску яйцеподібну форму і зазвичай фіолетовий або червонуватий колір. Какао-боби складаються з твердої і крихкої оболонки (какаовели) та дуже тонкої внутрішньої плівки або шкірочки білуватого кольору, яка покриває ядро і розділяє його на кілька частин.

 

Для ослаблення їхнього злегка гіркого смаку, надання їм приємного запаху і полегшення очищення від оболонки какао-боби піддають ферментації; вони можуть бути оброблені парою і висушені. Їх обсмажують, при цьому оболонка легко відокремлюється від ядра, боби стають більш крихкими і поліпшується їхній смак та аромат. Потім їх пропускають крізь рифлені вальці, які подрібнюють боби і відокремлюють зародки; у результаті наступних операцій оболонка, шкірочка і зародки відокремлюють від подрібнених шматочків ядра (какао-крупки).

 

До цієї товарної позиції включаються сирі або смажені какао-боби, цілі (відокремлені або не відокремлені від оболонки, плівок чи зародків) або розмелені.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) лушпайки, оболонка, шкірочка та інші відходи какао (товарна позиція 1802);

 

(b) какао-паста (товарна позиція 1803).

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

Какао боби містять 49–54 мас. % жиру, називаного какао-маслом, 8–10 мас. % крохмалю,  8–10 мас. % білку, 1–2 мас. % теоброміну, 5–10 мас. % танінів (катехін або “червоне какао”), 4–6 мас. % целюлози, 2–3 мас. % мінералів, стероли (вітамін D) та різноманітні ферменти.

 

Пояснення до товарної позицшї 1802:

 

1802 00 00 00

Шкаралупи, шкірки (лушпайки) та інші відходи з какао 

 

До цієї товарної позиції включаються відходи виробництва порошку або какао-масла. Деякі з цих відходів можуть використовуватися для подальшої екстракції какао-масла. Усі вони можуть використовуватися і для екстракції теоброміну. У невеликих кількостях їх можна додавати в корм тваринам. У меленому вигляді їх іноді використовують замість какао-порошку, який вони нагадують за запахом, але не за смаком.

 

До цієї товарної позиції включаються:

 

(1) Лушпайки, оболонки і шкірочка, відокремлені в процесі смаження і подрібнювання зерен какао-бобів. Вони містять невеликі шматочки ядра (які залишаються прикріпленими до лушпайок, оболонки або шкірочки і важко відокремлюються від них), з яких може бути екстрагована деяка кількість какао-масла.

 

(2) Зародки какао-бобів, одержувані під час проходження какао-бобів через так званий зародковідокремлювач. Вони практично не містять жир.

 

(3) Какао-пил та пил оболонок какао; зазвичай досить високий вміст жиру в цих продуктах є економічним обґрунтуванням для екстракції.

 

(4) Какао-макуха (одержувана внаслідок екстракції какао-масла з відходів лушпайок, оболонок чи шкірочки, що містять шматочки ядра, або з цілих бобів). Ця макуха містить частинки оболонок, плівок чи шкірочки і тому непридатна для виробництва порошку або шоколаду.

 

До цієї товарної позиції не включається какао-макуха без лушпайок, оболонок і шкірочки, одержувана внаслідок екстракції какао-масла з какао-пасти (товарна позиція 1803).

 

Пояснення до товарної позиції 1803:

 

1803 

Какао-паста, знежирена або незнежирена: 

1803 10 00 00

- незнежирена 

1803 20 00 00

- повністю або частково знежирена 

 

Какао-пасту одержують шляхом подрібнення смажених какао-бобів (очищених від лушпайок, оболонок, шкірочки і зародків) між нагрітими жорнами чи дисковими дробарками. Під час затвердіння одержаний продукт формують у вигляді таблеток, грудок чи брикетів. У цьому стані паста може бути використана в кондитерській промисловості, але зазвичай її застосовують для виробництва какао-масла, какао-порошку і шоколаду.

 

До цієї товарної позиції включається також какао-паста, повністю або частково знежирена (какао-макуха); вона використовується для виробництва порошку чи шоколаду, або в деяких випадках для виробництва теоброміну.

 

До цієї товарної позиції не включається какао-паста, що містить добавки цукру або інших підсолоджувальних речовин (товарна позиція 1806).

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

Ця товарна позиція включає какао-пасту, у тому числі в шматках, але оброблену лужними речовинами для підвищення її розчинності. Ця товарна позиція не включає какао-пасту, оброблену в цей спосіб, але яка має вигляд порошку (товарна позиція 1805 00 00).

 

Пояснення до товарної позиції 1804:

 

1804 00 00 00

Какао-масло, какао-жир 

 

Какао-масло – це жирова речовина, що міститься в какао-бобах, яку одержують зазвичай шляхом гарячого пресування пасти або цілих какао-бобів. Какао-масло низької якості, частіше називане какао-жир, одержують із зіпсованих бобів чи з різного роду відходів (лушпайок, оболонок, пилу і т.д.) або пресуванням, або екстрагуванням відповідними розчинниками.

 

При кімнатній температурі какао-масло – зазвичай тверда речовина, злегка масляниста, білого кольору; запахом воно нагадує какао і має приємний смак. Зазвичай його імпортують у плитках і використовують для виготовлення шоколаду (для збагачення какао-пасти), для виробництва кондитерських виробів (для приготування деяких солодощів), у парфумерії (для добування ефірних олій методом анфлеражу), для виробництва косметики та у фармації (для приготування мазей, свічок і т.д.).

 

Пояснення до товарної позиції 1805:

 

1805 00 00 

Какао-порошок, без додання цукру чи інших підсолоджувальних речовин: 

1805 00 00 10 

- в упаковках, масою нетто 10 кг і більше 

1805 00 00 90 

- інше 

 

Какао-порошок одержують шляхом помелу частково знежиреної какао-пасти, що відноситься до товарної позиції 1803.

 

До цієї товарної позиції включається лише какао-порошок без добавок цукру або інших підсолоджувальних речовин. До цієї товарної позиції включається, серед іншого (inter alia), какао-порошок, одержуваний після оброблення ядра какао-бобів, пасти чи какао-порошку лужними речовинами (карбонатом натрію або калію і т.д.) для підвищення його розчинності (розчинне какао).

 

Какао-порошок, що містить добавки цукру чи інших підсолоджувальних речовин, і какао-порошок, в який додані сухе молоко або пептони, включається до товарної позиції 1806. Проте лікарські засоби, в яких какао-порошок просто виконує роль носія чи розчинника для лікарських речовин, включаються до товарної позиції 3003 або 3004.

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

Какао-порошок, до якого додано невелику кількість лецитину (приблизно 5 мас.%), залишається в цій товарній позиції, оскільки ця добавка додається  з метою збільшення здатності какао-порошку утворювати дисперсію в рідині, чим полегшується приготування напоїв на основі какао (розчинного какао).

 

Пояснення до товарної позиції 1806:

 

1806

Шоколад та iншi готовi харчовi продукти з вмiстом какао:

1806 10

- какао-порошок, з доданням цукру чи iнших пiдсолоджувальних речовин:

1806 10 15 00

- - без вмiсту цукрози або з вмiстом менш як 5 мас.% цукрози (включаючи iнвертний цукор, перерахований на цукрозу) чи iзоглюкози, перерахованої на цукрозу

1806 10 20 00

- - з вмiстом 5 мас.% або більше, але менш як 65 мас.% цукрози (включаючи iнвертний цукор, перерахований на цукрозу) чи iзоглюкози, перерахованої на цукрозу

1806 10 30 00

- - з вмiстом 65 мас.% або більше, але менш як 80 мас.% цукрози (включаючи iнвертний цукор, перерахований на цукрозу) чи iзоглюкози, перерахованої на цукрозу

1806 10 90 00

- - з вмiстом 80 мас.% або бiльше цукрози (включаючи iнвертний цукор, перерахований на цукрозу) чи iзоглюкози, перерахованої на цукрозу

1806 20

- інші готовi вироби у вигляді блоків, плиток чи батонів, масою понад 2 кг або в рiдкому станi, у виглядi пасти чи порошку, у гранулах або іншому аналогічному вигляді, якi мiстяться в контейнерах або в первинній упаковці, масою нетто понад 2 кг:

1806 20 10 00

- - з вмiстом 31 мас.% або бiльше какао-масла чи з вмiстом у сумi
31 мас.% або бiльше какао-масла і молочного жиру

1806 20 30 00

- - з вмiстом у сумi 25 мас.% або бiльше, але менш як 31 мас.% какао-масла та молочного жиру

 

- - iншi:

1806 20 50 00

- - - з вмiстом  18 мас.% або бiльше какао-масла

1806 20 70 00

- - - крихти молочного шоколаду

1806 20 80 00

- - - шоколадна глазур

1806 20 95 00

- - - iншi

 

- iншi, у вигляді блоків, плиток чи батонів:

1806 31 00 00

- - з начинкою

1806 32

- - без начинки:

1806 32 10 00

- - - з доданням зерен зернових культур, горiхiв або плодів

1806 32 90 00

- - - iншi

1806 90

- iншi:

 

- - шоколад i шоколаднi вироби:

 

- - - шоколаднi цукерки, з начинкою або без начинки:

1806 90 11 00

- - - - якi мiстять алкоголь

1806 90 19 00

- - - - iншi

 

- - - iншi:

1806 90 31 00

- - - - з начинкою

1806 90 39

- - - - без начинки:

1806 90 39 10

- - - - - вироби з вмістом  неїстiвних ігор або сувенірів

1806 90 39 90

- - - - - інші

1806 90 50 00

- - кондитерськi вироби з цукру та їх замiнники, виготовлені з цукрозамінників, з вмістом какао

1806 90 60 00

- - пасти, що мiстять какао

1806 90 70 00

- - готовi вироби, що мiстять какао та використовуються для виробництва напоїв

1806 90 90 00

- - iншi

 

Шоколад складається переважно з какао-пасти і цукру чи інших підсолоджувальних речовин, зазвичай з ароматичними добавками та какао-масло; у деяких випадках какао-порошок і олія можуть замінити какао-пасту. Іноді додають також молоко, каву, фундук, мигдаль, апельсинову цедру і т.п.

 

Шоколад і шоколадні вироби можуть бути розфасовані або у вигляді блоків, плиток чи батонів, пластинок, таблеток, пастилок, крокетів, гранул чи порошку, або у вигляді шоколадної продукції з начинкою з крему, фруктів, лікеру і т.д.

 

До цієї товарної позиції включаються також усі кондитерські вироби з цукру, що містять какао в будь-якій пропорції (включаючи шоколадну нугу), підсолоджений какао-порошок, шоколадний порошок, шоколадну пасту, та взагалі всі харчові вироби, що містять какао (крім тих, які виключені відповідно до Загальних положень до цієї групи).

 

Шоколад, збагачений вітамінами, також включається до цієї товарної позиції.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) білий шоколад (який складається з какао-масла, цукру і сухого молока) (товарна позиція 1704);

 

(b) сухе печиво та інша випічка, глазуровані шоколадом (товарна позиція 1905).

 

Пояснення до товарної підпозиції:

 

1806 31

У цій товарній підпозиції термін “з начинкою” стосується блоків, плиток чи батонів, які складаються з центральної частини, яка виготовляється, наприклад з крему, цукрової кірки, сушених кокосів, фруктів, фруктової пасти, лікерів, марципану, горіхів, нуги, карамелі, або сумішей цих продуктів, покритої шоколадом. Суцільні блоки, пластини або плитки шоколаду, що містять, наприклад зернові культури, фрукти або горіхи (цілі або подрібнені), повністю залиті шоколадом, не розглядаються як шоколад “з начинкою”.

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

У товарній позиції 1806 тільки продукти, які містять какао-боби, какао-пасту або какао-порошок, вважаються такими, що містять какао.

 

1806 20 10

Ця товарна категорія включає продукти, зазвичай, відомі як “шоколадні глазурі” і “молочно-шоколадні глазурі”.

 

1806 20 30

 

Ця товарна категорія включає продукти, загально відомі як “молочний шоколад”.

 

1806 20 50

 

Ця товарна категорія включає продукти, загально відомі як “простий шоколад”.

 

1806 20 70

 

Крихти молочного шоколаду одержуються вакуумним сушінням однорідної водної суміші цукру, молока і какао; вона, зазвичай, використовується для виготовлення молочного шоколаду. Вона може набувати форму неоднакових, крихких грудок або бути у вигляді порошку. Крихти молочного шоколаду, зазвичай, містять 35-70 мас. % цукру, 15-50 мас. % твердих молочних речовин та 5-30 мас. % какао.

 

Спеціальний процес виготовлення крихт спричинює кристалізацію цих інгредієнтів.

 

1806 20 95

 

Ця товарна категорія включає готові вироби з какао, зокрема, пасту праліне і шоколад для намащування.

 

1806 31 00

Дивись Пояснення до товарної підпозиції 1806 31.

 

1806 32 10

 

Ця товарна категорія включає суцільні блоки, плитки та батони шоколаду, які містять зерна зернових культур, горіхів або фруктів, подрібнені чи ні, розподілені по всьому об’єму шоколаду.

 

1806 90 11 і 1806 90 19

 

До терміна “з начинкою” застосовуються Пояснення до товарної підпозиції 1806 31 з внесенням відповідних змін (mutatis mutandis).

 

Ці товарні категорії включають продукти, які зазвичай можна за один раз положити в рот, і до яких належать:

 

— шоколадні вироби з начинкою; або

 

— комбінація шоколаду з будь-якими їстівними речовинами, які розташовані шарами; або

 

— суміш шоколадних виробів з будь-яким їстівним продуктом.

 

1806 90 11

 

Набори шоколадних виробів, в яких деякі цукерки містять етиловий спирт, а деякі ні, класифікуються відповідно до Основних правил інтерпретації 3 (b).

 

1806 90 19

Дивись Пояснення до товарної категорії 1806 90 11.

 

1806 90 31

 

До терміна “з начинкою” застосовуються Пояснення до товарної підпозиції 1806 31 з внесенням відповідних змін.

 

Ця товарна позиція включає шоколадні пасхальні яйця з начинкою та інші нові форми з начинкою.

 

 

1806 90 39

 

Ця товарна категорія включає шоколадні вермішель, пластівці і т. п., а також суцільні або порожнисті шоколадні яйця та фігурки.

 

1806 90 50

 

Ця товарна категорія включає кондитерські вироби з цукру товарної позиції 1704, наприклад, ірис (цукерки з вареного цукру та масла) і зацукровані продукти, до яких було додане какао.

 

1806 90 60

 

Ця товарна категорія включає шоколадні пасти у первинних упаковках масою нетто 2 кг або менше.

 

1806 90 90

 

Ця товарна категорія включає певні порошки, які містять какао, для виготовлення кремів, харчового морозива, десертів та аналогічних готових продуктів, на які поширюються винятки, встановлені в Загальних положеннях  до цієї групи.

 

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться