Отключить рекламу

Подпишитесь!


382 Печатать

Група 65 Головні убори та їх частини

Примітки:

1. До цієї групи не включаються:

 

(а) головні убори, що використовувались, товарної позиції 6309;

 

(b) головні убори з азбесту (товарна позиція 6812); або

 

(c) головні убори іграшкові, наприклад капелюхи для ляльок або карнавальні вироби групи 95.

 

2. До товарної позиції 6502 не включаються шиті капелюшні напівфабрикати, за винятком капелюшних напівфабрикатів, зшитих із смужок по спіралі.

 

Загальні положення

 

Крім виробів, перерахованих у наведених нижче пунктах, до цієї групи включаються капелюшні напівфабрикати, капелюшні форми, заготовки для капелюхів і ковпаки, а також капелюхи та інші головні убори будь-яких фасонів і типів, незалежно від того, з якого матеріалу вони виготовлені і для яких цілей призначені (для повсякденного носіння, для театру, маскування, захисту і т.д.).

 

До цієї групи також включаються сітки для волосся з будь-якого матеріалу та деякі спеціальні пристосування для головних уборів.

 

Капелюхи та інші головні убори цієї групи можуть бути прикрашені будь-якою обробкою з будь-якого матеріалу, включаючи обробку, виготовлену з матеріалів групи 71.

 

До цієї групи не включаються:

 

(а) головні убори для тварин (товарна позиція 4201);

 

(b) шалі, шарфи, мантильї, вуалі та аналогічні вироби (товарна позиція 6117 або 6214);

 

(c) головні убори, що мають помітні ознаки використання (носіння) та постачаються навалом (без упаковки) або у тюках, мішках чи аналогічних упаковках (товарна позиція 6309)

 

(d) перуки та аналогічні вироби (товарна позиція 6704);

 

(e) головні убори з азбесту (товарна позиція 6812);

 

(f) капелюхи для ляльок, інші іграшкові головні убори або карнавальні вироби (група 95);

 

(g) різна фурнітура, використовувана для оброблення капелюхів (пряжки, значки, емблеми, пір’я, штучні квіти і т.п.), у тих випадках, коли вона не є складовим елементом головного убору (відповідні товарні позиції).

 

Пояснення до товарної позиції 6501:

 

6501 00 00 00

Капелюшнi форми, капелюшні заготівки та ковпаки, неформовані, без полів; плоскi та цилiндричнi заготівки (включаючи повздовжнiй розрiз) з фетру

 

(А) Капелюшні форми, капелюшні заготівки та ковпаки з фетру, неформовані і без полів.

 

Фетрові пухові капелюшні форми, капелюшні заготівки і ковпаки звичайно виготовляються з пуху кроля, зайця, а також з волоса ондатри, нутрії або бобра; шерстяні фетрові форми і т.д. звичайно виготовляються з шерсті або волоса вікуньї, верблюда (включаючи дромадера) і т.п. У деяких випадках фетри виготовляються з суміші цих матеріалів, іноді з доданням хімічних волокон.

 

Після відповідної обробки пух або волос наноситься рівним шаром на конусоподібний чесальний агрегат за допомогою всмоктувального пристрою, а у випадку шерстяних волокон шерстяний прочіс сплітається на подвійному конусі. (Таку капелюшну форму потім у самому широкому місці розрізають на дві половини, одержуючи два конусоподібних ковпаки). Після волого-теплової обробки гарячою водою або парою форми знімаються з болванок. На цій стадії форми є все ще нерівномірно зваленими (тобто їхня якість не відповідає стандартам міжнародної торгівлі) і для поліпшення їхньої якості вони піддаються ряду операцій валки та усадки для щільного звалювання та одержання конусоподібної форми заготівок.

 

До цієї товарної позиції також включаються капелюшні заготівки, верх яких розтягується для одержання круглої тулії, у деяких випадках з паралельними стінками, а частіше з похилими стінками і виступаючими полями. Останні відрізняються від формованих ковпаків тим, що якщо їх поставити вертикально на плоску поверхню, то поля не знаходяться стосовно тулії приблизно під прямим кутом (див. товарну позицію 6505). Деякі з таких неформованих капелюшних заготовок, ковпаків і т.д., розглянутих у цій товарній позиції, іноді називаються напівкапелінами. (Проте вироби, називані повними капелінами, піддаються процесу формування і розглядаються в товарній позиції 6505).

 

Класифікація, наведена в цій товарній позиції, не залежить від таких процесів як обробка поверхні наждаковим папером, фарбування чи ущільнення.

 

До цієї товарної позиції також включаються дуже легкі і тонкі види фетру, відомі як хусткові чи “сорочкові” фетри і використовувані для прикріплення до твердої основи капелюхів.

 

(B) До цієї товарної позиції також включаються:

 

(1) Фетрові плоскі заготівки, які виготовляються спочатку у вигляді конусів з широкою основою, а потім витягаються до утворення плоских дисків діаметром приблизно 60 см. Такі фетрові диски часто розрізаються на куски, а потім зшиваються за формою головного убору. Військові чи інші формені кашкети шиються з фетру подібним способом.

 

(2) Фетрові циліндричні заготівки, які виготовляються з пуху на циліндричних формах (висотою 40 – 50 см і близько 100 см по окружності) за допомогою усмоктування за технологією, подібної до технології виготовлення конусів з пухового фетру. Вони, як правило, використовуються виробниками капелюхів і включаються до цієї товарної позиції незалежно від того, чи мають вони циліндричну форму чи подовжньо розрізаються на чотирикутні заготівки. Прямокутні фетрові заготовки розрізаються потім на куски і використовуються як оздоблення або зшиваються разом за формою головного убору.

 

Пояснення до товарної позиції 6502:

 

6502 00 00 00

Капелюшнi напiвфабрикати, плетенi або виготовленi сполученням смужок з рiзних матерiалiв, неформованi, без полів, без підкладки та оздоблення

 

До цієї товарної позиції включаються капелюшні напівфабрикати, неформовані та без полів, без підкладки і без оздоблення, виготовлені або:

 

(1) Безпосередньо шляхом переплетення волокон чи смужок з будь-якого матеріалу (особливо соломки, великостеблових трав, пальмових волокон, волокон рафії, сизалю, смужок паперу, смужок пластмаси або смужок деревини). Переплетення таких матеріалів може здійснюватися різними способами, включаючи “плетення” або розташування пучка волокон чи смужки вертикально по центру тулії і переплетення вертикальних волокон по спіралі горизонтальними волокнами або смужкою. У процесі плетіння додаються нові радіальні волокна або смужка в міру того, як збільшується відстань від центра.

 

або

 

(2) За умови відповідності Примітки 2 до цієї групи шляхом скріплення смужок (які, як правило, не перевищують завширшки 5 см) будь-якого матеріалу (наприклад, плетених або інших смужок з фетру чи іншого текстильного матеріалу, мононитки чи пластмас), як правило, зшиванням смужок по спіралі, починаючи від тулії, і таким чином, що кожен виток спіралі накладається на попередній, або розташовуючи плетені смуги так, що вони зчіплюються нерівними краями, і потім скріплюючи їх нитками.

 

Завдяки такому методу плетення або скріплення смужок, капелюшні напівфабрикати, розглянуті в цій товарній позиції, на відміну від виробів, зазначених у товарній позиції 6501, часто мають чітко виражену лінію розмежування між тулією і полями, які, у деяких випадках, можуть розташовуватися приблизно під прямим кутом один до одного. Капелюшні напівфабрикати такого роду іноді носять саме в такому вигляді (наприклад, на пляжі чи за містом), але оскільки вони не формуються і не мають прироблених полів, вони включаються до цієї товарної позиції за умови, що вони не мають підкладки або оздоблення.

 

Від формованих напівфабрикатів вони відрізняються головним чином тим, що формовані напівфабрикати, як правило, внаслідок формування мають тулію овальної форми (див. пояснення до товарної позиції 6504).

 

На класифікацію в цій товарній позиції не впливають такі процеси як фарбування, відбілювання, відрізання або заправлення виступаючих кінців плетінки, а також процеси, призначені лише для відновлення первинної форми напівфабрикату (наприклад, надання круглої форми) після відбілювання, фарбування і т.д.

 

 Проте слід зазначити, що в тих випадках, коли неформовані капелюшні напівфабрикати, які включаються до цієї товарної позиції, мають підкладку або оздоблення, вони класифікуються як капелюхи в товарній позиції 6504.

 

[6503]

 

 

Пояснення до товарної позиції 6504:

 

6504 00 00 00

Капелюхи та iншi головнi убори, плетенi або виготовленi сполученням смужок з рiзних матерiалiв, з пiдкладкою або без пiдкладки, з оздобленням або без оздоблення

 

До цієї товарної позиції включаються переважно капелюхи та інші головні убори, виготовлені з капелюшних напівфабрикатів товарної позиції 6502 і піддані формуванню для надання форми, виробленню полів, посадці на підкладку чи оздобленню.

 

Формування капелюшних напівфабрикатів здійснюється методом пресування або прасування на болванці після оброблення виробу желатином, шліхтою, клеїльними речовинами і т.п. для надання більшої жорсткості з виворітної сторони. У процесі формування тулії надається овальна форма потрібних розмірів і в той же час більш чіткої конфігурації набувають поля капелюха.

 

Після процесу формування полям надається необхідна форма.

 

Формовані капелюшні напівфабрикати не слід плутати з напівфабрикатами, які не пройшли оброблення формуванням (товарна позиція 6502), незважаючи на те, що неформовані капелюшні напівфабрикати в деяких випадках можна носити і без оброблення (наприклад, на пляжі чи за містом).

 

Після процесу формування і, якщо це потрібно, надання форми полям, капелюхи і головні убори піддають заключним оздоблювальним операціям (наприклад, насаджують на підкладку, прикрашають стрічками і капелюшними стрічками, тасьмою, що зав'язується під підборіддям, і декоративними аксесуарами, такими як штучні квіти, фрукти, листя, шпильки та пір’я).

 

Крім вищезгаданих виробів, до цієї товарної позиції також включаються:

 

(1) Капелюхи та інші головні убори найрізноманітніших фасонів, виготовлені капелюшними майстрами з капелюшних напівфабрикатів товарної позиції 6502, неформовані і без зроблених полів.

 

(2) Капелюхи та інші головні убори, виготовлені безпосередньо скріпленням смужок будь-якого матеріалу (крім капелюшних форм товарної позиції 6502, одержуваних зшиттям смужок по спіралі і які можна носити як капелюхи без подальшого оброблення).

 

(3) Капелюшні напівфабрикати товарної позиції 6502, просто відформовані або з оформленими полями, а також капелюшні напівфабрикати неформовані та без полів, але з підкладкою чи оздобленням (стрічкою, шнуром і т.д.).

 

Додаткові пояснення до товарної категорії:

 

6504 00 00

 

            Термін “капелюхи та інші головні убори з підкладкою та оздобленням” означає вироби з суцільною або частковою підкладкою, незалежно від того, чи зроблені ці підкладки або оздоблення з того самого матеріалу, що і головний убір.

 

Оздобленням вважається, наприклад, таке: підкладки, головні пов’язки (з натуральної шкіри або з будь-якого іншого матеріалу), стрічки на полях, стрічки для капелюхів, тасьми, пряжки, ґудзики, кабошони, значки, пір’я, декоративні шви, штучні квіти, мереживо, банти з тканини або з тасьми тощо.

 

Пояснення до товарної позиції 6505:

 

6505 00

Капелюхи та інші головні убори трикотажні машинного або ручного в’язання, або виготовлені з одного суцільного полотнища (але не із смужок) з мережива, фетру або іншого текстильного матеріалу, з підкладкою або без підкладки, з оздобленням або без оздоблення; сітки для волосся з будь-яких матеріалів, з підкладкою або без підкладки, з оздобленням або без оздоблення:

6505 00 10 00

- з фетру хутряного або з фетру вовняного та хутряного, виготовлені з капелюшних заготівок, ковпаків або плоских заготівок товарної позиції 6501

 

- інші:

6505 00 30 00

- - кашкети, кепки з козирками

6505 00 90 00

- - iншi

 

До цієї товарної позиції включаються капелюхи і головні убори (з підкладкою або без підкладки, з оздоблення або без оздоблення), виготовлені безпосередньо на трикотажній машині або ручним в'язанням (як валяні, так і неваляні), а також виготовлені з мережива (мереживних полотнищ), фетру або інших текстильних матеріалів в куску, незалежно від того, які стадії оброблення пройшов матеріал, з якого виготовлений виріб (промаслення, оброблення воском, прогумовування чи інші види просочення або нанесення покриттів).

 

До цієї товарної позиції також включаються шиті капелюшні напівфабрикати, але не напівфабрикати капелюхів чи інших головних уборів зі зшитих або іншим способом скріплених плетінок чи смужок (товарна позиція 6504). До цієї товарної позиції включаються фетрові капелюхи та інші головні убори з фетру, виготовлені з заготовок ковпаків чи плоских заготовок (фетрових дисків) товарної позиції 6501, включаючи також ковпаки, піддані лише процесу формування, та ковпаки з полями.

 

Вироби включаються до цієї товарної позиції незалежно від того, мають вони чи не мають підкладку або оздоблення.

 

Вони включають:

 

(1) Капелюхи з оздобленням або без оздоблення стрічками, капелюшними шпильками, пряжками, штучними квітами, листям чи фруктами, пір’ями або іншим оздобленням з будь-якого матеріалу.

 

Головні убори з пір’я або штучних квітів до цієї товарної позиції не включаються (товарна позиція 6506).

 

(2) Берети, капори, ярмулки та аналогічні вироби. Такі вироби, як правило, виготовляються безпосередньо на трикотажній машині або ручним в'язанням і часто звалюються (наприклад, берети).

 

(3) Деякі східні головні убори (наприклад, фески). Такі головні убори звичайно виготовляються безпосередньо на трикотажній машині або ручним в'язанням і часто звалюються.

 

(4) Кашкети всіляких типів (формені кашкети і т.д.).

 

(5) Службові та церковні головні убори (митри, головні убори католицьких священиків, академічні шапочки з плоским квадратним верхом і т.д.).

 

(6) Головні убори, виготовлені з тканин, мережива, тюлю і т.д., такі як кухарські ковпаки, покривала для черниць, шапочки для медсестер та офіціанток і т.д., які мають яскраво виражений характер головного убору.

 

(7) Пробкові або тропічні шоломи, покриті текстильним матеріалом.

 

(8) Зюйдвестки (шапочки для моряків).

 

(9) Каптури.

 

Знімні каптури для плащів, пелерин і т.д., що постачаються разом з одягом, до якого вони відносяться, до цієї товарної позиції не включаються і підлягають класифікації разом з одягом, частиною якого вони є, відповідно до матеріалу, з якого одяг виготовлений.

 

(10) Циліндри та оперні капелюхи.

 

До цієї товарної позиції також включаються сітки для волосся та аналогічні вироби. Їх виготовляють з будь-якого матеріалу, як правило, з тюлевих або інших сітчастих трикотажних полотнищ машинного чи ручного в'язання або людського волосся.

 

Додаткові пояснення до товарної позиції:

 

Щодо класифікації тюрбанів дивись Додаткові пояснення до товарної категорії 6307 90 99.

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

6505 00 10

 

“Пуховий фетр” означає фетр, вироблений з хутра кроля, зайця, ондатри, нутрії, бобра, видри або подібного короткошерстого хутра.

 

“Вовняний та хутровий фетр” може бути виготовлений з простої суміші вовни та хутра в будь-якій пропорції, або за іншої комбінації цих двох матеріалів (наприклад, вовняний фетр, вкритий шаром хутра).

 

Пуховий фетр і вовняно-хутровий фетр можуть також містити інші волокна (наприклад, синтетичні або регенеровані текстильні волокна).

 

6505 00 30 - 6505 00 90

 

До цієї товарної категорії включаються вироби з вовняного фетру з доданням або без додання інших волокон (наприклад, синтетичних або регенерованих текстильних волокон), отже вироби з вовняно-хутрового фетру включаються до товарної категорії 6505 00 10.

 

“Вовняний фетр” означає фетр, вироблений з вовни або з хутра, що має певну схожість з вовною (наприклад, волосся вікуньї, верблюда, теляти, корови тощо).

 

Пояснення до товарної позиції 6506:

 

6506

Іншi головнi убори та капелюхи, з пiдкладкою або без пiдкладки, з оздобленням або без оздоблення:

6506 10

- захиснi головнi убори:

6506 10 10 00

- - з пластмаси

6506 10 80 00

- - з iнших матерiалiв

 

- iншi:

6506 91 00 00

- - з гуми або полімерних матеріалів

6506 99

- - з iнших матерiалiв:

6506 99 10 00

- - - з фетру хутряного або з фетру вовняного та хутряного, виготовлені з капелюшних заготівок, ковпаків або плоских заготівок товарної позиції 6501

6506 99 90 00

- - - інші

 

 

До цієї товарної позиції включаються всі капелюхи та головні убори, не розглянуті в попередніх товарних позиціях цієї групи або в групах 63, 68 чи 95. До неї включаються, зокрема, захисні головні убори (наприклад, для занять спортом, шоломи для військових або пожежників, мотоциклістів, шахтарів або будівельників) незалежно від того, чи є в них спеціальна стьобана підкладка чи, у деяких випадках, мікрофони або навушники.

 

До цієї товарної позиції також включаються:

 

(1) Капелюхи та головні убори з гуми або пластмаси (наприклад, купальні шапочки, каптури).

 

(2) Капелюхи та головні убори з натуральної шкіри або композиційної шкіри.

 

(3) Капелюхи та головні убори з натурального хутра або штучного хутра.

 

(4) Капелюхи та головні убори з пір’я або штучних квітів.

 

(5) Капелюхи та головні убори з металу.

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

6506 99 10

 

Застосовуються пояснення до товарної підкатегорії 6505 00 10 при внесенні необхідних змін (mutatis mutandis).

 

6506 99 90

 

Дивись пояснення до товарних підкатегорій 6505 00 30 - 6505 00 90.

 

Пояснення до товарної позиції 6507:

 

6507 00 00 00

Стрічки, прокладки, пiдкладки, чохли, основи, каркаси для капелюхів, козирки та зав’язки для головних уборiв

 

До цієї товарної позиції включаються лише такі додаткові речі для головних уборів:

 

(1) Капелюшні стрічки для закріплення з виворітного боку до краю тулії. Як правило, такі стрічки виготовляють зі шкіри, але їх можна також виготовляти з композиційної шкіри, клейонки або іншого матеріалу з покриттям. Вони розглядаються в цій товарній позиції лише в тому випадку, якщо розрізані на відрізки потрібної довжини або будь-яким іншим способом підготовлені до використання у виготовленні головних уборів. На таких стрічках часто вказується ім'я виробника капелюха і т.п.

 

(2) Підкладки та частини підкладок, як правило, які виготовляють з текстильного матеріалу, а також, у деяких випадках, з пластмаси, натуральної шкіри і т.п. На них також можуть вказуватися ім'я виробника капелюха та інші дані.

 

Слід зазначити, що ярлики, типу призначених для прикріплення до виворітного боку тулії капелюха і т.д., не включаються до цієї товарної позиції.

 

(3) Чохли, як правило, з текстильного матеріалу або пластмаси.

 

(4) Капелюшні основи; такі основи можуть складатися з твердої тканини, що не збігається, (наприклад, клеєне полотно-бортівка), картону, пап'є-маше, пробки, рослинного матеріалу, металу і т.д.

 

(5) Каркаси для капелюхів, наприклад, дротяні каркаси (іноді покриті оболонкою з текстильного або іншого матеріалу) і пружинні каркаси для оперних капелюхів.

 

(6) Козирки (наприклад, для формених чи інших кашкетів). Козирки, переважно призначені для захисту очей, розглядаються як головні убори лише в тому випадку, якщо вони прикріплені до будь-якої частини головного убору (тулії). У противному випадку класифікація козирків проводиться відповідно до матеріалу, з якого вони виготовлені.

 

(7) Ремінці для зав'язування під підборіддям (капелюшні зав'язки); вузькі смуги або стрічки (включаючи плетені стрічки) зі шкіри, текстильного матеріалу, пластмаси і т.д. Вони звичайно виготовляються таким чином, що можна регулювати їхню довжину. Вони також можуть бути декоративною прикрасою капелюха. Ремінці для зав'язування під підборіддям розглядаються в цій товарній позиції лише в тому випадку, якщо вони готові для приєднання до головного убору.

 

Додаткові пояснення до товарної позиції:

 

До цієї товарної позиції не включаються  в’язані головні пов’язки типу використовуваних спортсменами для поглинання поту (товарні категорії 6117 80 10 і 6117 80 80).

 

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться