Отключить рекламу

ПОДАРОК

950 грн. Бесплатно
638 Печатать

Група 82 Інструменти, ножові вироби, ложки та виделки з недорогоцінних металів; їх частини з недорогоцінних металів

Примітки:

1. За винятком паяльних ламп, переносних горнів, шліфувальних кругів з опорними рамами, манікюрних та педикюрних наборів та виробів товарної позиції 8209, до цієї групи включаються лише вироби з лезом, різальною кромкою, робочою поверхнею або іншою робочою частиною з:

(а) недорогоцінних металів;

(b) твердих сплавів або металокераміки;

(c) дорогоцінного або напівдорогоцінного каміння (природного, синтетичного чи реконструйованого), на підкладці з недорогоцінного металу, твердого сплаву або металокераміки; або

(d) абразивних матеріалів на підкладці з недорогоцінного металу, за умови, що вироби мають різальні зубці, канавки, борозни та аналогічні робочі частини з недорогоцінних металів, які зберігають свої власти­вості та функції після нанесення абразивних матеріалів.

2. Частини виробів з недорогоцінних металів, включених до цієї групи, класифікуються разом з виробами, до яких вони належать, крім конкретно названих елементів і держаків для ручних інструментів товарної позиції 8466. Однак частини загального призначення, як зазначено у Примітці 2 до Розділу XV, до цієї групи не включаються.

Головки, леза і різальні пластини електричних бритв та електричних машинок для підстригання волосся включаються до товарної позиції 8510.

3. Набори, що складаються з одного або кількох ножів товарної позиції 8211 і принаймні такої самої кількості інших виробів товарної позиції 8215, включаються до товарної позиції 8215.

 

Загальні положення

 

До цієї групи включаються деякі спеціальні види виробів з недорогоцінного металу, інструменти, приладдя інструментів, ножові вироби, столові прибори і т.п., які не ввійшли в попередні групи Розділу XV і не є устаткуванням чи приладами Розділу XVI (див. нижче), приладами чи апаратурою групи 90, а також виробами товарної позиції 9603 або 9604.

До цієї групи включаються:

(А) Інструменти, які, крім визначених конкретних виробів (наприклад, полотен для механічних пилок), є ручними (товарні позиції 8201 – 8205).

(B) Інструменти, зазначені в двох або більше товарних позиціях 8202 – 8205, подані у вигляді наборів для роздрібного продажу (товарна позиція 8206).

(C) Змінні частини для ручного інструменту, верстатів або для ручних інструментів з механічним приводом (товарна позиція 8207), ножі і різальні леза для машин або механічних пристроїв (товарна позиція 8208) і пластини, бруски, наконечники та аналогічні вироби для інструментів (товарна позиція 8209).

(D) Вироби ножові (незалежно від того, чи призначені вони для професійного, особистого чи побутового використання), деякі механічні побутові пристрої, ложки і виделки та аналогічні столові і кухонні прибори (товарні позиції 8210 – 8215).

Загалом до цієї групи включаються інструменти, використання яких може здійснюватися вручну, незалежно від того, містять вони чи не містять прості механізми, такі як зубчаста передача, заводні ручки, плунжери, черв'ячні механізми або важелі. Проте пристрої, якщо вони призначені для кріплення на верстаті, стіні і т.п. або якщо внаслідок своєї ваги, розміру чи зусилля, необхідного для їхнього застосування, оснащені опорними плитами, стійками, опорними рамами і т.п. для установлення їх на підлозі, верстаті і т.п., зазвичай включаються в групу 84.

Отже, ручний дриль, якого робітник вільно утримує в руці без опори, є інструментом, що включається до товарної позиції 8205, незважаючи на те, що він має звичайний механічний привід; проте дриль, призначений для кріплення до стійки або опорної конструкції, відноситься до товарної позиції 8459. Аналогічно ножиці-гострозубці для різання металу включаються до товарної позиції 8203, у той час як гільйотинні ножиці, які мають стійку або опорну плиту, відносяться до товарної позиції 8462, навіть якщо вони використовуються вручну.

Проте це правило має виключення як у той, так і в іншій бік залежно від властивостей пристроїв. Так, лещата, шліфувальні круги з опорними рамами і переносними горнами розглядаються окремо в товарній позиції 8205. Аналогічно деякі механічні пристрої (кавомолки, соковижималки, м'ясорубки і т.п.) включаються до товарної позиції 8210, складену за спеціальними критеріями (див. відповідні пояснення нижче). Проте до групи 84 окремо включаються деякі інструменти, використання яких може здійснюватися лише вручну, такі як пристрої для розпилення рідин чи порошків (товарна позиція 8424), пневматичні інструменти (товарна позиція 8467), канцелярські машини для скріплення скобами не пістолетного типу (товарна позиція 8472), при цьому деякі з останніх пристроїв мають невеликі розміри, і навряд чи можна сказати, що в них є опорна плита або опорна рама.

Інструменти, ножові вироби і т.п. зазвичай не включаються в цю групу, якщо їхнє лезо, різальна кромка, робоча поверхня або інша робоча частина виконані не з недорогоцінного металу, карбідів металів (див. пояснення до товарної позиції 2849) чи металокераміки (див. пояснення до товарної позиції 8113); проте за цієї умови вони залишаються в цій групі, навіть якщо вони мають неметалічні ручки, корпуси і т.п. такої маси, що перевищує масу металевої робочої частини (наприклад, дерев'яний рубанок з металевим ножем).

Проте до цієї групи включаються також інструменти, робоча частина яких виготовлена з природного, штучного або реконструйованого дорогоцінного чи напівдорогоцінного каміння (наприклад, чорних алмазів), закріплених на основі з недорогоцінного металу, карбідів металів або металокераміки; більш того в деяких випадках робоча частина може бути виготовлена з недорогоцінного металу, з'єднаного з абразивними матеріалами або покритого ними.

Ці загальні правила мають винятки, якщо мова йде про певні вироби, названі у товарних позиціях (наприклад, переносні горни і шліфувальні круги з опорними рамами). Більш того далеко не всі абразивні інструменти залишаються в цій групі (див. пояснення до товарних позицій 8202 та 8207), оскільки до товарної позиції 6804 включаються шліфувальні круги та аналогічне устаткування (включаючи шліфувальні, точильні, полірувальні, правильні та різальні круги, головки, диски та наконечники) з природних каменів, спечених абразивів чи кераміки, які містять чи не містять осереддя, хвостовики, патрони, осі чи аналогічні частини, виконані з інших матеріалів, але без опорних рам.

Змінні частини з недорогоцінного металу для ручних інструментів, для верстатів або для ручних інструментів з механічним приводом, що не ввійшли в цю групу внаслідок того, що не лише їхня робоча частина виготовлена з матеріалів, перерахованих у примітці 1, зазвичай класифікуються відповідно до матеріалу, з якого виготовлена робоча частина, наприклад, з гуми (група 40), шкіри (група 42), хутра (група 43), пробки (група 45), текстильного матеріалу (група 59), керамічних матеріалів (товарна позиція 6909). Щітки, використовувані у верстатах, відносяться до товарної позиції 9603.

Ідентифіковані частини інструментів, ножових виробів і т.п. з недорогоцінного металу (наприклад, рамні пилки і ножі рубанка), зазвичай відносяться до тієї ж товарної позиції, що і вироби в комплекті. Це правило, проте, не поширюється на частини, зведені в спеціальну товарну позицію. Ланцюги, цвяхи, болти, гайки, ґвинти, заклепки, пружини (наприклад, для секаторів) та інші частини загального призначення, як визначено в примітці 2 до Розділу XV, не входять до цієї групи і включаються у відповідні товарні позиції (групи 73 – 76 та 78 – 81).

Ножові та інші вироби, що включаються до товарної позиції 8208 – 8215, можуть мати незначне оздоблення з дорогоцінного металу або металу, плакованого дорогоцінним металом (наприклад, у вигляді монограми чи смужок); але якщо вони мають інші частини (наприклад, ручки чи леза) з дорогоцінного металу або металу, плакованого дорогоцінним металом, або якщо вони оброблені природними чи культивованими перлами або дорогоцінним чи напівдорогоцінним камінням (природним, штучним чи реконструйованим) (крім тих випадків, коли вони є робочими частинами, як зазначено вище), такі вироби включаються в групу 71).

До цієї групи не включаються:

(а) інструменти, ножиці та інші ножові вироби, що використовуються як медичні, стоматологічні, хірургічні або ветеринарні інструменти чи пристрої (товарна позиція 9018);

(b) інструменти, що без сумніву відносяться до іграшок (група 95).

 

Пояснення до товарної позиції 8201:

 

8201

Інструменти ручні: лопати штикові та совкові, кирки, мотики, сапи, вила та граблі; сокири, сікачі та аналогічні інструменти для рубання; секатори будь-якого типу; коси та серпи, ножі для різання сіна чи соломи, ножиці для підрізання живоплоту, ножиці садові та інші ручні інструменти, що використовуються у сільському господарстві, садівництві або лісовому господарстві:

8201 10 00 00

- лопати штикові та совкові

8201 30 00 00

- кирки, мотики, сапи та граблі

8201 40 00 00

- сокири, сікачі та аналогічні інструменти

8201 50 00 00

- секатори та аналогічні ножиці для роботи однією рукою (включаючи ножиці для розбирання тушки птиці)

8201 60 00 00

- ножиці для підрізання живоплоту, секатори та аналогічні ножиці для роботи двома руками

8201 90 00 00

- інші ручні інструменти, що використовуються в сільському господарстві, садівництві або лісовому господарстві

 

До цієї товарної позиції включаються ручні інструменти, використовувані переважно в сільському господарстві, садівництві або лісовому господарстві, хоча деякі інструменти можуть бути також використані для інших цілей (наприклад, для дорожніх робіт, землекопних робіт, гірських робіт, кар'єрних робіт, теслярських робіт чи в побуті).

До цієї товарної позиції включаються:

(1) Лопати штикові та совкові, включаючи побутові совкові лопати для вугілля і спеціальні типи лопат (наприклад, інструмент для обкопування, для туристів, солдат і т.п.).

(2) Вили.

(3) Мотики, кирки, сапи та граблі, включаючи газонні граблі, комбіновані граблі-культиватори, грубери, прополювальні культиватори і культиватори.

(4) Сокири, сікачі та аналогічний інструмент для рубання, включаючи сокири для лісорубів, ручні сокири, тесаки, сокири-колуни, тесла, пилки та різаки.

(5) Секатори та аналогічні ножиці для роботи однією рукою (включаючи ножиці для розділення птиці). Ці інструменти зазвичай складаються з двох ручок, рухливо скріплених між собою на відстані три чверті від їхньої довжини. Одна з цих ручок часто має на кінці вгнутий, а інша – опуклий різальний край (“дзьоб папуги”); крім того, вони відрізняються від ножиців, включених до товарної позиції 8213, і тим, що не мають кілець для пальців.

Ці інструменти майже завжди мають пружину, що розкриває ручки після різання, і гачок або інше кріплення, що забезпечує можливість легко відкривати або закривати їх однією рукою. Під час різання досить однієї руки, ці інструменти мають дуже потужну дією.

До цієї товарної позиції включаються садові секатори, ножиці для квітів або фруктів; секатори для винограднику з вузькими клиноподібними лезами і т.п.

До цієї товарної позиції, проте, не включаються ножиці секаторного типу, що мають секаторні леза і кільця для пальців (див. пояснення до товарної позиції 8213).

(6) Ножиці для підрізування живоплоту, секатори та аналогічні ножиці для роботи двома руками, включаючи газонні ножиці та гілкорізи.

(7) Інші ручні інструменти, використовувані в сільському господарстві, садівництві або лісовому господарстві. Сюди входять коси, серпи (включаючи гаки для мішків чи снопів), подрібнювачі для сіна або соломи всіх типів; саджалки, сівалки, ямкокопачі, совки і розсадосадильні пристрої; плодознімачі; гребені для корів, гребені для чищення коней і шкребки для свиней; шкребки і ножі для кори; клини для деревини, устаткування лісоруба для укладання колод (гаки, захвати, щипці, багри для колод, кантувальні гаки); пристрої для обрізання крайок газону; ножиці для стрижки овець.

Усі ці інструменти входять до цієї товарної позиції незалежно від наявності ручок.

До цієї товарної позиції також включаються ідентифіковані частини таких інструментів з недорогоцінного металу.

До цієї товарної позиції не включаються:

(а) кліщі для маркування ушей овець та інших тварин (товарна позиція 8203);

(b) колуни для доріг або каменю; ковадла для виправлення клинка коси (товарна позиція 8205);

(c) ножі для обрізання дерев (товарна позиція 8211);

(d) садові катки, борони, сіно- або травокосарки та аналогічні пристрої, включаючи пристрої, які штовхають або тягнуть вручну (група 84);

(e) колуни для льоду (товарна позиція 9506).

 

Пояснення до товарної позиції 8202:

 

8202

Пилки ручні; полотна для будь-яких пилок (включаючи полотна для поздовжнього різання, для прорізування пазів та беззубчасті полотна):

8202 10 00 00

- пилки ручні

8202 20 00 00

- полотна для стрічкових пилок

 

- полотна для циркулярних пилок (включаючи полотна для поздовжнього різання або прорізування пазів):

8202 31 00 00

- - з робочою частиною із сталі

8202 39 00 00

- - інші, включаючи частини

8202 40 00 00

- полотна для ланцюгових пилок

 

- інші полотна для пилок:

8202 91 00 00

- - прямолінійні полотна для пилок по металу

8202 99

- - інші:

8202 99 20 00

- - - для обробки металу

8202 99 80 00

- - - для обробки інших матеріалів

 

До цієї товарної позиції включаються:

(А) Ручні пилки (ножівки) для деревини, металу, каменю або інших матеріалів професійного чи побутового призначення.

Сюди відносяться лучкові пилки, слюсарні ножівки, лобзики та інші пилки з дерев'яними чи металевими лучками; філенчаті пилки, ножівки з обушком або дрібнозубчасті ножівки з обушком, лобзикові пилки; поперечні пилки (зазвичай з ручками на обох кінцях); пилки у формі ножа (складні чи нескладні), використовувані садівниками або шахтарями; спеціальні пилки для годинникарів та ювелірів; комплекти пилок; шарнірні пилки для туристів, військових і т.п.; пилки для шпону; пилки, складені з вусикорізом, при цьому пилка в даному пристрої є головною частиною.

(B) Полотна для пилок усіх типів, для ручних пилок і для верстатів, а також для всіх матеріалів. Сюди входять:

(1) Полотна для стрічкових пилок чи безперервних стрічкових пилок (наприклад, для пильних верстатів для розпилювання деревини).

(2) Полотна для циркулярних пилок (включаючи полотна для пилок подовжнього різання або для прорізування пазів для використання на фрезерних верстатах). Останні відрізняються від фрез відношенням товщини до діаметра, яке менше, ніж для фрез, а також зубцями, що загострюються лише по окружності, як і в звичайних циркулярних пилок, у той час як у фрез – частіше по всій поверхні, або мають вгнуті чи опуклі зубці.

(3) Полотна для ланцюгових пилок (у вигляді ланцюгів) для рубання лісу, розпилювання дерев і т.п. Зубці таких полотен часто мають вставки з карбідів металів або металокераміки.

(4) Прямолінійні полотна для філенчатих пилок, шипорізних пил, слюсарних ножівок і т.п., включаючи полотна для пилок, названих “філігранними пилками” (круглі полотна з насічкою, як у напилка, але використовувані для розпилювання як полотнини лобзика).

(5) Прямолінійні полотна без зубців для каменерізних пилок (беззубчасті) (ковані або оброблені механічно таким чином, щоб бути зовсім пласкими чи рифленими), за умови, що їхні кінці мають отвори або їм надана відповідна форма для кріплення.

(6) Різальні диски, без зубів (диски тертя) для різання металів.

До цієї товарної позиції також включаються заготовки для виготовлення полотен пилок. Такими заготовками вважаються стрічки (штаби) (незалежно від того, нарізані вони за довжиною чи ненарізані) та диски (з центральним отвором для установлення на привідному валу), якщо на них є зубці. Ці вироби зазвичай виготовляються з високовуглецевої сталі.

Полотна пилок можуть мати нарізані зубці або приставні зубці чи сегменти (як, наприклад, у деяких циркулярних пилках). Зубці можуть бути виготовлені цілком з недорогоцінного металу або з недорогоцінного металу з покриттям карбідами металів, алмазами (зокрема, чорними) або в деяких випадках абразивними порошками. У деяких пилках зуби можуть бути замінені алмазами або вставками з карбідів металів, розташованими по окружності диска.

При цьому позбавлені зубців диски з абразивними покриттями по краю (наприклад, для різання мармуру, кварцу чи скла) або з низкою вставок по окружності з абразивного матеріалу, проте, не включаються до цієї товарної позиції (див. пояснення до товарної позиції 6804).

До цієї товарної позиції включаються частини ручних пилок з недорогоцінного металу, подані окремо (наприклад, верстати, лучки, ручки і натяжні пристрої) та зубці і сегменти з зубцями з недорогоцінного металу, призначені для вставляння в полотна пилок.

До цієї товарної позиції не включаються:

(а) троси для різання каменю (зазвичай це трижильний кручений дріт зі спеціальної сталі) (товарна позиція 7312);

(b) прорізні ланцюгові фрези (товарна позиція 8207);

(c) ручні пилки з умонтованим мотором (товарна позиція 8467);

(d) пилки музичні (товарна позиція 9208).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

8202 20 00

            Ця товарна категорія включає полотна, готові до використання (нескінченні стрічкові пилки), та полотна, складені зі смуг невизначеної довжини (за умови, що вони явно призначені для використання як полотна для стрічкових пилок).

            Полотна для стрічкових пилок для обробки металу являють собою дрібнозубі полотна з нерозведеними зубами.

            Полотна для стрічкових пилок для обробки інших матеріалів, крім металу, мають відносно великі зуби, які розведені (тобто окремі зуби дещо поперемінно нахилені вправо і вліво відносно поздовжньої осі полотна).

            Ця товарна категорія не включає полотна без зубів, різальна дія яких забезпечується наявністю абразивів (наприклад, алмазної крихти, штучного корунду) на полотні (товарна позиція 6804).

8202 31 00

            Ця товарна категорія не включає:

            (a) беззубі полотна дискових пилок (товарна категорія 8202 99 20);

            (b) беззубі різальні диски, різальна дія яких забезпечується наявністю абразивів (наприклад, алмазної крихти, штучного корунду) на поверхні (товарна позиція 6804).

 

Пояснення до товарної позиції 8203:

 

8203

Напилки, надфілі, рашпілі, кліщі (включаючи гострозубці), плоскогубці, щипці, пінцети, ножиці для різання металу, труборізи, болторізи, пробійники та аналогічні ручні інструменти:

8203 10 00 00

- напилки, надфілі, рашпілі та аналогічні інструменти

8203 20 00 00

- кліщі (включаючи гострозубці), плоскогубці, пінцети, щипці та аналогічні інструменти

8203 30 00 00

- ножиці для різання металу та аналогічні інструменти

8203 40 00 00

- труборізи, болторізи, пробійники та аналогічні інструменти

 

До цієї товарної позиції включаються такі ручні інструменти:

(А) Напилки, надфілі, рашпілі та аналогічні інструменти (включаючи комбіновані напилки-рашпілі) усіх форм (плоскі, круглі, напівкруглі, квадратні, трикутні, овальні і т.п.), усіх розмірів, для металу, дерева чи інших матеріалів.

(B) Кліщі (включаючи гострозубці), плоскогубці, пінцети, щипці та аналогічні інструменти, включаючи:

(1) Кліщі (наприклад, пломбіри, кліщі для маркування ушей овець та інших тварин, кліщі для газових труб, кліщі для забивання або витягання шплінтів, кліщі для пробивання і заглушування вічок; набори кліщеподібних пилок).

(2) Кліщі (наприклад, ветеринарні та ковальські кліщі).

(3) Пінцети (наприклад, для годинникарів, квіткарів, філателістів, депіляторів).

(4) Цвяходери (щелепного типу, що працюють за принципом подвійного захоплення).

(C) Ножиці для різання металу та аналогічні інструменти, включаючи ножиці бляхаря та інші ножиці для різання листового металу або дроту.

(D) Трубовідрізні пристрої, болторізи, пробійники та аналогічні інструменти, включаючи:

(1) Трубовідрізні пристрої з різальними колесом, болторізні ножиці (болторізи) і гострозубці та кліщеподібні ланцюгові різальні інструменти.

(2) Пробійники, наприклад, діркопробивний інструмент для одежних петель; перфоратори для квитків (крім штемпелів для датування або аналогічних відмітних символів на квитках – товарна позиція 9611); діркопробивний інструмент лимаря, діркопробивний інструмент для матраців і т.п., для перфорування шкіри, повсті (фетру) і т.п., у вигляді щипців або використовуваний із застосуванням молотка (але не звичайні цвяхи чи подібні пробійники).

До цієї товарної позиції не включаються:

(а) пробійники і напилки (включаючи обертові напилки) для верстатів (товарна позиція 8207);

(b) пилки для нігтів, ножиці та щипці для нігтів (товарна позиція 8214);

(c) щипці для цукру (товарна позиція 8215);

(d) механічні ножиці для різання металу (товарна позиція 8462) та конторські перфораційні машини з підставами для кріплення чи встановлення їх на столі і т.п.(товарна позиція 8472);

(e) пристрої для штемпелювання дат або будь-яких інших символів на квитках (товарна позиція 9611).

 

Пояснення до товарної позиції 8204:

 

8204

Ключі гайкові ручні та гайковерти (включаючи гайкові та динамометричні ключі, крім воротків); змінні головки для гайкових ключів з ручками або без них:

 

- ручні гайкові ключі та гайковерти:

8204 11 00 00

- - нерозвідні

8204 12 00

- - розвідні:

8204 12 00 10

- - - що використовуються для промислового складання моторних транспортних засобів

8204 12 00 90

- - - інші

8204 20 00 00

- головки для гайкових ключів з ручками або без них

 

До цієї товарної позиції включаються такі ручні інструменти:

(1) Ручні гайкові ключі (наприклад, з фіксованими або регульованими губками; торцеві гайкові ключі або гайкові ключі з храповиком; гайкові ключі з колінчатою рукояткою); гайкові ключі для велосипедів або автомобілів, для глухарів, гідрантів чи труб (включаючи ланцюгові гайкові ключі для труб); гайкові ключі динамометричні. До цієї товарної позиції, проте, не включаються воротки (товарна позиція 8205).

(2) Змінні головки для гайкових ключів з ручками або без них, включаючи приводи і подовжувачів.

 

Пояснення до товарної позиції 8205:

 

8205

Інструменти ручні (включаючи алмазні склорізи), що в іншому місці не зазначені; лампи паяльні; лещата, затискачі та аналогічні інструменти, крім приладдя або частин верстатів; ковадла; горна переносні; шліфувальні круги з опорними рамами, ручним або ножним приводом:

8205 10 00 00

- інструменти для свердління, нарізування, внутрішньої або зовнішньої різьби

8205 20 00 00

- молотки та кувалди

8205 30 00 00

- рубанки, зубила, долота, стамески та аналогічні різальні інструменти для обробки дерева

8205 40 00 00

- викрутки

 

- інші інструменти ручні (включаючи алмазні склорізи):

8205 51 00 00

- - інструменти ручні побутові

8205 59

- - інші:

8205 59 10 00

- - - інструменти для каменярів, формувальників, цементувальників, штукатурів, бетонників і малярів

8205 59 80

- - - інші:

8205 59 80 10

- - - - що використовуються для промислового складання моторних транспортних засобів

8205 59 80 90

- - - - інші

8205 60 00 00

- лампи паяльні

8205 70 00 00

- лещата, затискачі та аналогічні інструменти

8205 90

- інші, включаючи набори виробів з двох або більше підпозицій даної товарної позиції:

8205 90 10 00

- ковад- - - горна переносні, шліфувальні круги з опорними рамами, ручним або ножним приводом

8205 90 90 00

- - інші

 

До цієї товарної позиції включаються всі ручні інструменти, не включені в інші товарні позиції цієї групи або не названі в іншому місці Класифікації (див. Загальні положення до цієї групи), а також деякі інші інструменти або пристрої, перелічені в заголовку.

До неї входить велика кількість ручних інструментів (включаючи ті з них, що мають прості ручні механізми, такі як заводні ручки, храповики чи зубчасті передачі). Ця група інструментів включає:

(А) Інструменти для свердління, нарізування зовнішньої або внутрішньої різьби, такі як коловороти (включаючи коловороти з храповиком), дрилі і ручні дрилі; клупи, воротки і гвинтувальні дошки. Змінні інструменти, такі як свердла, різальні пластини, мітчики і гвинторізні голівки для вищевказаних ручних інструментів сюди не входять – див. товарну позицію 8207.

(B) Молотки і кувалди, такі як молотки для ковалів, казанярів, теслярів, робочих каменярень, каменярів, склярів і мулярів, молотки для подрібнення каменю, важкі молоти, молотки для обтісування каменю і цегли та молотки з додатковими пристроями, такими як кирки і лапи.

(C) Рубанки, зубила, долота, стамески та аналогічні різальні інструменти для обробки дерева, такі як рубанки і фрези всіх типів для обробки фасонних поверхонь (фуганки, шпунтубелі, зензубелі, шерхебелі і т.п.), струганки і циклі, гравірувальні різці і струги, якими зазвичай користаються тесляри, столяри, столяри-червонодеревці, бондарі, різьбярі по дереву і т.п.

(D) Викрутки (включаючи викрутки з храповиком).

(E) Інструменти ручні інші (включаючи алмазні склорізи).

Ця група інструментів включає:

(1) Ряд побутових приладів, включаючи інструменти з різальними лезами, крім механічних інструментів (див. Пояснення до товарної позиції 8210), які можна віднести до інструментів і які, відповідно, не входять до товарної позиції 7323, такі як:

Плоскі гладильні праски (газові, парафінові (гасові), деревновугільні і т.п., але не електричні, які відносяться до товарної позиції 8516), щипці для завивання волосся; ключі для відкривання пляшок, штопори, прості консервні ножі (включаючи ключі для відкривання консервних банок); щипці для горіхів; кісточко-виштовхувачі для вишень (з пружиною); одежні гачки; ріжки для взуття; сталеві та інші металеві ножеточилки; ножі і зубцюваті ножі для кондитерських виробів; тертки для сиру і т.п.; м'ясорубки-“блискавки” (з різальними дисками); скиборізки для сиру, скиборізки для овочів; вафельниці; збивачки для вершків або яєць, скиборізки для яєць; фігурні ножі для масла; ніж для колення льоду; товкачки для овочів; шпигувальні голки; коцюби, щипці, скребачки та підіймальні пристрої для кришок печей або камінів.

(2) Інструменти годинникаря, такі як інструменти для пресування каменів, противаги, клепальні шпильки, заводні головки, пристрої для полірування осей шарнірів, інструменти для установлення пробок на різьбі балансу та регулювальні інструменти.

(3) Алмази для різання скла, включаючи циркульні алмази, установлені на градуйованій шкалі (для вирізання кіл), та алмазні скрайбери для розмічування на склі. Сюди не входять алмази, які постачаються окремо (товарна позиція 7102).

(4) Ковальські інструменти, такі як брущатки, кувальні штампи, круглі качалки, ковальські зубила і пробійники.

(5) Інструменти для гірських робіт, дорожньо-будівельних робіт і т.п., такі як лапчасті ломи, важелі, каменярські долота, пробійники і клини.

(6) Інструменти для мулярів, ливарів, штукатурів, малярів і т.п., такі як кельми, гладилки, лопатки, скребачки і ножі, вирівнювальні голки і шкребки, зубцюваті ролики, склорізи з різальними коліщатами, шпателі.

(7) Різні ручні інструменти, такі як ветеринарні криві ножі, копитні ножі, копитні кирки і кувальні кліщі, різці і долота, пробійники; обтискачі, пробійники і штемпелі клепальника; некліщеподібні цвяходери, бородки та інструменти для відкривання ящиків; монтування для покришок; шевські шила (без вушка); бородки шпалерника або палітурника; паяльники і маркувальний інструмент; скребачки по металі; набори пилок некліщеподібного типу; вусикорізи; пробовідбирники для сиру та аналогічні інструменти; трамбівки для ущільнення ґрунту; пристрої для виправлення шліфувальних кругів; пристрої для обшивання тари і т.п., крім зазначених у товарній позиції 8422 (див. відповідне Пояснення); пружинні “пістолети” для зшивання пакетів, картону і т.п.; патронні інструменти для клепання, затикання отворів у стінах і т.п.; трубки для склодувів; трубки для видування; банки для олив і мастильниці (включаючи мастильниці з насосом або з черв'ячним механізмом), мастильниці для збройового змащення.

(F) Паяльні лампи (наприклад, для пайки м'яким чи тугоплавким припоєм; для зняття фарби; для запуску напівдизельних двигунів). Ці лампи подані двома типами, обоє вони автономні і розрізняються за видом використовуваного палива; ці лампи оснащені або резервуаром для нафти чи іншого рідкого палива (часто з невеликим насосом), або змінним патроном, заповненим газом. У деяких випадках на наконечник лампи встановлюється паяльник для пайки м'яким припоєм чи таврування або інші пристрої. До цієї товарної позиції не включаються газові зварювальні апарати (товарна позиція 8468).

(G) Лещата, затискачі та аналогічні вироби, включаючи ручні лещата, пруткові, верстакові або настільні лещата для столярів чи теслярів, слюсарів, збройових майстрів, годинникарів і т.п., але не включаючи лещата, що є приладдям або частиною верстатів чи водоструминних різальних машин. Ця група виробів також включає затискачі та верстакові фіксатори, які, подібно до лещат, використовуються як затискні пристрої (наприклад, столярні затискачі, підлогові затискачі та затискачі, використовувані під час виготовлення інструментів).

Ця група виробів включає металеві лещата з губками, покритими неметалічним матеріалом (дерево, волокно і т.п.), що захищають виріб від пошкоджень.

До цієї товарної позиції, проте, не включаються вакуумні присоски (затискачі всмоктувального типу), які складаються з основи, ручки і вакуумного важеля з недорогоцінного металу, та гумових дисків, що призначені для тимчасового кріплення до предмета так, щоб цей предмет можна було пересувати (наприклад, товарна позиція 7325, 7326 або 7616).

(Н) Кувалди; переносні горни; шліфувальні круги з опорними рамами, з ручним чи ножним приводом.

Ця група включає:

(1) Кувалди (включаючи дворогі) усіх розмірів і призначень, наприклад, ковальські кувалди; кувалди для годинникарів чи ювелірів; шевські колодки; ручні кувалди для виправлення леза коси.

(2) Переносні горни, зазвичай оснащені повітродувками та іноді кувалдами; вони, переважно, використовуються в невеликих майстернях, на малих верфях і т.п.

(3) Шліфувальні (абразивні) круги (з ручним чи ножним приводом) з дерев'яними або іншими опорними рамами. Шліфувальні (абразивні) круги з механічним приводом включаються в групу 84 або 85. Точильні камені та аналогічні вироби, подані окремо, розглядаються в товарній позиції 6804.

Інструменти, які містять метал, але мають робочі частини з гуми, шкіри, фетру, повсті і т.п., класифікуються відповідно до цих матеріалів (групи 40, 42, 59 і т.п.).

Крім перерахованих вище винятків, до цієї товарної позиції також не включаються такі:

(а) швейні голки для ручної роботи та інші вироби товарної позиції 7319;

(b) змінний інструмент, призначений для використання в ручних інструментах, механічних чи немеханічних, у верстатах або в ручних інструментах з механічним приводом (наприклад, наконечники для викруток та інструмента для буріння скельних порід) (товарна позиція 8207);

(c) пристрої для розбризкування, диспергування або розпилення рідин чи порошків (навіть якщо вони з ручним керуванням) (товарна позиція 8424);

(d) тримачі інструмента для ручних інструментів (товарна позиція 8466);

(e) інструменти ручні з пневматичним, гідравлічним або з умонтованим неелектричним двигуном (товарна позиція 8467);

(f) маркувальні, вимірювальні, контрольні або калібрувальні інструменти (наприклад, маркувальні шаблони та пробійники, кернери та скрайбери, кронциркулі та калібри) групи 90.

 

Пояснення до товарної позиції 8206:

 

8206 00 00 00

Iнструменти з двох або бiльше товарних позицiй 8202-8205 у наборах для роздрiбної торгiвлi

 

До цієї товарної позиції включаються набори інструментів, які входять, принаймні, у дві чи більше товарних позицій 8202 – 8205, за умови, що вони подані у вигляді наборів для роздрібної торгівлі (наприклад, у пластмасовій коробці або в металевому інструментальному ящику).

До цієї товарної позиції включаються, серед інших (inter alia):

(1) Набори інструментів для ремонту автомобілів, які включають, наприклад, набори муфт, гайкові ключі, гайкові ключі з храповиками, викрутки, плоскогубці.

(2) Прості комбінації, такі як набори гайкових ключів і викруток.

Набори, в які входять другорядні за значимістю інструменти з інших товарних позицій або груп Класифікації, розглядаються в цій товарній позиції за умови, що такі другорядні вироби не змінюють основної властивості наборів інструментів із двох або більше товарних позицій 8202 – 8205.

 

Пояснення до товарної позиції 8207:

 

8207

Інструменти змінні для ручних знарядь, з механічним приводом чи без нього або для верстатів (наприклад, для пресування, штампування, нарізування різьби, свердління, розточування, прошивання, фрезерування, токарної обробки або загвинчування), включаючи фільєри для волочіння або пресування металу, інструменти для буріння скельних порід або ґрунтів:

 

- інструмент для буріння скельних порід або ґрунтів:

8207 13 00 00

- - з робочою частиною з металокераміки

8207 19

- - інші, включаючи частини:

8207 19 10 00

- - - з робочою частиною з природного або штучного алмазу

8207 19 90 00

- - - інші

8207 20

- фільєри для волочіння або екструзії металів:

8207 20 10 00

- - з робочою частиною з природного або штучного алмазу

8207 20 90 00

- - з робочою частиною з інших матеріалів

8207 30

- інструменти для пресування, штампування або вирубування:

8207 30 10

- - для оброблення металів:

8207 30 10 10

- - - клейма змінні для клеймування труб для верстатів підкатегорії 8459 70 00 00

8207 30 10 90

- - - інші

8207 30 90 00

- - інші

8207 40

- інструменти для нарізування внутрішньої та зовнішньої різьби:

 

- - для оброблення металів:

8207 40 10 00

- - - інструменти для нарізування внутрішньої різьби

8207 40 30 00

- - - інструменти для нарізування зовнішньої різьби

8207 40 90 00

- - інші

8207 50

- інструменти для свердління, крім інструментів для буріння скельних порід:

8207 50 10 00

- - з робочою частиною з природного або штучного алмазу

 

- - з робочою частиною з інших матеріалів:

8207 50 30 00

- - - свердла для пробивання отворів у цегляній кладці

 

- - - інші:

 

- - - - для оброблення металів, з робочою частиною:

8207 50 50 00

- - - - - з метало-кераміки

8207 50 60 00

- - - - - з швидко-різальної сталі

8207 50 70 00

- - - - - з інших матеріалів

8207 50 90 00

- - - - інші

8207 60

- інструменти для розточування та протягування:

8207 60 10 00

- - з робочою частиною з природного або штучного алмазу

 

- - з робочою частиною з інших матеріалів:

 

- - - інструменти для розточування:

8207 60 30 00

- - - - для оброблення металів

8207 60 50 00

- - - - інші

 

- - - інструменти для протягування:

8207 60 70 00

- - - - для оброблення металів

8207 60 90 00

- - - - інші

8207 70

- інструменти для фрезерування:

 

- - для оброблення металів, з робочою частиною:

8207 70 10 00

- - - з метало-кераміки

 

- - - з інших матеріалів:

8207 70 31 00

- - - - фрези хвостові

8207 70 37 00

- - - - інші

8207 70 90 00

- - інші

8207 80

- інструменти для токарного оброблення:

 

- - для оброблення металів, з робочою частиною:

8207 80 11 00

- - - з метало-кераміки

8207 80 19 00

- - - з інших матеріалів

8207 80 90 00

- - інші

8207 90

- інші інструменти змінні:

8207 90 10 00

- - з робочою частиною з природного або штучного алмазу

 

- - з робочою частиною з інших матеріалів:

8207 90 30 00

- - - змінні насадки для викруток

8207 90 50 00

- - - інструменти зубонарізні

 

- - - інші, з робочою частиною:

 

- - - - з метало-кераміки:

8207 90 71 00

- - - - - для оброблення металів

8207 90 78 00

- - - - - інші

 

- - - - з інших матеріалів:

8207 90 91 00

- - - - - для оброблення металів

8207 90 99 00

- - - - - інші

 

У той час як (крім декількох винятків, таких як полотна для механічних пилок) у попередніх товарних позиціях цієї групи розглядаються переважно ручні інструменти, готові до застосування відразу ж після встановлення їх на тримачі, до цієї товарної позиції включається важлива категорія інструментів, які не можна використовувати окремо і які сконструйовані для установлення залежно від конкретного застосування на:

(А) ручних інструментах з механічним приводом чи без нього (наприклад, ручні дрилі, коловороти і клупи);

(B) верстатах, зазначених у товарних позиціях 8457 – 8465 або в товарній позиції 8479, відповідно до Примітки 7 до групи 84;

(C) інструментах товарної позиції 8467 для пресування, штампування, вирубування, нарізування внутрішньої чи зовнішньої різьби, свердління, розточування, зенкування, прошивання, фрезерування, зубонарізування, токарної обробки, відрізування, довбання або волочіння і т.п. металів, карбідів металів, дерева, каменю, ебоніту, деяких пластмас чи інших твердих матеріалів, або для заґвинчування.

До цієї товарної позиції також включаються інструменти, призначені для використання з машинами для буріння скельних порід або ґрунтів, зазначеними в товарній позиції 8430.

Прес-форми, штампи, свердла та інші змінні інструменти для машин або устаткування, крім згаданих вище, класифікуються як частини машин або устаткування, для яких вони призначені.

Інструменти цієї товарної позиції можуть бути суцільними або складеними виробами.

Суцільні інструменти, одержані повністю з одного виду матеріалу, зазвичай виготовляються з легованої сталі або високовуглецевої сталі.

Складені інструменти складаються з однієї або більш робочих частин з недорогоцінного металу, карбідів металів чи металокераміки, алмазу або іншого дорогоцінного чи напівдорогоцінного каміння, або постійно закріплених на основі з недорогоцінного металу за допомогою зварювання чи механічного кріплення, або встановлених як знімні частини. В останньому випадку інструмент містить корпус з недорогоцінного металу та одну або більше робочих частин (лезо, пластину, вістря), які кріпляться до корпуса за допомогою пристрою, що складається, наприклад, із затискної скоби, затискного гвинта або шплінта зі стружколамною кромкою, якщо це потрібно.

До цієї товарної позиції включаються, крім того, інструменти з робочою частиною з недорогоцінного металу, оснащеною або покритою абразивними матеріалами, за умови, що ці інструменти мають різальні зубці, пази, канавки і т.п., які залишаються такими і зберігають свої функції навіть після нанесення абразиву, тобто інструменти, що готові до роботи і без абразиву; проте більшість абразивних інструментів до цієї товарної позиції не входять (див. Пояснення до товарної позиції 6804).

Інструменти, розглянуті в цій товарній позиції, включають:

(1) Інструменти для буріння скельних порід або ґрунтів, включаючи інструменти для буріння гірських порід і нафтових свердловин або шурфування (зондування) (наприклад, спіральні бури, головки бурів і бурильні молотки).

(2) Філь’єри для волочіння або екструзії металу, включаючи волочильні дошки.

(3) Інструменти для пресування, штампування або вирубування, включаючи штампи і прес-форми для холодного штампування або пресування листового металу; кувальні штампи; перфораційні чи вирубні штампи та штампи для верстатів.

(4) Інструменти для нарізування внутрішньої або зовнішньої різьби, такі як мітчики і плашки, різьбові різці і ґвинтонарізні головки.

(5) Інструменти для свердління, крім інструментів для буріння скельних порід, включаючи свердла (спіральні чи ґвинтові свердла, центрові свердла і т.п.), свердло коловорота і т.п.

(6) Інструменти для розточування або прошивання, включаючи зенкування.

(7) Інструменти для фрезерування, наприклад, фрези (плоскі фрези, фрези зі спіральним зубцем, фрези із шаховим розташуванням зубців чи кутові фрези); черв'ячні фрези і т.п.

(8) Інструменти для токарної обробки.

(9) Інші змінні інструменти, такі як:

(а) інструменти для заточення, стругання, нарізування канавок, притирання або виправлення;

(b) інструменти для довбання, фрезерування або з'єднання на шипах дерева, включаючи різальні ланцюги для довбання деревини;

(c) інструменти для змішування (перемішування), збовтування і т.п. таких матеріалів як фарба, клей, будівельний розчин, мастика, шпаклівка і ґрунтовка;

(d) наконечники для викруток.

Волоки, токарські інструменти і т.п. включаються до цієї товарної позиції навіть у тому випадку, якщо вони радіоактивні.

До цієї товарної позиції також не включаються:

(а) полірувальні круги та інші інструменти, робочі частини яких виготовлені з ґуми, шкіри, фетру, повсті і т.п. і які класифікуються відповідно до матеріалу, з якого вони виготовлені (групи 40, 42, 59 і т.п.);

(b) полотна пилок усіх типів (товарна позиція 8202);

(c) залізні пластини рубанків та аналогічні частини інструментів (товарна позиція 8205);

(d) ножі та різальні леза для машин або механічних пристроїв (товарна позиція 8208);

(e) пластини, бруски, наконечники та аналогічні вироби для інструментів, не встановлені на них, з металокераміки (товарна позиція 8209);

(f) філь’єри прядильно-формувальних машин для екструзії хімічних волокон (товарна позиція 8448);

(g) пристрої для кріплення інструмента або деталей для машин чи для ручних інструментів, а також саморозкривні головки для нарізування різьби (товарна позиція 8466);

(h) волоки для витягування скловолокна (товарна позиція 8475);

(ij) щітки (металеві або неметалеві), використовувані як частини машин (товарна позиція 9603).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

8207 13 00 8207 19 90

            Взагалі інструменти цих товарних категорій мають робочі частини у вигляді пластин, наконечників тощо, які включаються до товарної позиції 8209 00.

            Проте інструменти, які мають робочі частини у вигляді пластин, прутків, наконечників тощо, невстановлені, які складаються з шару синтетичного алмазу на основі з металокерамічного твердого сплаву, класифікуються в товарній категорії 8207 19 10.

8207 40 10

            Ці інструменти використовуються для формування ниток внутрішньої різьби.

            Ця товарна категорія включає також інструменти для формування внутрішньої різьби без видалення матеріалу.

8207 40 30

            Ці інструменти використовуються для формування ниток зовнішньої різьби.

            Ця товарна категорія включає також інструменти для формування зовнішньої різьби без видалення матеріалу.

8207 70 31

            Хвостові фрези мають циліндричний або конічний хвостовик, що дозволяє затискати їх в тримачі інструментів.

            Вони, як правило, мають такий вигляд:

 

 

Пояснення до товарної позиції 8208:

 

8208

Ножі та різальні леза для машин або механічних пристроїв:

8208 10 00 00

- для оброблення металів

8208 20 00 00

- для оброблення деревини

8208 30 00 00

- для кухонних пристроїв або для машин, що використовуються у харчовій промисловості

8208 40 00 00

- для машин, що використовуються у сільському госпо-дарстві, садівництві або лісовому господарстві

8208 90 00 00

- інші

 

До цієї товарної позиції входять невстановлені ножі або різальні леза, прямокутної, круглої чи іншої форми для машин або механічних пристроїв. Сюди, проте, не входять різальні леза або ножі для ручних інструментів товарних позицій 82018205 (наприклад, плоскі різці рубанків).

До цієї товарної позиції включаються такі ножі або різальні леза:

(1) Для обробки металу:

(а) леза та ножі для установлення в інструментальні верстати, наприклад, у розвертках чи фрезах;

(b) леза для гільйотинних ножиць чи механічних ножиць для різання листового металу, дроту, прутків і т.п.

(2) Для обробки дерева:

(а) леза та пластини для стругальних чи аналогічних деревообробних машин;

(b) леза для фанеростругальних машин.

(3) Для кухонних приладів або для машин, застосовуваних у харчовій промисловості, такі як леза та подрібнювачі для пристроїв чи машин, використовуваних у побуті або м'ясниками, булочниками і т.п., (наприклад, ножі для м'ясорубок, овочерізок, хліборізок, скиборізок для шинки чи окостів).

(4) Для машин, застосовуваних у сільському господарстві, садівництві або лісовому господарстві, наприклад, ножі і леза для подрібнювачів коренів, соломорізок і т.п. або для газонокосарок; леза і сегменти лез для жниварок або збиральних машин. До цієї товарної позиції, проте, не включаються ножі для плугів або диски для борін.

(5) Для інших машин або механічних пристроїв, такі як:

(а) ножі та леза, включаючи круглі чи чашкові леза для машин, використовуваних для розділення, підрізання або обрізання поверхні шкіри;

(b) ножі та леза для машин, призначених для різання паперу, текстильних і полімерних матеріалів і т.п.; машин для подрібнювання тютюну і т.п.

 

Пояснення до товарної позиції 8209:

 

8209 00

Пластини, бруски, наконечники та аналогічні вироби для інструментів, не встановлені на них, з металокераміки:

8209 00 20 00

- пластини змінні

8209 00 80 00

- інші

 

Вироби, включені до цієї товарної позиції, виготовляються зазвичай у вигляді пластин, брусків, наконечників, прутків, кульок, кілець і т.п. і відрізняються великою твердістю, навіть у гарячому стані, і великою жорсткістю.

Завдяки своїм особливим якостям ці пластини, наконечники і т.п. приварюються, припаюються тугоплавким припоєм або кріпляться затискними пристроями до інструментів токарних і фрезерних верстатів, дрилям, штампам або іншому високошвидкісному різальному інструменту, призначеному для обробки металу чи інших твердих матеріалів. Вони включаються до цієї товарної позиції незалежно від того, загострені вони чи ні, або підготовлені іншим способом, але не входять сюди, якщо вони вже встановлені на інструменті; у цьому випадку вони відносяться до товарних позицій для інструментів, особливо до товарної позиції 8207.

До цієї товарної позиції також не включаються:

(а) незмішані, неспечені металеві карбіди (товарна позиція 2849);

(b) готові, але неспечені суміші металевих карбідів (товарна позиція 3824);

(c) керамічні пластини, бруски, наконечники та аналогічні вироби для інструментів (товарна позиція 6909);

(d) піскоструминні сопла та інші зносостійкі частини машин з металокераміки (група 84).

 

Пояснення до товарної позиції 8210:

 

8210 00 00 00

Пристрої ручнi механiчнi масою 10 кг або менше для приготування, обробки або подавання харчових продуктiв чи напоїв

 

До цієї товарної позиції включаються неелектричні механічні пристрої, зазвичай ручні, масою не більше 10 кг і призначені для приготування, обробки або подавання харчових продуктів чи напоїв.

Пристрої, що включаються до цієї товарної позиції, вважаються механічними, якщо в них є такі механізми, як заводні ручки, механізми привода, шнеки, насоси і т.п.; проте простий важіль або плунжер сам по собі не вважається механічним пристроєм і не підлягає розгляду в цій товарній позиції, якщо тільки цей пристрій не кріпиться до стіни або іншої поверхні чи не має опорної пластини і т.п. для установлення на столі, на підлогу і т.п.

Отже, до цієї товарної позиції включаються пристрої, що відносилися б або до товарної позиції 8205, або до групи 84, якби вони не задовольняли таким умовам:

(1) їхня маса 10 кг або менше;

(2) вони мають вищевказані механічні характеристики.

Нижче наводяться як приклад вироби, що входять до цієї товарної позиції за умови, що вони задовольняють вищевказаним критеріям:

млини для кави чи спецій; подрібнювачі і м'яльниці для овочів; м'ясорубки і м’ясорізки; пристрої для обробки м'яса; тертки для сиру і т.п.; скиборізки і ножі для овочів чи фруктів і картоплечистки, включаючи шатківниці картоплі; скиборізки для хліба; ножі для макаронів чи спагеті; пристрої для витягування кісточок із фруктів (крім пружинних кісточковиштовхувачів, якими користаються лише вручну); ключі для відкривання і закривання пляшок; механічні консервні ножі (крім простих консервних ножів товарної позиції 8205); пристрої для консервування; збивачки для масла; морозивниці та порціонні пристрої; збивачки та змішувачі для яєць чи майонезу; соковижималки для фруктів чи м'яса; пристрої для подрібнювання льоду.

 

Пояснення до товарної позиції 8211:

 

8211

Ножі з різальним лезом, зубчасті або незубчасті (включаючи ножі для обрізування дерев), крім ножів товарної позиції 8208, та леза для них:

8211 10 00 00

- набори ножів

 

- інші:

8211 91 00 00

- - ножі столові з фіксованим лезом

8211 92 00 00

- - інші ножі з фіксованим лезом

8211 93 00 00

- - ножі з нефіксованим лезом

8211 94 00 00

- - леза

8211 95 00 00

- - рукоятки з недорогоцінних металів

 

До цієї товарної позиції включаються ножі з лезами, зубчастими (пилкоподібними) чи ні, крім ножів, що включаються до товарної позиції 8208, і деяких інструментів і столових приборів, які називаються іноді “ножами”, які безпосередньо чи опосередковано згадуються в інших товарних позиціях цієї групи (наприклад, ножі різального пристрою косарки товарної позиції 8201 та інші вироби, виключені з цієї товарної позиції наприкінці цього Пояснення).

До цієї товарної позиції включаються:

(1) Нескладані столові ножі всіх типів, включаючи ножі для розрізування м'яса або десертні ножі. Їхні ручки і леза можуть бути суцільнометалевими, або вони можуть мати ручку з недорогоцінного металу, дерева, рогу, пластмаси і т.п.

(2) Нескладані кухонні ножі, ножі для професійного чи іншого використання; ці ножі зазвичай не так декоративні за своїм зовнішнім виглядом, як ножі попереднього типу. Ця категорія включає, серед іншого (inter alia):

ножі для м'ясників; ножі для палітурників чи фахівців паперової промисловості; ножі для дубильників, кушнірів, лимарів чи шевців з ручками або без них; ножі для розпечатання стільників; садові ножі для обрізання гілок для садівників і т.п.; мисливські ножі, фінки; ножі для устриць; ножі для чищення фруктів.

(3) Складані ножі усіх типів з ручками з недорогоцінного металу, дерева, рогу, пластмаси і т.п. Ця група товарів включає, серед іншого (inter alia):

кишенькові ножі, великі кишенькові ножі, ножі для туристів і спортсменів (усі ці ножі можуть мати кілька лез або мати такі додаткові інструменти, як штопори, шила, викрутки, ножиці, консервні ножі і т.п.); кишенькові складані ножі для обрізання гілок, окулірування, живцювання і т.п.

(4) Ножі з декількома змінними лезами, з ручками або без ручок.

До цієї товарної позиції також включаються полотна для виготовлення вищевказаних ножів, які можуть бути у вигляді оброблених чи необроблених заготовок, полірованих або повністю готових лез. Сюди також входять ручки з недорогоцінного металу для ножів цієї товарної позиції.

На додаток до винятків, перерахованих вище, до цієї товарної позиції також не включаються:

(а) сікачі і мачете (товарна позиція 8201);

(b) вироби різальні товарної позиції 8214;

(c) ножі для риби та масла (товарна позиція 8215).

 

Пояснення до товарної підпозиції.

Підпозиція 8211 10

Класифікація в підпозиції 8211 10 обмежується наборами різних ножів або наборами різних виробів, в яких кількість ножів переважає над кількістю інших виробів.

 

Пояснення до товарної позиції 8212:

 

8212

Бритви та леза до них (включаючи штабові заготівки для лез):

8212 10

- бритви:

8212 10 10 00

- - бритви безпечні з незамінним лезом

8212 10 90 00

- - інші

8212 20 00 00

- леза для безпечних бритв, включаючи штабові заготівки для лез

8212 90 00 00

- інші частини

 

До цієї товарної позиції включаються:

(1) Небезпечні бритви, включаючи окремо представлені леза (у готовому чи в незакінченому вигляді) і ручки з недорогоцінного металу, представлені окремо.

(2) Безпечні бритви та їхні частини і леза з недорогоцінного металу в готовому чи в незакінченому вигляді.

(3) Пластмасові безпечні бритви, представлені разом з лезами.

До цієї товарної позиції також включаються неелектричні бритвені прибори для сухого гоління і леза до них, різальні сітки та головки для неелектричних бритов.

Заготовки для безпечних бритвених лез також входять до цієї товарної позиції, якщо вони мають вигляд смужок сталі, відпущених чи невідпущених, за умови, що на них є отвори для виготовлення безпечних бритвених лез або що леза підсічені по зовнішньому краю і можуть бути розділені невеликим натиском.

До цієї товарної позиції не включаються:

(а) пластмасові безпечні бритви, подані без лез (товарна позиція 3924);

(b) електробритви та головки, леза та різальні сітки таких бритов (товарна позиція 8510).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

8212 20 00

            Поряд із смуговими заготовками ця товарна категорія включає:

            1) леза без кінцевої обробки, тобто не заточені леза, перфоровані або неперфоровані;

            2) штабові леза, заточені лише з одного боку, неперфоровані, які вставлені в бритви у вигляді мотків.

 

 

Пояснення до товарної позиції 8213:

 

8213 00 00 00

Ножицi звичайнi, кравецькi та аналогiчнi ножицi і леза для них

 

Ножиці, що включаються до цієї товарної позиції, складаються з двох різальних лез, іноді зубцюватих, які перекривають один одного і рухливо скріплених приблизно в середині ґвинтом чи штирем. Переважно до цієї товарної позиції включаються лише такі ножиці, в яких кожна різальна частина має на одному кінці кільце для пальця. Різальні леза можуть бути суцільними або складатися з власне леза і ручки, скріплених між собою.

До цієї товарної позиції також включаються певні види ножиць з шарніром на одному кінці та з одним кільцем для пальця (які використовуються переважно в текстильній промисловості).

До цієї товарної позиції включаються, серед іншого (inter alia):

(1) Звичайні ножиці для побутового або канцелярського використання або для шиття і т.п. з прямим або кривими різальними лезами.

(2) Ножиці для професійного використання, наприклад, ножиці для кравців (включаючи ножиці для одежних петель); перукарські ножиці (включаючи філірувальні ножиці); ножиці для оббивальників, шкіряників, для виготовлення рукавичок чи капелюхів.

(3) Манікюрні ножиці, включаючи ножиці, в яких з однієї сторони різального леза є пилочка для нігтів.

(4) Маленькі складні ножиці, наприклад, кишенькові ножиці і ножиці для вишивання; квіткові ножиці; виноградні ножиці; ножиці для обрізання сигар.

(5) Спеціальні ножиці, такі як ножиці для проколювання; подвійні ножиці (з чотирма різальними лезами) для відрізання смужок тканини; ножиці для стрижки коней; ножиці для підрізування копит; секаторні ножиці (з одним вгнутим і одним опуклим лезами), але з властивими для ножиць кільцями для пальців (наприклад, для зрізання квітів).

До цієї товарної позиції включаються леза для ножиць у готовому чи в незакінченому вигляді.

До цієї товарної позиції не включаються:

(а) ножиці для підрізування живоплоту, стригальні машини для стрижки овець і т.п., з лезами без кілець для пальців, а також секатори та аналогічні ножиці для роботи однією рукою (включаючи ножиці для розділення птиці) товарної позиції 8201;

(b) спеціальні ветеринарні ножиці для підрізання копит тваринам, призначені для роботи двома руками (товарна позиція 8205).

 

Пояснення до товарної позиції 8214:

 

8214

Інші вироби ножові (наприклад, машинки для підстригання волосся, спеціальні ножі для м’ясників, різаки, спеціальні кухонні ножі та сікачі, ножі для паперу); манікюрні або педикюрні інструменти та набори (включаючи пилочки для нігтів):

8214 10 00 00

- ножі для паперу, розкривання конвертів, підчищення тексту, пристрої для заточування олівців та леза для них

8214 20 00 00

- набори та інструменти манікюрні або педикюрні (включаючи пилочки для нігтів)

8214 90 00 00

- інші

До цієї товарної позиції включаються:

(1) Ножі для паперу, розкривання конвертів, підчищення текстів, стругачки для олівців (включаючи кишенькові) і леза до них, але не машинки для загострювання олівців товарної позиції 8472.

(2) Манікюрні або педикюрні набори та інструменти, включаючи пилочки для нігтів (складані чи нескладані). Такі інструменти також містять у собі інструменти для чищення нігтів, ножички і щипчики для видалення мозолей, ножички для обрізання задирок, лопаточки для відсунення нігтьового валика, щипчики і ножиці для нігтів.

Манікюрні або педикюрні набори зазвичай покладені в коробки, скриньки і т.п. і можуть містити в собі ножиці, неметалічні інструменти для полірування нігтів, депіляторні пінцети і т.п., які окремо підлягають класифікації у відповідних товарних позиціях.

(3) Машинки для стрижки волосся ручні, неелектричні.

Електричні машинки для стрижки волосся з умонтованим електродвигуном включаються до товарної позиції 8510; механічні стригальні машини для стрижки тварин, зазвичай встановлені на опорі та оснащені гнучкою передачею, включаються до товарної позиції 8436.

До цієї товарної позиції включаються не лише запчастини до машинок для стрижки волосся цієї товарної позиції, але також різальні сітки та головки для механічних машинок товарної позиції 8436.

(4) Спеціальні ножі та різаки для м'ясників або спеціальні кухонні сікачі та ножі. Ці вироби відрізняються за формою від звичайних ножів і можуть бути призначені для використання як однією, так і двома руками.

 

Пояснення до товарної позиції 8215:

 

8215

Ложки, виделки, ополоники, шумівки, лопатки для тортів, спеціальні ножі для риби, масла, щипчики для цукру та аналогічні посуд і прибори кухонні або столові:

8215 10

- набори, які містять принаймні один виріб, покритий дорогоцінним металом гальванічним способом:

8215 10 20 00

- - які містять лише вироби, покриті дорогоцінним металом гальванічним способом

 

- - інші:

8215 10 30 00

- - - з корозійно-стійкої (нержавіючої) сталі

8215 10 80 00

- - - інші

8215 20

- інші набори:

8215 20 10 00

- - з корозійностійкої (нержавіючої) сталі

8215 20 90 00

- - інші

 

- інші:

8215 91 00 00

- - покриті дорогоцінним металом гальванічним способом

8215 99

- - інші:

8215 99 10 00

- - - з корозійно-стійкої (нержавіючої) сталі

8215 99 90 00

- - - інші

 

До цієї товарної позиції включаються:

(1) Ложки всіх типів, включаючи ложечки для солі чи гірчиці.

(2) Столові виделки; обробні виделки, сервірувальні виделки, поварські виделки; виделки для випічки; виделки для устриць; виделки для равликів; довгі виделки для підсмажування хліба на вогні.

(3) Ополоники і шумівки з довгою ручкою (для овочів, смаження і т.п.).

(4) Лопатки для риби, випічки, полуниці (суниці), спаржі.

(5) Тупі ножі для риби та масла.

(6) Щипці для цукру усіх видів (для коління або інших цілей), щипці для випічки, щипці для закусок, щипці для спаржі, щипці для равликів, щипці для м'яса та щипці для льоду.

(7) Інші столові прибори, такі як щипці для птиці або м'яса, а також щипці для омарів або інших поштучних продуктів.

Ці вироби можуть бути суцільними або з кріпильними ручками з недорогоцінного металу, дерева, пластмаси і т.п.

Відповідно до Примітки 3 до цієї групи, до цієї товарної позиції також включаються набори, що складаються з одного або більше ножів товарної позиції 8211 і, принаймні, такої ж кількості виробів цієї товарної позиції.

До цієї товарної позиції не включаються різаки для омарів чи птиці типу секаторів або ножиць (товарна позиція 8201 або 8213).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

8215 10 20

            Ця товарна категорія не включає вироби з незначним орнаментом з дорогоцінного металу (наприклад, пелюстковий візерунок, відтворений на рукоятці ножового виробу).

8215 10 30

            Визначення корозійностійкої (нержавіючої) сталі наведено в Примітці 1 (e) до групи 72.

8215 10 80

            Застосовуються Пояснення до товарної категорії 8215 10 20, з внесенням відповідних змін (mutatis mutandis).

8215 20 10

            Визначення корозійностійкої (нержавіючої)  сталі наведено в Примітці 1 (e) до групи 72.

8215 91 00

            Застосовуються Пояснення до товарної категорії 8215 10 20, з внесенням відповідних змін (mutatis mutandis).

8215 99 10

            Визначення корозійностійкої (нержавіючої)  сталі наведено в Примітці 1 (e) до групи 72.